SputnikV SputnikV komentáře u knih

Vážka Vážka Michel Bussi

na mne poněkud zdlouhavé, ale musím konstatovat - výborný překlad

07.06.2021

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

za mne naprosto zvláštní kniha, dozvíme se hodne o Laponcích, o tamním prostředí, o rasismu v Norsku (hodně jiným radí), o starých zvycích, jako detektivka to taky vcelku jde. Jen mne zarazilo, že autem straženého soba vzal jeho majitel do náručí... já myslel, že je to veliké zvíře a do náruče by se nevešlo.

26.05.2021

Vaska Trubačov a jeho kamarádi Vaska Trubačov a jeho kamarádi Valentina Osejeva

skvělá kniha, po začátku, kdy se dozvíme více o rodinném zázemí hlavních hrdinů sledujeme život moskevských dětí na prázdninách na ukrajinské vsi, vcelku běžný prázdinový příběh do okamžiku, než došlo k německému přepadení SSSR a vesnice byla obsazena Němci, Děti v ní uvízli bez informace o svých rodinách jen se svou učitelkou, kniha je napínavá, tragická i milá.

Bláboly o neuvěřitelné slátanině a pěti dílech pocházejí od lidí - jinak to není možné - kteří knihu nejen že nečetli ale ani nezahlédli. totéž platí pro autora anotace.

23.05.2021

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

moc náboženství, moc slaďoučké, mně se to nelíbilo. Oceňuji, že autorkou v té době byla žena.

23.05.2021

tuhle jsem měl ze všech příhod nejraději, Špinda Strakáček - nezapomenutelný hrdina

Čínské lidové pohádky Čínské lidové pohádky Dana Šťovíčková

mně se líbily snad všechny čímnské pohádky, které jsem měl možnost u nás číst, i tato sbírka je skvělá,, není krutá, jako bývají některé pohádky

22.05.2021

Rukavička - Ukrajinské národní pohádky Rukavička - Ukrajinské národní pohádky neznámý - neuveden

malá, ale velmi hezká sbírka pohádek, ty slovanské jsou stejně nejhezčí

22.05.2021

Kouzelná křída Kouzelná křída Zinken Hopp

velmi dobrá kniha s mimořádnými ilustracemi a při tom tak jednoduchými

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

jediná Verneovka, pardon, jedna ze dvou (druhá byla Na vlnách Orinoka),, kterou jsem četl vícekrát.

Pán much Pán much William Golding

za mne perfektní obraz toho, v jak málo z nás a jak tenká je ta slupička "lidskosti" a jak rychle se může ukázat, že ti "správní". jsou mávnutím proutku ti násilní vrazi, mají-li k tomu příležitost a nebojí-li se trestu.

Divoké kočky Divoké kočky Erin Hunter

je to opravdu dobré, za mne až moc tvrdé, moc úmrtí v boji, nevím, zda si dám ještě další díly.

Garou aneb Ovce znovu vyšetřují Garou aneb Ovce znovu vyšetřují Leonie Swann

trošku rozvláčnější než první díl a taky tvrdší...ale i tak skvělá.

Drsnej brouk - Zabiják v dešti Drsnej brouk - Zabiják v dešti Paul Shipton

musím se opakovat, výborná drsná škola, rozhodně stojí za přečtení.

Drsnej brouk - Zahrada strachu Drsnej brouk - Zahrada strachu Paul Shipton

dokonalá ukázka tzv. drsné školy, pravda, s poněkud zvlástním detektivem

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

přečetl jsem celou sérii pro zvláštní atmosféru nefunkční rodiny, rodinného tajemství, starého sídla a chemických pokusů, ale musím konstatovat, že první tedy tato byla rozhodně o pořádný kus lepší než ostatní knihy série.

Psi v lásce nikdy nelžou Psi v lásce nikdy nelžou Jeffrey Moussaieff Masson

jedna z prvních knih, které u nás představily zvíře - v tomto případě psa, ale týká se to všech zvířat, jako myslící a cítící bytosti.

Glennkill – ovce vyšetřují Glennkill – ovce vyšetřují Leonie Swann

za mne skvělá, taková tradiční...ovce přemýšlejí, nejsou akční

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

tak trochu nuda

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

tak tahle kniha mne opravdu nechytla

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

tohle pokračování nemá chybu, člopvěk tam je taky, v teple, se zvířaty a legračními osobnostmi