Odkaz lásky

Romanticko-historická kniha je určena hlavně ženám, které milují nekončící rodinné ságy. Zachycuje životní příběhy hrdinek tří generací v letech 1830 až 1945. Postupně nás zavádí do různých míst autorčiny rodné Velké Británie, ale i do daleké Indie a Afghánistánu. Bouřlivé osudy hrdinek, jejich společenský život i fatální lásky jsou podtrženy barvitým a živým líčením krajiny a přírody, které všem částem knihy dodává nádech romantické skutečnosti i exotiky...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48146/odkaz-lasky-48146.jpg 4.27

Dedičstvo/Legacy 1.

Vydáno: , Oldag

Legacy of love, 1983

Kniha Odkaz lásky

evask
19.08.2020

Zklamání. Nechala jsem se zmást vysokým hodnocením. Do Jane Austenové má daleko. Na stolku ještě čeká druhý díl, ale ten rovnou vrátím do knihovny.

ariel platto
20.07.2017

Tak dlouho, ani nevím proč, se mi do této knihy nechtělo...První příběh byl úžasný na 5*. Druhý 4*a třetí 3*. Ale celkově si kniha zaslouží plný počet, protože se dobře četla.

modranka
09.05.2013

Nádherne príbehy, skvelá atmosféra, mimoriadne dielko. Kniha obsahuje 3 príbehy, troch žien. Zakladateľkou dynastie je Charlotta, ktorej sa venuje prvá časť knihy, druhá patrí vnučke Alexandre a tretia Alexandrinej vnučke Kare (Charlotte) Príbeh prvej Charlotty sa odohráva v Afganistane, kde spolu so sestrou Emily spoznajú svojich osudových životných partnerov, vracajú sa do Anglicka, (Charlotta do Škótska, Emily do Corwell) kde založia dva samostatné rody, ktoré v druhom príbehu splynú do jedného. Každá z troch žien je najskôr odsúdená na nezáujem vlastnej matky ale vždy sú schopné pozviechať sa a byť mimoriadne aktívne. Samozrejme, každá z nich prežíva romantickú lásku. Aj keď autorka je známa tým, že veľmi v romantike nepoužíva emócie a neopisuje posteľové scény, bravúrne zvláda odlíšenie vášne od skutočnej lásky. V hre sú vždy dvaja muži a vždy vyhráva len ten lepší. Kto z tých dvoch je lepší autorka prezrádza až na posledných stránkach každého z príbehov.
Kto má rád kvalitnú literatúru a nielen nudné romantické príbehy, určite si nenechajte ujsť tento príbeh, ktorý má pokračovanie v ďalších generáciách
Pozn.: Prvý príbeh je písaný v 1. osobe.