Mučitelův stín

Ve vzdálené minulosti, kdy Slunce pozvolna vyhasíná, putuje Urzemí člen Cechu mučitelů Severian. Své dobrodružné zážitky ukládá do paměti, aby je později zvěčnil v Knize Nového Slunce, kterou píše již jako Autarch. Mučitelův stín, první díl pentalogie Kniha Nového Slunce, je vědeckofantastický román s prvky fantasy. První díl pentalogie se odehrává v daleké budoucnosti v Urzemi, kde způsob života a úroveň civilizace má archaický ráz....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61800/big_muciteluv-stin-IEU-61800.png 4.124

Kniha Nového Slunce 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Baronet

The Shadow of the Torturer, 1980

Kniha Mučitelův stín

WopiMK

Škoda, že české čtenáře první díl ságy nezaujal. Moc by mě zajímalo, jak se vše vyvíjelo dál...

Žabák83
02.08.2020

Bohužel kvalita překladu zdaleka neodpovídá kvalitám originálu, překladatel nechápe souvislosti a míjí se s autorovými záměry. Velká škoda!

Největší dluh českých sci-fi a fantasy vydavatelů. Jak může dílo svým významem stojící po boku Duny a Pána prstenů nemít české vydání v kvalitním překladu!?

Kniha samotná se těžko popisuje, není k čemu přirovnat - myslím to jako poklonu. U čtení je třeba přemýšlet a domýšlet, často má větší význam to co CHYBÍ napsáno. Odměnou pozornému čtenáři je neskutečně propracovaný a provázaný svět.

Archie
07.10.2019

Naprosto fantasticky úvod - chladne, cizi, zvlastnim zpusobem krute prostredi, podmaniva kombinace mečů, nekropolí, citadel, špinavě kovového scifi ve stylu Duny, podivných církví a zvyků. V kombinaci s vytříbeným jazykem a snad jakousi církevní terminologií (refektáře, karnifexové..) a tichou jinakostí hrdiny Severiana, na mě Wolfe zapůsobil ohromně. Skutečně jsem se cítil jako v divném snu, vržen do cizího světa bez znalostí o fungování čehokoliv. O to víc mě ale bohužel mrzí, jak na mě kniha působila v druhé polovině. To co jí činilo úžasnou z počátku, se zvrhlo v něco na můj vkus přehnaně podivného, snového a neuchopitelného. Úchvatný svět se začal měnit v až příliš nestabilní hřiště filosofie, bizarních výjevů, divných dialogů a postav. Kde nejsou žádná pravidla, není ani napětí, chybějí emoce a mě to vše podivné začalo být najednou trochu jedno.. V té knize je každopádně něco zvláštního.

špulo
16.09.2019

V "našich" končinách nedocenená kniha. Jedna z mála, u ktorých ma skutočne mrzí, že sme sa nedočkali prekladov ďalších dielov. A čítať to v angličtine... Až taký dobrý v nej nie som. Na tohto autora to asi chce vedieť po anglicky na dosť vysokej úrovni. Taaakže. Ak sa rozhodnete tento majstrštyk čítať, buďte si vedomí toho, že sa to v češtine zatiaľ vlastne neoplatí. Iba vás naštve, že cesta dál nevede:((

Cabal
28.03.2019

Výborné. Zcela souhlasím se starším komentářem. Dál pokračuju v angličtině. Není to ale čtení pro každého, styl autora není jednoduchý a vyžaduje klidné čtení.

mira.k
06.04.2017

Opravdu jedna z nejlepších sci-fi knih všech dob. S tím, že je to fantasy nesouhlasím i když tento cyklus byl svého času vyhlášen mezi třemi nejlepšími fantasy s Pánem prstenů a Čarodějem zeměmoří. Náročné čtení nutící k přemýšlení. Autorův styl je skvostný. Je to první díl série a jak to vypadá, nikdo nenajde odvahu další díly vydat. Věčná škoda. Vydávají se recyklované sr.... a klasiku nejsou schopni s dostatečnou propagací prodat.