Princ básník

Také v nové knize Princ básník se půvabná Maureen Paschalová vydává do minulosti a v barvité Florencii se setkává s Lorenzem Medicejským, renesančním velikánem, jehož život provázely intriky, spiknutí i osobní oběti, ale také velká láska ke krásné Lucrezii. A podobně jako dávnou renesanční dvojici čeká i Maureen s Bérengerem zásadní dilema: na křižovatce osudu se musejí rozhodovat mezi láskou a povinností, citem a zodpovědností... Strhující, neodolatelný příběh o nebezpečných spiknutích, prastarých tajemstvích a neobyčejné lásce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115722/big_princ-basnik-aYl-115722.jpg 3.728

Marie Magdaléna 3.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The Poet Prince, 2010

Kniha Princ básník

Sisssi

S historií to má společného jen máloco. Špatné vykreslení doby rensance, lidských vztahů i náboženství. Pozitivum je snad jen to, ža autorka již trochu opustila ten dětsky zatvrzelý přístup "všechno, co napsali akademici, jsou lži". Je opravdu úsměvné, jak je Maureen líčena jako milovnice umění, která ráda tráví čas po galeriích - a pak ani ona ani nikdo další z jejich skupinky (Tammy, Roland, Peter) nepoznají Zvěstování od da Vinciho... Rozesmálo mě, když jsem četla o tom, jak chřipková epidemie vyvolala nepokoje v Římě, protože za noc zemřelo 5 (ano, 5!) lidí :-D.

PavelPantucek
17.12.2021

Kniha nemá nic, co by člověk dobrého mohl dle názvu očekávat. Vleče se, její autor nemá filozofii svoji či díla pevně v rukou a tak pouze vrší slova bez valného obsahu. Kdo máte rádi Leonarda da Vinci, raději ji ani neotvírejte.

lencin
23.09.2020

Třetí kniha ze série Marie Magdalena.
Další příběh Maureen Paschalové. Tentokrát živé sny z Florencie za časů Lorenza Medicejského.
Oproti předchozím dílům se mi tento líbil méně. Dobré,ale ze série asi nejslabší.
(2012)

babicka_amalka
10.05.2017

předchozí díly jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat;
pro mě byly velmi zajímavé ty části z Florencie ("net" byl neustále v permanenci - tu kvůli obrazu či soše, tu kvůli kostelu či jiné stavbě, občas i kvůli biografickým datům - přeci jen si už všechno z dob studií nepamatuju); to bylo příjemné i poučné čtení, byť v tom byla občas "básnická licence" - konec konců taky je to román a ne odborná literatura; zbytek mě nějak zvlášť nebral - číst se to dalo, ale podobných příběhů je spousta; rozhodně ani to však nepovažuju za ztrátu času a všem, kteří mají rádi spojení příběhu a informací, doporučuju;

klara2793
24.01.2016

Třetí díl mě také velmi bavil, je pravda, že příběh současnosti už byl v tomto díle trochu slabší,ale protože mám moc ráda renesanci i v této knize mě historický příběh chytil...

e.luk
28.04.2015

Knížka nebyla pro mě moc zajímavá. Na rozdíl od předcházejících.

kuky921
12.10.2013

Třetí díl se mi líbil o trochu víc než druhý, ale myslím si, že některé knížky by neměly mít pokračování. První díl je nejlepší.

wamplady
15.08.2013

z celé trilogie mi tato kniha přišla nejslabší