soltera soltera komentáře u knih

Pán pouště Pán pouště Diana Palmer

trochu ma kniha sklamala, prvé dva diely boli lepšie, ale dobre sa to čítalo

17.01.2014 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Mám rada knihy D. Browna a veľmi som sa tešila na jeho ďalší román. Som veľmi sklamaná,lebo Inferno sa mi nepáčilo. Niekedy som mala dojem, že niekto iný a nie Brown použil jeho scénár a pokúsil sa o thriler, nezáživný, bez napätia. Mňa táto kniha nezaujala napriek tomu, že sa zaoberá otázkou hrozby vyhynutia ľudskej rasy, čo je zaujímavá téma a hlavne spôsob akým sa navrhuje túto hrozbu riešiť. Nechápem, ako môže niekto túto knihu nazvať "plnou napätia a zvratov" Asi som čítala nejaké nešťastne upravené vydanie, či čo.

08.12.2013 1 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Tak táto kniha by mohla byť podľa mňa zaradená medzi "povinné" čítanie pre mládež. :) Doporučujem pozrieť aj film http://www.csfd.cz/film/222209-pokojny-bojovnik/

01.11.2013 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Zaujímavá kniha, no pre mňa nebola až takým zážitkom, ako som z ohlasov očakávala. Pri jej čítaní som mala dojem, že nápad "rozhovoru človeka s Bohom" si autor prevzal z kníh N.D.Walscha (Hovory s Bohom)a dej románu bol už skôr len rozvinutím myšlienok z Walschových Hovorov.

01.11.2013 3 z 5

Tajné evanjelium Márie Magdalény Tajné evanjelium Márie Magdalény Tau Malachi

Predovšetkým, by som si dovolila vyvrátiť vyššie napísanú upútávku knihy, zrejme z r. 2006: " nikto ešte nepredstavil Máriu Magdalénu ako mocnú bohabojnú ženu, Ježišovu najdôvernejšiu nasledovníčku, milovanú ženu a ženské stelesnenie Kristovho zjavenia: Krista Sofiu." Myslím, že nie som jediná, ktorá prečítala viac kníh s touto tématikou a v každej je Mária Magdaléna Ježišovou najdôležitejšou následovníčkou a milovanou ženou.
Osobne som veľmi vdačná za slovenský preklad a vydanie tejto knihy. Čítala som ju s veľkým záujmom, nezaťažená predsudkami, Bibliou ani tým, čo som doteraz o Márii Magdaléne čítala. Kniha bola pre mňa zdrojom poznania, novým pohľadom na život a pôvod MM a Ježiša. Upozorňujem, že to nie je beletria ale pomerne ťažké čítanie ako tajné učenia bývajú. Kniha je plná nie bežných, "ťažko" formulovaných viet, nad ktorými sa človek musí zamýšľať. Ale preto sa takéto knihy čítajú, nie?

17.10.2013 4 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Priznám sa, že čítať o malomocenstve ma veľmi nelákalo, ale tu som si uvedomila opäť, aké sú predsudky falošné a som rada, že zvedavosť prevládla. Veľmi sa mi kniha páčila. Nebola som v Grécku, na Kréte ani na ostrove Spinalonga, ale pri čítaní som si to celé predstavovala a bol to zážitok, tak úžasne je kniha napísaná. Nehovoriac o krásnych "ľudských" postavách, ktoré spisovateľka opísala tak, akoby ich aj ich príbehy osobne poznala. Je to kniha, ktorá ostane v "hlave i v srdci" dlho. Je veľmi pútavo napísaná a pritom je "non-fiction" Verím, že pre tých, ktorí navštívili Krétu a Spinalongu je zážitok o to väčší.

26.08.2013 5 z 5

Na medvědí hoře Na medvědí hoře Deborah Smith

Je to veľmi zvláštna kniha. Cizinec sa mi páčila viac.

23.07.2013 3 z 5

Cizinec Cizinec Deborah Smith

Kniha sa mi páčila až tak, že som začala zháňať ďalšie knihy autorky .

23.07.2013 4 z 5

Princ básník Princ básník Kathleen McGowan

Aj posledný diel trilógie sa mi páčil . Na obdobie renesancie a jej umenie sa odteraz dívam inak. Čo ak je to všetko pravda? Rozhodne to ako alternatíva je zaujiímavé a som rada, že som mala možnosť pozrieť sa na architektúru a umelecké diela velikánov renesancie, aj na život známych osobností tých čias inými očami práve vďaka spisovateľke K.McGowan. Je mi ľúto, ak sa niekto pri tejto knihe nudil. Ja nie.

23.07.2013 4 z 5

Kniha lásky Kniha lásky Kathleen McGowan

S veľkým záujmom som prečítala aj druhý diel knihy o potomkoch Márie Magdalény. Pre mňa bolo veľmi poučné napr. učenie labyrintu, ako modlitby chodením a prostriedku, ktorý "dostal človek na rozhovor s Bohom". Rovnako ako vysvetlenie "Hieros gamos" duchovného manželského zväzku. Nemala som problém prijať vysvetlenie Otčenáša v Modlitbe 6 ružových lupeňov a doporučujem sa s touto knihou oboznámiť všetkým, ktorí obľubujú duchovno. Pri jej čítaní som neuvažovala o tom, čo je skutočnosť a čo vymyslené. Skôr som sa zamýšľala nad skutočnou podobou lásky. A príbeh Matyldy Toskánskej je veľmi nevšedný. Našla som si na internete historické miesta aj historické osobnosti, o ktorých sa v knihe píše a o to silnejší zážitok som z knihy mala.

