Věčný Thomas

Věčný Thomas https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6864/mid_vecny-thomas-HtA-6864.jpg 4 112 12

Odd Thomas série

2. kniha série Odd Thomas. Po úspěšném románu Podivný Thomas se Dean Koontz vrátil ke svému hrdinovi ještě jednou v dalším svazku napínavého čtení, které je pro něj tak typické. Jednadvacetiletý Odd zůstal po srpnovém masakru v nákupním středisku sám a s neodbytnou představou, že mohl tehdejší katastrofě zabránit. Proto vychází vstříc mrtvému doktoru Jessupovi a vrhá se do další záchranné akce, jejíž výsledek je víc než nejistý. Na scéně se znovu objevují jeho přátelé, Terri Stambaughová, Malý Ozzie s Příšerkou Chesterem i náčelník Wyatt Porter, a spolu s nimi i přízraky, které nemůže opominout. Zprvu jednoduchý rébus se změní ve střet se zlem tak temným, jaké si nedokázal představit ani v nejdivočejších snech. Tak jako se předtím hnal za valící se pohromou, tak se tentokrát snaží pohroma a zlo navalit na něj a zneužít jeho daru vidět mrtvé a komunikovat s nimi. A protože je v sázce život blízkého přítele, Odd Thomas se nezdráhá tuhle výzvu vyslyšet. Ocitá se pod povrchem Pico Munda, městečka, v němž strávil celý svůj život, v protipovodňových tunelech ústících ve vyhořelém hotelu s kasinem, které bývalo eldorádem hazardních hráčů. Tam na něj čeká tajemná Datura se svými kumpány, aby prověřila jeho nadpřirozené schopnosti a dosáhla toho, po čem touží a kvůli čemu se neštítí i toho nejhoršího zločinu. Její představy o štěstí si nezadají s vidinami nejhorších psychopatů a na našem hrdinovi je, aby ji přes všechno to latentní šílenství a všudypřítomné nebezpečí včas a důrazně odkázal do příslušných mezí.... celý text

Horory Fantasy
Vydáno: , BB art

Forever Odd , 2005

spackler
14.01.2021 3 z 5

trochu moc popisný, hodně přímočarý a humor tentokrát trošku křečovitej ale pořád slušná zábava.hlavně ale odd je borec, hodnej kluk,nesobeckej a vtipnej(v prvnim díle teda víc).celkově tedy slabší díl ale pořád jsem hodně zvědavej na bratra.

slawa.cap
27.07.2019 4 z 5

O proti prvnímu dílu je to mnohem slabší. Děj je napínavý a má spád, ale nějak tomu chybí to mysteriozita, drama a epičnost prvního dílu. Taky tu nejsou bodachové a je tu nějak málo mrtvých. Celkově je tu málo postav a příběh je vlastně one man show. Samostatně je to dobré, ale prvnímu dílu to nesahá ani po kotníky.

Metla
09.03.2019 4 z 5

Koontzem stvořené kalifornské město Pico Mundo je něco jako seriálový Midsomer – vraždící psychopati se tam houfují jako mouchy na … však vy víte. Hlavní hrdina Odd Thomas díky svým nadpřirozeným schopnostem nesmí chybět u žádné katastrofy, proto znovu deníkovou formou s lehkým humorem popisuje, čeho byl účastníkem. Co se mě týká, druhý díl série za prvním nezaostal: je napínavý, zároveň často vyvolá úsměv, atmosféra je trochu temnější a melancholičtější, prostředí je zajímavé, zlouni jsou správně odporní, klaďasové patřičně sympatičtí, příběh o snaze zachránit kamaráda mě bavil. Jednoduché čtení, do kterého jsem se nemusela nutit, udrželo mou pozornost a přineslo mozku odpočinek v době, kdy jsem ho nutně potřebovala. 75%

