Solverino Solverino komentáře u knih

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Docela dobré - klasika, dobře se to čte a děj rychle ubíhá. Není tam zbytečná vata (láska, psychologie a tak). Pro kluky dobrý!

06.10.2019 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Hodně dobré, velmi detailně propracované a spíše než sci-fi je to politicko-sociální román. Je smutné co jsou si lidé schopní navzájem dělat. :(

19.03.2017 5 z 5

Bůh strachu Bůh strachu Jan Hlávka

Tak konečně po delší době další skvělý díl! Naprostá paráda, čte se to jedním dechem úplně samo. Autor lehkým perem črtá příběh, postavy a všechno tak krásně lehce. Jeden z nejlepším dílů celé série - takhle to má vypadat! :)

17.10.2016 5 z 5

Pre hrsť dukátov Pre hrsť dukátov Juraj Červenák

Musím říct, že jsem četl skoro všechno od pana Červenáka a už mi to začíná lehce připadat dost rutinérsky napsané. Takové sice lehce odsejpající, ale občas začne trochu nudit a jen někdy i trochu zajímavé. Celkem prosté překvapivých zvratů a již lehce nudící. Velmi oceňuji zvrat u seržanta Jaroše, ze kterého nám vyrůstá trochu temný "rytíř". Super, jen tak dál. Nebál bych se trochu přitvrdit i v dalších aspektech děje aby jsme se trochu posunuli k četbě pro dospělé... takhle je to takový trochu Vinnetou.

12.03.2024 3 z 5

Dokonalý plán Dokonalý plán Lee Child

Hmmm, pořád se to dá číst, ale už to nemá ten švih a lehkost. Chvílemi nereálně překombinované. Slabé 4 hvězdy.

13.07.2023 4 z 5

Projít ohněm Projít ohněm Jakub Hoza

Za mě hodně dobrá a zatím i čtivá braková literatura. Ideální záchodové čtení pro chlapce a muže! Snad se to nezvrhne do moc velkých nesmyslů, jako se to nakonec stalo u Kulhánka. Vřele doporučuji!

23.09.2022 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Bohužel dost průměrná záležitost, po zhruba polovině knihy už dost nudná a repetitivní. Oddělení Q už začíná být velká nuda. Je to celé takové už moc vycucané z palce u nohy.... reálie jsou spíš takové surreálné a ten nesmyslný nápad na vraždění je taky hloupost na n-tou, je vidět že už došli nápady.
P.S. tak se to nakonec nedalo ani dočíst, velmi nudné a podprůměrné.

08.07.2022 3 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Pět hvězdiček je málo! Za mě prostě naprosto parádní jízda, všechny knihy v této sérii, jenom mám výhrady k vlastnímu konci... WTF? To jako vážně konec na dvě tři stránky? Ale třeba se k tomu ještě autor vrátí... taky bych si klidně přečetl nějaké další knihy z tohoto "univerza". Mě se to líbilo, jako oddechové čtení před spaním nebo na záchodě, po těžkém dni v práci... dobrý. Zajímavý a čtivý mix techniky a magie.

17.03.2022 5 z 5

Ravenor: Návrat Ravenor: Návrat Dan Abnett

Tak pro mě nic zajímavé čtení, krásně surově technicistní. Úplně si plasticky představuju jak to tam musí vypadat, wow to by byl námět na seriál třeba pro Netflix!

28.02.2021 5 z 5

Hladová smečka Hladová smečka Martin Sládek

Moc se mi to líbilo! Chvílemi sice trochu více modernizované než by bylo vhodné, ale příběhově super. Moc dobře napsané, je tam příběh, je tam drsný sever, kouzla a magie a také špetka lásky a náklonosti... určitě bych chtěl pokračování. Pane autor, klobouk dolů, fakt parádní knížka. Děkuji.

26.12.2020 5 z 5

Valkýry Valkýry Robert Fabian

Tak nevím jak ostatním (pacifistům), ale zatím jsem přečetl první část a za mě dost dobrý, čte se to v pohodě, skoro samo. Názvy a modely zbraní mi nevaděj, vím o co jde, ale chápu že to holky může nudit (ale spoň tam nejsou takové kkotiny jako "odjistil revolver" apod.)...ale tohle není knížka pro děvčata a už vůbec ne o lásce :)
Tak i druhá půlka dobrá, Hvězda sice trochu hodně dlouhý a ke konci už to skoro nudí, ale pořád vysoká úroveň "brakový" literatury zůstala IMHO zachována. Mě se to celkem líbilo a byl by to pěknej akční film nebo počítačová hra.... Za mě dobrý!

