O mé rodině a jiné zvířeně

Vzpomínkové vyprávění na pětiletý pobyt na řeckém ostrově Korfu je laskavé a moudré a patří k tomu nejlepšímu, co autor napsal.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38489/o-me-rodine-a-jine-zvirene-38489.jpg 4.5583

Dětství na Korfu 1.

Literatura světová, Humor, Biografie a memoáry
Vydáno, BB art

My family and other animals, 1956

Kniha O mé rodině a jiné zvířeně

bigal
dnes

Jsem fanda a pod pět hvězd prostě u Geralda jít nemůžu.

maris123
včera

Je listopad a já jsem se odstěhovala na Korfu. Aspoň v duchu... Škoda, že je knížka tak krátká.

zelena_zabicka
18. listopadu

Ač se počítám mezi milovníky přírody, tato kniha mě bohužel nezaujala. Téma (lehce excentrická anglická rodina přestěhovaná na Korfu) je velmi chytlavé, avšak bohužel nevytěžené: vše se točí jen kolem různých breberek a jiných zvířat, do kterých je malý Gerald blázen. Slibně nastíněné postavy a jejich příběhy zůstávají nerozvinuty, kapitoly na sebe prakticky nenavazují a pokud se rozhodnete některé kapitoly přeskočit, vlastně se vůbec nic nestane. I já jsem pak již poslední třetinu knihy takto přeskákala. Kniha prakticky nemá žádný nosný příběh a její humornost je také taková trochu křečovitá.

Metla
05. listopadu

Po mrazivém Slovensku a islandské depce jsem se rozhodla zamířit za pohodou na řecký ostrov Korfu. Ve společnosti extravagantní rodiny Durrellových jsem si užila několik dní siesty. Jelikož je vypravěčem nejmladší Gerry, budoucí zoolog, lehce humorné epizodky ze života jsou často proloženy pečlivým popisem přírody a pozorováním kdejakého zástupce z říše fauny - od nejmenšího hmyzu, přes želvy, ptáky, hady, ještěrky až po psy (po vzoru majitelů notně neukázněné). Určitá zvířata jsem si oblíbila víc než některé členy Durrellova rodu. Nejstarší ze sourozenců, bohémský literát Larry, je ve své panovačné aroganci na přesdržku, náruživý lovec Leslie příliš krvežíznivý, Margo a její péče o vzhled nevýrazná, benevolentní máti se svým neustálým synáčkováním poněkud otravná. Z čeho ta rodina vlastně žila, že si mohla dovolit služebnictvo a stěhovat se po ostrově mezi vilami z naprosto malicherných příčin? Nepostřehla jsem zmínky o skutečném zaměstnání... Leč svérázní přátelé jako Spiros, Theodor, Roger, Dráčata, Achilles, Quasimodo a další trochu vyvážili mé nevalné dojmy ze zhýčkaných Durrelů.
Kniha každopádně splnila svůj účel: učesala mi nervy po vražedných drasťácích a bezstarostnou idylkou odváděla pozornost od všudypřítomné covidové úzkosti. 75%

Vydrýsek

Díky seriálu mají postavy v knize svou tvář. ;-) Od seriálu se tato kniha trochu liší. Autor hodně využívá slohu líčení. Popisuje nejen přírodu a zvířata při svých pozorováních, ale i členy rodiny. Některé příhody v seriálu chybí, což je škoda. Při jejich čtení jsem se válela smíchy. Hned jsem si do knihovny zašla pro další tři knihy, které v knihovně máme. Je škoda, že jen tři, které už jsou spíše povídkové a že nám chybí další dvě knihy ze série Korfu.

Pindrushee

Milá oddychovka.

PeterBahn

Četl jsem již jako dospělý, ale i tak jsem při čtení příjemně snil…

Petrasuvicka

Jako pro milovníka Řecka pro mě bylo tohle jasné čtení. Bohužel mě ale Durrell poněkud zklamal. Rodinné příhody, střety s řeckou kulturou jsou tak řídké a rychle odbyté, zatímco příroda a popis vlaštovčího hnízda se rovná našemu Jiráskovi. Zamrzelo to, protože ty vtipné příhody a komické ostrovní figurky si v knize zasloužily více prostoru. Ačkoli chápu, že Durrell je prostě srdcem v přírodě. Zůstanu raději u seriálu.