Píseň domova

Píseň domova https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33716/pisen-domova-33716.jpg 4 36 8

Tom a Claire žijí ve šťastném manželství. Až do chvíle, kdy k Tomovi do gymnázia přichází nový student, který se mu nápadně podobá

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Home Song , 1995

Emik87
15.02.2024 4 z 5

Příjemné počtení na odpoledne nebo večer. Kniha sice neokouzlí, ale není ani jinak špatná.

bernadeta9876
19.12.2023 2 z 5

(SPOILER) Síce svetielko na konci tunela v tomto žánri, ale veľmi slabé svetielko. V rukách zručnejšieho autora by to mohlo byť oveľa lepšie, lebo námet to bol zaujímavý.
Lenže celkový príbeh je naivný a slabo graduje. Keď sa nájde stratený syn, tak sa pozornosť zameriava na to ako sa s tým vysporadúva manželka (inak, veľmi detinsky) a nie na to, aby sa budoval teda ten vzťah s ním? Bozk súrodencov bol veľký krok vedľa, keďže potom v konečnom vyznení to ani nemuselo byť. A tak celkovo všetko to bolo nesúrodené a nedotiahnuté, ale ako som už spomínala, tak, ehm, v rámci žánru klenot? :-)

allyska
13.09.2018 4 z 5

Další pěkná knížka od této autorky, i když bych ji nezařadila mezi ty nejlepší. Opět je ale vše napsáno hezky bez příkras, žádný romantický kýč.

jaja10
06.07.2016 5 z 5

Moc dobrá knížka, její námět se mi moc líbil,

amysa
21.10.2014 4 z 5

Další přečtená kniha od mé oblíbené autorky, opět se mi líbila a moc hezky jsem si u ní odpočinula... S hrdiny tohoto příběhu jsem se hned "sžila" a svým způsobem mi byli všichni velmi sympatičtí. Nejvíce jsem si oblíbila asi Toma a Kenta. A o čem to je? Zkrátka o tom, že každý může někdy v životě udělat chybu, kterou nelze vzít zpět a nejen na něm záleží, jak se s tím popere...
Příjemně strávený čas a už se poohlížím po dalším románku:-)

soltera
01.06.2013 5 z 5

veľmi dobrá kniha a núti človeka uvedomiť si, čo je v živote dôležité

kika 13
18.01.2013 3 z 5

Napínavá zápletka a překvapivé ukončení.

modranka
20.08.2012 5 z 5

Príbeh, ktorý vás prinúti položiť si otázku, čo by som urobila ja, keby som sa ocitla v podobnej situácii. Kto má rád príbehy, ktoré ešte dlho nevymaže z mysle, toto je jeden z nich. Anotácia je veľmi skromná, tak pridám niečo navyše. Tom je riaditeľom školy, Claire učiteľkou angličtiny. Na začiatku školského roku príde do školy nový študent, Kent, ktorý sa nápadne podobá na Toma. Kent je skutočne jeho synom, dôsledok jednej noci, týždeň pred sobášom. Tom nevie ako sa priznať manželke k nevere a nevlastnému synovi a keď nastane situácia, že už inak nemôže, jeho manželstvo sa ocitne na pokraji zrútenia. Tom je síce na syna veľmi hrdý, ale Claire má denne pred očami manželovho ľavobočka. Manželský syn sa zmieta v žiarlivosti a manželskú dcéru zalieva hanba, lebo sa do nevlastného brata vlastne zamilovala. Ako každý člen rodiny z tejto situácie vykľučkuje, to si už musíte prečítať.