31.10.2019 5 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Dobrý, objevují se nové a zajímavé informace - doporučuji přečíst na dokreslení "alien universa".

06.10.2019 4 z 5

Daemon Daemon Daniel Suarez

Tak tuhle knihu by si měl přečíst každý kdo aspoň trochu rozumí počítačům... ne BFU, ale každý POWERUSER. Až do 80% naprosto skvostná záležitost, konec trochu přifouklej, ale taky to šlo. Jinak super záležitost. Hodně zajímavé... a to je to z roku 2006, co teprve o 13 let později, to by bylo ještě zajímavější....

29.08.2019 5 z 5

Pohled mrtvého Pohled mrtvého Markus Heitz

Hmmm, ze začátku celkem dobré, ale jak se začnou kupit stohy mrtvol, začíná to být čím dal větší blbost... až nesmysl.

15.07.2019 3 z 5

Smlouva na život Smlouva na život Marko Kloos

Tak není to manuál pro raketové inženýry, ale čte se to velmi dobře. Autor se vyhýbá složitým popisům technologií a fungování např. mezihvězdného pohonu, ale prima oddychové čtení na dovolenou a na relax od práce. Příjemně řazené do kapitol tak aby se to dalo číst na čtečce na WC. Doporučuji! :)

19.08.2018 5 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Tak pro mě bomba! (opět) Sugestivně popisovaná krajina po válkách s UI, bojoví boti číhající za každým rohem, za každou větví. Upadající vědomosti lidí a zvolna mizící technologie a znalosti. Pro nás, pro velké (a starší) kluky naprosto MUST HAVE (READ)! Za mě naprostá poklona panu Žambochovi, takovej mladej kluk je to a jak krásně píše! Děkuji, pane Ž! :)

29.04.2017 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Hmmm, no jak to politicky korektně napsat, hmmm,no soudruzi - soudruh spisovatel tomu moc nedal, takový hodně naředěný Dan Brown, celkem slabé. Dosti natahované, naivní a čtenář se už asi od poloviny trápí a ví co bude za pár stránek... autor ma naivní představy o internetu a počítačové technice, i když v roce 2006... chmmm. Slabý průměr a skoro ztráty času.

28.06.2016 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

První díl byl pecka, druhý už jsem dočetl jen ze zvědavosti. Zatímco první díl byl velmi neotřelý a zajímavý, druhý je už rutinní a nudný až na půdu :( převeliká nuda. Styl psaní jako u středoškoláka a naivní až na půdu, skoro jak Harry Pottter, pro děti. Slabota! Třetí díl už si nepřečtu, ztráta času.

02.05.2015 2 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Chápu že někoho kdo nebyl na vojně a službu zná jenom z knih a televize může tohle totálně nadchnout... Jinak mi přijde dost strašný, že "bojovník" který si na nepřítele prakticky nevystřelil, mimo ČR byl jenom pár měsíců (necelý půlrok) a u AČR je jenom pár let už je "veterán". Oproti opravdovým veteránům, kteří sloužili mnoho let a bojovali na mnoha bojištích je to jen nepovedený vtip :(. Bohužel. Doba je dneska trochu jiná.
Knížka se číst dá, je svým způsobem až mile naivní, očima mladýho kluka, ale zase tak velká "hitparáda" to teda opravdu není.

10.01.2015 2 z 5

Bivoj běsobijce Bivoj běsobijce Juraj Červenák

Hmmm, ze začátku zajímavé - Bivoj a spol., zhruba od poloviny to víc a víc nudí až už čekám na konec jako na smilování - huh, otevřený konec a nutno číst další pokračování. Celkem slabé, asi jako Mayovky, natahovaná kaše všehochuti... No Černý Rogan se mi zdál mnohem lepší. Tohle je takové, no, řídké... jaksi.

06.09.2014 3 z 5