Solverino Solverino komentáře u knih

Strach Strach Jozef Karika

Skoro tak dobrý jako Trhlina. Na rozdíl od Tmy, která se mi nelíbila, te Strach mnohem konzistentnější, skoro až do konce dobrý. Škoda jen toho konce, tak to chtělo trochu víc dopracovat. Karika dokáže překvapit dobrým dějem, budováním strachu i popisováním vztahu mezi jednotlivými hrdiny. Škoda těch konců. I Trhlina měl na víc. Strach je hodně dobrý, myslím, že snese i srovnání s mistrem žánru Kingem. S. King psal dříve mnohem drsnější věci a teď, na stáří, už dost trpí slovním průjmem.

12.09.2019 5 z 5

Evakuace Evakuace Marko Kloos

Tak tady bohužel musím jednu hvězdičku ubrat. Pořád je to IMHO mírně nadprůměrné, ale také se to docela opakuje a začíná to být takové lehce natahované a plíživě nudné... :( škoda.

20.08.2018 4 z 5

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

Hmmm, povídková sbírka je trochu oříšek... některé povídky jsou super, sžijete se s příběhem, s postavami a skoro by vám na konci ukápla slza (kamarádi ve zbrani pochopí ten popisovaný pocit sounáležitosti - viz pomoc vojáka vojákovi), ale jiný povídky jsou takový narychlo spíchnutý, slaboučký jako čajíček a až skoro nehodný takového "velikána" jakým Jack Reacher je. A některý povídky jsou skoro až tak směšný, jako vtipy na Chucka Norrise, který napočítal do nekonečna. :)

21.05.2018 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Tak tohleto je opravdu převeliká bída. Na úrovni seminárních prací na střední škole. Některé velice naivní povídky na úrovni náctiletého, některé už lepší, některé jen tak nastíněné na úrovni přílohy Květů nebo Ženy a život. U někoho jiného by to nemuselo být považováno za až tak slabé, ale u velmistra žánru to považuji za totální krok stranou a těžkou podpásovku na čtenáře. Chápu, že je možné recyklovat všechno možné, ale takhle plný hovnocuc opravdu nechci. Knížku jsem ani nedočetl. Děkuji o tohle opravdu nestojím.

19.08.2017 1 z 5

Abaddonova brána Abaddonova brána James S. A. Corey

Hmmm, hodně jsem se těšil a byl jsem docela zklamán. Už to nemá ten drive jako první dvě knihy a začíná to být slovním průjmem. Obzvláště pasáže psané z pohledu pastorky Anny je IMHO totální propadák a brzo jsem je začal přeskakovat. Ke konci již celkem nemastné neslané a krom lehce akčnějších pasáží s reinkarnací Millera na stanici prstence je to již spíše lehce podprůměrné. Uvidíme další díly.

15.04.2017 3 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Wow! Libovej Kotleta! Ten kluk nám zraje jako víno! Klobouk dolů, braková literatura té nejvyšší kvality! :)

01.01.2017 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Prima čtení, slušná dávka akce, exotické čínské reálie = úplně to vtáhne do děje.

28.06.2016 4 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Tak tohle je opravdová srajda, bohužel! Průměrná severská detektivka s bambiliónem odboček ke každý hovadině (nejdřív napsaná kostra, pak se doplňovalo aby počet stránek odpovídal smlouvě a honoráři). Knížka vznikla tak, když se dva nepříliš talentovaní "pisálci" rozhodli, že něco napíšou, to napsali, rozstříhali celý příběh na malé kousky, ty zamíchali v pytli a pak je tahají nahodile ven a lepí je za sebou do knížky. No číst se to nedá!
Potom mě ještě děsně irituje ta odporná korektnost - říci o ženě, že je citlivá = sexismus! (zakázané), říct o černochovi, že je černoch = rasismus (zakázané) atd. atd. - no normální bílý heterosexuál se musí zákonitě nejpozději na straně 100 pozvracet přímo do knížky. Musel jsem to odložit a dávkuji si to po malých částech, na radu svého lékaře, to čtu pouze na toaletě. Odporná záležitost!