23.07.2013 5 z 5

Očekávaná Očekávaná Kathleen McGowan

Kniha sa mi veľmi páčila a dobre sa čítala. Prepletanie súčasnosti s historickým obdobím keď žili Mária Magdaléna a Ježiš bolo veľmi pútavým spôsobom opísané. Dej je podľa mňa veľmi zaujímavý a ma prekvapuje, že sa pri jeho čítaní niekto môže nudiť.

23.07.2013 5 z 5

Španělský milenec Španělský milenec Joanna Trollope

Nejde o erotický ženský román, ako by sa z názvu mohlo zdať. Kniha ma fakt zaujala a bola pre mňa zážitkom. Je to nielen veľmi zaujímavý príbeh o ženách, ako sa píše v info, ale všetky postavy v románe sú také ľudské a blízke. Bolo pre mňa zaujímavé ako autorka úžasne vykreslila aj mužské postavy príbehu od najmenších chlapcov po dospelých mužov. Uvedomiť si, akí sú veľmi zraniteľní.
Výborná kniha a úprimne ju doporučujem. Ja sa rozhodne poobzerám po ďalších románoch tejto autorky.

12.07.2013 5 z 5

Píseň domova Píseň domova La Vyrle Spencer

veľmi dobrá kniha a núti človeka uvedomiť si, čo je v živote dôležité

01.06.2013 5 z 5

Kroky ke slunci Kroky ke slunci Corban Addison

Áno súhlasím, dobrá kniha, zaujímavá a veľmi dobre sa čítala. Len mi nedá, aby som nenapísala svoje sklamanie. Cakala som skutočný boj právnika, ktorému došlo, čo je v živote dôležité, ale nepáčilo sa mi, že skôr to bolo o tom, že ak má niekto otecka a z toho vyplývajúce známosti a dobrých kamarátov, môže dokázať nemožné a pritom väčšinou len postávať a čakať, kým druhí riskujú. Uvedomelého dobrovoľníka si predstavujem inak. Ale doporučujem knihu prečítať, lebo núti rozmýšľať o veciach, ktoré ak sa nás netýkajú, tak sa zdajú pre náš svet neskutočné a pritom sa dejú denne okolo nás. Rovnako sa mi veľmi páčilo typicky "mužské" riešenie problémov hlavného hrdinu :)

01.06.2013 4 z 5

Pamätné leto Pamätné leto Ann Maxwell

Veľmi sa mi páčila táto kniha. Dobre sa čítala, lebo obsahovala všetko, čo od knihy, ktorá ma má pobaviť očakávam. Rozhodne by som ju nenazvala nudnou. Je to kniha o tom, čo všetci pociťujeme ...nenaplnenosť, kým nestretneme spriaznenú dušu. A o tom, že ak náhodou stretneme niekoho, koho sme už ani nedúfali stretnúť, tak si zakladať na morálke, zásadách, logike, alebo tom, "že jak já teď vypadám" je smiešne. Prevalcuje nás to...A o tomto napísala E.Lowell veľmi zaujímavým a pútavým spôsobom. Doporučujem ju prečítať každému, kto sa chce pri dobrej knihe pobaviť bez moralizovania a kritizovania.

11.05.2013 5 z 5

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Veľmi dobrá kniha, ktorá ma príjemne prekvapila, lebo ju písal muž :) Čítajú ju väčšinou ženy, hoci je písaná pre mužov. Veľmi nenásilným spôsobom D.Deida ukazuje cestu, ako je možné stať sa "pravým" mužom, k čomu stačí tak málo...pochopiť ženu :)

11.05.2013 5 z 5

Růže z papíru Růže z papíru Diana Palmer

Veľmi dobrá kniha. Je to nepriame pokračovanie "Kdysi v Paříži" a "Pán poušte".

01.04.2013 5 z 5

Obchodníci s nádejou Obchodníci s nádejou Miroslava Varáčková

Priznávam, že ma prekvapila táto kniha, lebo podobné námety, ktoré sa odohrávajú vo svete mi nevadia,ale ak sa odohrávajú na SK...je to sila. Akosi mi vadil mladý vek hlavných hrdinov a umiestnenie deja medzi stredoškolákov a preto mi to celé pripadalo nereálne. Je zaujímavé, že pri čítaní ságy Súmrak o upíroch, som tieto pocity nemala. Inak v mnohom mi Mayerovej knihu pripomínala. No kniha sa dobre čítala. Rozhodne ma upútala a vzbudila vo mne záujem aj o ostatné knihy tejto autorky.

01.04.2013 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

páčilo sa mi to...zaujímavý námet a dobre sa to číta..doporučujem prečítať nielen mládeži :)

05.03.2013 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

začala som ju čítať dvakrát ale ked som sa prekúsala začiatkom a "pochopila" zaujalo ma to...mne sa kniha páčila nevšedným námetom, posolstvom.

05.03.2013 4 z 5