soltera soltera komentáře u knih

Srdce z kamene Srdce z kamene Maya Banks

To musí byt autorka veľmi unavená ak už štvrtýkrát "píše" príbeh podľa rovnakého scenára a to ani nie moc dobrého. Prebehla som to len zo zvedavosti, ale nemýlila som sa.

25.08.2022

Rebelka noci Rebelka noci Emily Bold

Po prečítaní oboch dielov mám rovnaky názor, akoby tento fantazy pribeh napisala teenagerka, ktorá má síce úžasnú predstavivosť a vymyslela zaujímavý pribeh, ale nestačí ešte na to, aby ho spracovala a dotiahla ho do konca. Nebolo to zlé, ale bolo tam toľko nezmyselných, nelogicky pôsobiacich častí a absolutne nedotvorených vzťahov, že pre mňa bol pribeh sklamaním. Musím ale uznat, že autorka prišla s úplne novým fantasy pribehom a jej vysvetlenie pre kráľa Artuša a jeho družinu sa mi páčilo.

18.06.2022 3 z 5

Dědička světla Dědička světla Emily Bold

18.06.2022 3 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Táto autorka gayom rozumie a myslim, že by bolo treba viac knih s touto tématikou, aby si ľudia uvedomili, že vzťahy a láska su rovnaké a na pohlavi nezáleží. Lebo oni to majú oveľa ťažšie. Musí byť hrozné, ak sa každý môže vyjadrovať k vašim najintímnejším záležitostiam. Vážim si každého, kto má odvahu verejne priznat svoju orientaciu. Páčil sa mi tento pribeh, ako všetky od tejto autorky, ktoré som čítala.

22.02.2022 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Pekný príbeh, veľmi zaujímavý a pre nás poučný z pohľadu nevládného, ale veľmi správneho dievčaťa. A ti dvaja boli spolu dobrí od začiatku.

22.02.2022 5 z 5

Víš, že… DIMILY 1.-4. díl – box Víš, že… DIMILY 1.-4. díl – box Estelle Maskame

(SPOILER) Na najúspešnejšiu YA sériu som bola zvedava, hlavne po prečítaní komentárov. Mám rada kontroverzné knihy a rada si urobim vlastný názor.
Po prečítaní všetkých 6 dielov som nad tymto pribehom dlho rozmýšľala.
Je dôležité vediet pár vecí:
- vydavatelstvo opäť nevydalo všetky diely série
- autorka mala 17r. ked trilogiu vydala, čo je dôvod, že hoci nastolila veľmi vážne témy ako drogova závislost, týranie dieťaťa pri nevšímavosti zo strany matky, učitelov, lekárov, neschopnost rodičov, alkoholizmus, sa venovala väčšinou opisom nezmyselnych večierkov plných alkoholu a drog, ktoré sú pre mládež asi atraktívne.
Je škoda,že nedokázala spracovat tieto vážne témy, lebo mohla to byť úžasne dobra trilogia.
Mňa uputalo:
- matka ktorá vraj ľúbi svojho syna, ale si nevšimne 4 roky manželom týrané dieťa a navyše je s tým človekom šťastná
- krásny dôvod prečo Tyler 4r. trpí príšerné duševné a fyzické týranie, len aby sa jeho matka šťastne usmievala a menší súrodenci citili lásku svojho otca
- Eden nebola mrcha ako ju v komentaroch označujú, bola rozumná na svoj vek a jediná, ktorá si všimala ľudí okolo seba a ktorá pomohla Tylerovi prežiť a nedrogovat, aj keď to celé malo slabiny, lebo bez terapie a odvykania si to neviem predstavit.
- a úplne najviac nezmyselny sa mi zdal dôvod strach z odhalenia, že sú nevlastni súrodenci, ktori sa nesmú milovat...ved do 17r. sa ani nepoznali a to ze sa ich rodičia vzali, na veci nič nemení, že nie sú brat a sestra. Takže odsudzovanie a nenávisť zo strany otca a brata a predsudky "celeho" mesta boli podľa mňa prehnané.
Vcelku to bol dobry námet, len pribeh potreboval iné spracovanie, o čo sa autorka po rokoch snažila v poslednych 2 dieloch.
Na záver musim povedat, že aj keď nie som primeraná vekova kategoria pre túto sériu, páčila sa mi láska medzi T a E s trochou fantázie sa pribeh dá dobre zvládnuť. Ale vyhlásiť ho za najúspešnejšiu sériu je hodne prehnané...

09.01.2022 3 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Mám rada knihy tejto autorky. Ani teraz nesklamala. Hoci som najprv čítala 2.diel (vôbec to nevadilo), oba príbehy boli krásne. Sú zaradené medzi erotické romány čo je škoda, lebo ide o prepracované pribehy ktoré nemožno len tak odložiť a erotika tam nie je účelová ale tam.proste patrí. Obidva príbehy ma zaujali tak, že som sa dva dni poriadne nevyspala ;-) Odporúčam tým, čo majú radi komplikované pribehy o veľkej láske a dobrých ľuďoch.