07.08.2015 1 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Naprosto super příběh! :)

12.11.2014 5 z 5

Věčný Thomas Věčný Thomas Dean Koontz

Velký propad od prvního dílu. Sáhodlouhé bezúčelné natahování děje a rozepisování každé blbosti. Věřím, že v podání autora by byla návštěva toalety opravdovým románe, možná i s nervy drásajícím zakončením (pokud by na WC chyběl papír, byl by to horror!) :( Velká slabota, čekal jsem mnohem víc.

25.10.2014 2 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Velmi dobré, ale tak trochu rozkolísané... na jednu stranu až brutální (chlapec s basebalovou rukavicí a jak dopadl) a na druhou stranu chvílemi jaksi pohádkové vyprávění s hodnými strýčky a chytrou Abuškou... :( No ale v záplavě současného braku a pokusů o horror je to pořád vynikající knížka.

Líbil by se mi zase nějaký krvavý a šťavnatý horror! Pane Král, napište zase něco pořádného! Prosím více nechutností! :)

14.10.2014 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Velká reklama, přehnaně zveličené, obsahově průměr nebo spíše podprůměr. Existuje mnohem víc a lepších autorů ze severu - Nesbo, Larsson, Kepler apod.. Spiš mě úplně udolal popis, kdy do Švédska přicházejí imigranti z (nejen) Afriky a čekají, že se o ně Švédsko (EU) postará... daňový poplatníci pak platí psychology a další kopu lidí, kteří se snaží za nekřesťanské peníze asimilovat např. dětské vojáky ze Sierry Leone. K čemu je tohle dobré? Co nám to přináší za multikulturní obohacení? To je skutečný horor! :(

31.05.2014 2 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Přečetl jsem zatím všechno a tohle je zatím opravdu to nejlepší! Plný počet a mohu jen vřele doporučit! (ale nezačínal bych zrovna touhle knížkou, ideálně číst je tak, jak jdou za sebou) Super!

21.03.2014 5 z 5

Půlnoc Půlnoc Dean Koontz

Hmmm, tak v roce 1993 to byla možná pecka, ale dnes jsme už o velký kus dál - tak že s bídou průměr. Číst se to dá jedině rychločtením, spousta zbytečné vaty a natahovaný jako prase. Autorovy naivní představy o biotechnologiích a kybernetice jsou spíše velmi úsměvné.

21.08.2013 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Velmi dobré! Už jsem četl i lepší, ale pořád je to vysoký nadstandard.

14.08.2013 4 z 5

Nepřítel Nepřítel Lee Child

Hodně dobré! Jeden z nejlepších Childových románů. Výborně podsané a napínavé až do konce!

04.08.2013 5 z 5

Na stráži Na stráži Dmitry Glukhovsky

Tak Metro to (bohužel) není.... ale jinak velmi velmi dobré. Chvílemi jsem si představoval scény, jak by vypadaly v nějakém vysokorozpočtovém seriálu Netflixu, něco jako Walking Dead na ruský způsob. A ta zajímavá psycho-nemoc, to se mi moc líbilo, výprava na druhou stranu za most i to, co následovalo. Hustý :)

21.01.2024 4 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Oooo, to bylo slabé, slabé, velmi slabé. Praktický není co číst, vypadá to jako ročníková povídka, tak někde na prvním stupni základní školy s rozšířenou literaturou. Krátké a velmi slabé, lidé se chovají naprosto stupidně pasivně. Velké nedoporučuji vůbec kupovat a číst.

28.12.2023 2 z 5

Bitva o propast Bitva o propast Ben Counter

Tak tohle je IMHO slušný propadák. Nevydržel jsem moc dlouho, velmi primitivní záležitost, pod povrchem akce je duto a prázdno. Knihu jsem musel odložit, nedal jsem to... a to mám prakticky všechno z Warhammeru 40.000 i z klasickýho načteno. Tohle se fakt nedalo...

21.09.2023 2 z 5

Mučitelův stín Mučitelův stín Gene Wolfe

Velmi zajímavá kniha, příběh Mučitelův svět a reálie. Příběh ze světa fantasy, kde občas probleskne i sci-fi. Hlavně oceňuji velmi zdařilý překlad!

09.09.2023 4 z 5