Na stráži přehled

Na stráži https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492972/bmid_na-strazi-HSM-492972.jpg 4 131 131

Stanoviště / Stanovište série

Rusko v blízké budoucnosti. Po válce jsou celé oblasti zamořené a řeky otrávené. Jednotlivá města nemají téměř žádný kontakt s vládou v Moskvě. Mladý Jegor pobývá na základně v Jaroslavli už několik let. Jeho nevlastní otec Polkan, mu ztěžuje život a krásná Michelle o něj nemá zájem. Jegor sní o světě za železničním mostem, na druhé straně řeky. Po tomto mostě však nikdo nepřešel desítky let. Až do dnešního dne...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Пост. Эпизод 1 (Post. Epizod 1) , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na stráži. Přihlašte se a napište ho.

regazzoni
15.05.2024 4 z 5

Mám rád styl Gluchovského. Na mě moc náboženství, ale jinak super

Margerite
07.04.2024 4 z 5

Od Gluchovského jsem kromě trilogie Metro četla už jen Soumrak. Metro je za mě naprosto úžasné a podmanivé, o to víc jsem byla zklamaná ze Soumraku. U Stanoviště je podle mě autor zase ve svém žánru, kde se mu tak daří. Mohlo to být o fous lepší, ale i tak je to 4* postapo. Těším se na druhý díl.

risha03
27.02.2024 5 z 5

Prostě nerozumím zdejším komentátorům. Mám to v podstatě u všech knih od Glukhovskeho, která je prakticky každá jiná (za to velké plus) a každá neskutečně skvělá. A zdejší komentátoři opakují svoji mantru "není to jak Metro", "četl jsem to jen kvůli Metru"... apod. A přitom za mě Metro série nebyla špatná, ale 2033 nebylo po literární stránce zas až takové terno, aby bylo stavěno na piedestal. Za mě nejlepší 2035, které je ovšem už zdejšími odborníky hůře hodnoceno.

Nu ale nyní k této knize. Byla to neskutečná paráda. Knihu bych rozdělil na dvě části, kdy o té první zde píší, že se nic neděje a je nuda. Kdepak, tempo pomalejší, buduje se atmosféra, poznáváte postavy, pokládáte si otázky jak to asi je, máte ze čtení příjemný pocit atmosféry zničeného světa kde zbývá pár konzerv masa. Ale určitě se nenudíte.
A pak druhá část, řekněme o délce jedné třetiny knihy, která je naprostá jízda a dostává hororový, ano doslova hororový (to bych čekal spíše od Kinga, nežli Glukohovskeho, říkám díky sai Dmitry) nádech, a vy si pomyslíte jen jedno - on to opět dokázal, opět vytvořil zcela jedinečnou knihu, opět vás dokázal posadit na prd** kdy nemůžete odložit knihu a čtete a čtete, opět je to něco úplně jiného.

Soumrak, Metro 2033, 2034, 2035 - každé zcela jiné, Budoucnost, Text, i Povídky o vlasti. A nyní tato perla - Stanoviště. Jdu okamžitě číst druhý díl a prostě obrovská poklona spisovateli.

Katastrofická vize budoucnosti Ruska pokračuje...

25.11.2023

Katastrofická vize budoucnosti Ruska od autora bestsellerů Metro 2033, 2034 a 2035.

22.03.2023

Všechno, co jsme ztratili, Dny rozhodnutí a další knižní novinky (10. týden)

05.03.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Na stráži v seznamech

v Právě čtených5x