O mé rodině a jiné zvířeně

Vzpomínkové vyprávění na pětiletý pobyt na řeckém ostrově Korfu je laskavé a moudré a patří k tomu nejlepšímu, co autor napsal.

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38489/o-me-rodine-a-jine-zvirene-38489.jpg 4.5512

Dětství na Korfu (1.)

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, BB art

My family and other animals (1956)

Kniha O mé rodině a jiné zvířeně

Chytuš
včera

Při čtení na vás dýchnou staré, meziválečné časy, slunce, moře a pohoda. V hlavní roli Korfu se svojí faunou (bohatou, ani jsem nevěděla, kolik zvířátek se dá na tomhle krásném řeckém ostrově potkat) a ztřeštěná Durrellovic rodinka, trousící kolem mračna suchého anglického humoru. Co víc si přát?

Aghatte

Jedna z prvních "dospělých" knih, které jsem uzmula mamince z knihovny. Bylo mi asi 11... Od té doby přečteno spoustakrát, vždy, když jsme byla jako dospívající nemocná, pořád mě to fascinovalo. Ale přeskakovala jsem pasáže o zvířátkách, bavilo mě číst jen o té praštěné rodině :-) A záviděla jsem jim, že se seberou a jedou na ostrov a tam si čtou! No, to je můj celoživotní sen. Zatím jsem se mu příliš nepřiblížila....

ArwenAragorn

Čteno mnohokrát, krásný a humorný popis dětství Geralda Durrella na Korfu. Moc jsem mu to záviděla.

jarunka54

K psaní G. Durrella se nedá nic dodat, je to především zoolog, cestovatel, ochránce zvířat a až potom spisovatel, ale i tak jsou pro mě jeho knížky čtivé.

freejazz

stále sa neviem do Durrella začítať, aj túto knihu som čítal nepozorne. ale oceňujem skvelý anglický humor, ktorý dosahuje suchoty Sahary. kniha je ním popretkávaná, až má miestami anekdotický charakter.

PhoebePollard

Eh, ne, tohle opravdu ne. Kniha je příliš rozvláčná a bez pořádné zápletky, než aby mě dokázala zaujmout.

Ctirada

Milá kniha, líbí se mi autorův osobitý humor, i když jsou některé popisy trochu rozvleklé.

knihovniceS

Sleduji v TV seriál Durrellovi a moc se mi líbí. Kniha mě nezaujala, škoda.