Astonius
27.08.2018 2 z 5

Za mě tedy zklamání, a velké... Byla jsem namlsaná bezvadným prvním dílem a těšila se na něco podobného, zvlášť i vzhledem k vysokému hodnocení, ale bohužel. Na stejné vlně se to neslo jen během prvních pár stránek a pak už nastala nuda. Hrozné popisy - prostředí, kudy Thomas utíká za někým nebo se schovává někde nebo ho honí někdo někudy - stále jsem četla, otáčela listy a říkala si "kdy už tam bude?" - a pak jsem zjistila, že jsem už pomalu v polovině knihy a stále jen čtu o tom, jak to vypadá v nějakém kanále.... Pro tohle jsem si opravdu knihu nevybrala. Navíc celý příběh byl dost praštěný, záporná postava úplně nepřirozená a tak nějak hrozně mimo, děj žádný. Nejlepší scénky byly ty s Elvisem a to je docela málo. Je mi to líto a sama jsem moc chtěla, aby to bylo perfektní, ale bohužel.... :-)

MajklN.
13.07.2018 5 z 5

Od tohoto autora bych nic jiného nečekal, prostě parádní příběh! Velmi dobře propracovaný detaily. Thomas je jeho velmi dobré dílo. Jediná výtka co mě napadá, je zdlouhavý konec v odvodňovacím kanálu, pak ale pecka ukončení a navedení na další díl. Těším se na další, snad nezklamou. :)

Beebee
15.03.2018 5 z 5

Thomasové stojí všichni za přečtení.

mulder
16.08.2017 5 z 5

Příjemné a odpočinkové čtení, knihy tohoto autora čtu rád.

Pasadenka
08.08.2017 4 z 5

Po jedničce mě pořád nešlo do hlavy, jak by mohla pokračovat dvojka. A nakonec se autor dostal do docela zajímavé, leč očekávatelné zápletky, které byla propletena s prvním dílem a zároveň doplněna o nové emoce. Co mě mrzelo už i jedničky, byli odbití upíři utrpení. Je patrné, že ve filmovém zpracování dostali více místa, protože, řekněme si to narovinu, komu by se nelíbili temní duchové zvěstující katastrofu? :) Ale v knižní předloze se docela pokulhává. Tak jako tak, na dvojku je to docela dobrý kousek. Emoce fungují. Jen nevím, jak se autor popere s trojkou. :( (a ne, nemyslím to sexuálně :D)

Richie1
11.08.2015 4 z 5

Mám z knihy docela dobrý dojem, Koontzův styl se mi dost líbí. První díl si už moc nevybavuji, takže druhý nedokáži správně porovnat - ale mám pocit, že mě autor skutečně zaujal a tím pádem knihu hodnotím velmi dobře. Děj plyne pozvolna a až v závěru se dramaticky zrychlí. Líbí se mi logické a pragmatické myšlení hlavního hrdiny - i přes jeho paranormální schopnosti. Závěr už mi občas přišel trochu přehnaný, ale i tak jsem četl knihu s potěšením. 75%

Solverino
25.10.2014 2 z 5

Velký propad od prvního dílu. Sáhodlouhé bezúčelné natahování děje a rozepisování každé blbosti. Věřím, že v podání autora by byla návštěva toalety opravdovým románe, možná i s nervy drásajícím zakončením (pokud by na WC chyběl papír, byl by to horror!) :( Velká slabota, čekal jsem mnohem víc.

bukiet
17.05.2013 3 z 5

První polovina se dosti vleče, později už to má spád větší, ale... Ale prostě jsem od Koontze zvyklý na něco jiného. Chyba je samozřejmě ve mně, protože jsem do téhle série šel s chutí po hororu.

Aliii
13.09.2012 4 z 5

Na prvního Thomase kniha bohužel nemá, ale přesto je to moc zajímavá a napínavá kniha. Kažždopádně, pokud jste ještě nečetli první díl (Podivný Thomas), nečtěte ani anotaci k této knize - je v ní totiž jedna dost zásadní informace z konce prvního dílu.