O mé rodině a jiné zvířeně

Vzpomínkové vyprávění na pětiletý pobyt na řeckém ostrově Korfu je laskavé a moudré a patří k tomu nejlepšímu, co autor napsal.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38489/o-me-rodine-a-jine-zvirene-38489.jpg 4.4688

Dětství na Korfu 1.

Literatura světová, Biografie a memoáry, Příroda, zvířata

Vydáno: , BB art

My family and other animals, 1956

Kniha O mé rodině a jiné zvířeně

anonymní.Ilja
28.12.2021

Jako člověk s velkou rodinou a láskou k přírodě jsem si tuhle milou knihu od úžasného autora oblíbil. Je na seznamu k znovu čtenému.

Příběh malého kluka, který se svou matkou a sestrou odjel na malý řecký ostrov, kde zažívá svá podivínská faunomilná dobrodružství.

evineckY
21.12.2021

Moc se mi to líbilo. Připomíná mi to Klostermana s klučičima lumpárnama , krásnou přírodou a zvířenou :-)
Poslouchala jsem audioknihu moc pěkně namluvenou.

kolacky
12.12.2021

Nevím, jak je možné, že jsem tuhle knížku ještě nehodnotila! Milovala jsem ji kdysi a miluju ji i teď, ty úžasné popisy barevné přírody, průzračných barev, zajímavých lidí, míst a příběhů. Pan Durrell prostě uměl psát, zážitky i dobrodružné příběhy.

Liturgievpatek
07.12.2021

Když jsem tuhle knihu četl, přál jsem si mít stejnou rodinu a plno zvířat. A to se mi částečně splnilo.

hapac
07.09.2021

Knížka, kterou mám ráda od dětství, taky přání navštívit Korfu, i když mám obavy, že už z popisu knihy tam mnoho nezbylo.

majáček
31.08.2021

Příjemné a laskavé čtení. ,,britsko-anglický" humor je nezaměnitelný.
Život se zvířaty v rodině, která je v celku zajímavá. Někdo by řekl, že rodina autora je zvláštní. Každý z nás je jedinečný. I u sebe určitě můžeme najít komické, rozverné a nezvyklé chování.

ujira
29.08.2021

Krásné, s láskou vyprávěné, s trochou britského humoru, zasazené do rajského prostředí Korfu. Autor miluje nejen zvířata a přírodu, ale i svou podivnou rodinu. Velmi povedená je i seriálová adaptace Durrellovi. Příjemné odpočinková četba.

Neposeda
28.07.2021

Oddechové čtení o pobytu anglické rodiny na Korfu. Knížku jsem si přečetla hlavně díky Čtenářské výzvě, jinak by mě asi nenapadlo ji číst, což je škoda. Dnes je docela těžké najít knihu, která pobaví a kde nejsou vraždy nebo která neřeší holokaust.