08.04.2021 5 z 5

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Bol to zvláštny príbeh. Priznám sa, že nerada čítam knihy kde sa ubližuje deťom alebo ľuďom inej rasy
či presvedčenia miesto toho, aby im pomohli, ľudia sa dištancujú a ubližujú a učia to aj svoje deti. V tejto knihe toho ubližovania bolo dosť a predsa to bol pozoruhodný príbeh životaschopného dievčatka, ženy, ktorej ublížili skoro všetci ľudia, ale bola zžitá s prírodou tak velmi, že jej mnohokrát príroda dala to, čo ľudia nedokázali. Autorka to vyjadrila úžasným spôsobom a ja som nemohla knihu zložiť, kým som ju nedočítala.

20.04.2020 4 z 5

Žiadnu lásku, len sex Žiadnu lásku, len sex Vi Keeland

Rada čítam Vi Keeland. Aj tento pribeh bol pekný i keď ma hlavná hrdinka svojim chovanim dosť iritovala. Žiaľ, čítala som slovenský preklad, ktorý bol príšerný. Donekonečna opakovaný výraz "trtkať", by sa možno hodil do slovníka pubertiaka, ale nie tridsiatnikov, mi hrozne šiel na nervy. Veľakrát vyznel text zbytočne vulgárne v častiach, kde sa to nehodilo, čo iste nebolo zamerom autorky. Knihu som kvôli tomu dočítala jedine zo zvedavosti ako Hunter dopadne.

17.10.2019 3 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Na margo nespokojných komentárov len poznámka, nemali by ste znevažovať autorku kvôli mizernému prekladu, ktorý mení zmysel viet.

14.05.2019 5 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Už pred rokmi som túto knihu začala čítať, ale prestala som. Súhlasím s tým, že si treba všímať signály o zneužívaní okolo seba, ale čítať o takých krutostiach knihu, ďakujem nie.

01.04.2019

Zběsilost krve Zběsilost krve J. R. Ward (p)

Prečítala som všetky 3 diely OČD a užila som si to.Najviac to, že som mala dojem akoby som čítala naraz niekolko príbehov a všetky boli super. Rada čítam J.R.W. a nevadí mi poriadna dávka fantázie, emócií, sexu, humoru, tvrdých chlapov so zlatým srdcom, ktori sa starajú o svojich ľudí. Veď preto jej knihy čítam bez pocitu, že to musim zdôvodňovať ako poniektorí.

27.02.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Nezdieľam názor tých, ktori považujú túto knihu za zbytočnú. Bola som vďačná za pokojnejšie pokračovanie pribehu. Aj keď mám vážny problém uverit v prerod Feyre v takú pozoruhodnú osobnosť, užívala som si úžasný humor medzi druhmi a ostatnymi členmi "rodiny"

09.02.2019 4 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Hlúpa bezcharakterna hlavna hrdinka a miluju ju dvaja úžasní chalani. Mne sa kniha čítala hrozne lebo ma tá baba príšerne iritovala svojou hlúposťou necitlivostou a hlavne svojou nekonečnou sebeckostou. Nebola som schopná uverit ani to že je hanbliva a placha. Bola dobra jedine v tom ako dokazala ubližovat každému. Ďalší diel budem čítať len preto lebo ma presviedčajú ze táto baba sa zmeni a obľúbim si ju. Neviem si to predstavit. To by museli zaradit knihu do utópie.

17.08.2018 3 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Na príbeh o Colem som čakala najviac. Som rada že sa aspoň 1x zosypal, lebo taká dokonalosť bola neuveriteľná po tom, čo zažil v detstve. Aj keď bol dokonalý :)

28.11.2017 4 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Ďalší dobrý príbeh zo série. Mne hrozne kazilo pôžitok z čítania oslovenie "kočka" ktoré sa sem nehodilo. Bolo by vhodnejšie "kotě".

28.11.2017 3 z 5

Omámení Omámení Jessica Shirvington

Druhý diel bol rozhodne lepší a zaujímavejší ako prvý . A tretí diel bol najlepší . Škoda že ho u nas nevydali.Aj ked sa mnohé postupne vysvetlilo nedokazala som uverit výnimočnosť hlavnej hrdinky.

04.11.2017 3 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Príbeh Travisa, ktorý je už v 19tich veteránom z Afganistanu je smutný a zaujímavý . Osobne ma veľmi sklamalo ukončenie knihy. Hľadala som další diel o ďalších osudoch Travisa po návrate do Afganistanu a Harper na vysokej škole.

04.11.2017 3 z 5

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Pre mňa je táto kniha veľkým sklamaním. Nebolo v nej nič nové, čo už som x-krát nečítala v iných knihách o padlých anjeloch a hlavná hrdinka so svojou hlúpou povahou ma vyslovene iritovala

30.10.2017 2 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Bolo to zaujímavé čítanie a ani chvíľu som sa nenudila, ale ten koniec ma skutočne "dojal"
SPOILER!
To akože fakt 10 rokov?