Španělský milenec

Španělský milenec https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59418/spanelsky-milenec-59418.jpg 4 9 4

Anglický psychologický román o sestrách dvojčatech s protichůdnými rysy povah, z nichž jedna má velkou rodinu a druhá žije osaměle.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ,

A Spanish Lover , 1993

knihomolka525
29.01.2020 5 z 5

kniha mi dala přesně to,co jsem od ní očekávala -Trollopeovou.Její jedinečný styl.I když tady mě kniha tak do tří čvrtin bavila a pak už to nějak nebylo ono.Asi postavou španělského milence.Nepasoval mi do rodinky která si žila svůj život s radostmi a strastmi

modranka
17.07.2013 5 z 5

Psychologický pohľad na život sestier-dvojičiek v dospelosti (38 ročné). Príbeh je veľmi zaujímavý, ale pripravte sa na riadnu dávku psychológie, ktorá vás prinúti premýšľať. Ale na premýšľanie je tam toho toľko, až text stratí značku oddychovej literatúry. Preto si na knihu nechajte poriadnu dávku času a trpezlivosti.
SPOILER (nejde to inak, sorry)
Staršia zo sestier, Lizzie si vybrala dráhu umelkyne, manželky a matky, tá druhá, Fran, samotu a kariéru. Život plynul relatívne pokojne, kým si Francisca nenašla milenca, ženatého Španiela s prísnou katolíckou výchovou, kde nehrozilo, že by sa niekedy rozviedol. Francesca v tomto zväzku nevidela nič zlé, veď napokon, celý život žila v rodine, kde matka bola hippie a otec mal dvadsaťpäť rokov stálu milenku, čo matke vôbec nevadilo a dievčata sa s ňou priatelili. Zamilovanosť Fran však zlomila Lizzie, vernú manželku a matku štyroch detí. Jej nálady a zádumčivosť vkorčuľovala do situácie, kedy jej manžel Roby, v manželstve zaváha a v nestráženom momente, sa nechá uniesť chvíľkovým "poblúznením".

soltera
12.07.2013 5 z 5

Nejde o erotický ženský román, ako by sa z názvu mohlo zdať. Kniha ma fakt zaujala a bola pre mňa zážitkom. Je to nielen veľmi zaujímavý príbeh o ženách, ako sa píše v info, ale všetky postavy v románe sú také ľudské a blízke. Bolo pre mňa zaujímavé ako autorka úžasne vykreslila aj mužské postavy príbehu od najmenších chlapcov po dospelých mužov. Uvedomiť si, akí sú veľmi zraniteľní.
Výborná kniha a úprimne ju doporučujem. Ja sa rozhodne poobzerám po ďalších románoch tejto autorky.

kika 13
24.01.2013 3 z 5

Román popisuje život dvojčat žen,které mají hodně společného.

Kniha Španělský milenec je v