Cesta pravého muže ekniha

Cesta pravého muže vás zavede do srdce současné mužské zkušenosti. David Deida se zde s pronikavou upřímností a ojedinělým vhledem do nejhlubších mužských tužeb zabývá nejdůležitějšími aspekty života mužů - kariérou a rodinou počínaje a ženami, intimitou, láskou a duchovním růstem konče. Nabízí vám praktickou příručku jak žít. Cesta pravého muže by se měla být povinnou "školní" četbou. Deida učí muže, jak být muži, a ženy, jak být ženami. Jak se navzájem obdarovat tím, čím jsme jedineční, a porozumět tomu, kde jsme odlišní. Nejde přitom jen o psychologické poučky - Deida vysvětluje, jak se liší a doplňují naše mužské a ženské energie, což je v dnešní "zrovnoprávněné" společnosti zcela klíčové. Tato kniha zásadním způsobem podporuje životní směřování mužů, jejich sílu a celistvost, a zároveň lehkost bytí, hluboké uvolnění a zářící radost jejich partnerek!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155452/big_cesta-praveho-muze-JqL-155452.jpg 3.8205
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: (ekniha), Synergie

The Way of the Superior Man, 1997

Kniha Cesta pravého muže

Thromulus

Moc povedená kniha a doporučil bych ji k přečtení každému mužskému. Je v ní sepsáno mnoho pravdy, nad kterou se člověk často nezamyslí. Ač se obsah mnohdy docela opakuje, tak mi to vůbec nevadilo, alespoň to na chvíli mé myšlenky svázalo v určitém bodu a pomohlo se pozastavit.

ijacek.007

Pár dobrých myšlenek jinak za mě brak. Dočetl jsem ale hozhodně mě ničím neoslovila.

mfanta

Můj kometář bude velmi subjektivní :-) S odporem jsem knihu dočetl a musím konstatovat, že jsem už dlouho nečetl nic tak špatného. Autor neustále dokola omílá ty samé věty a slova, jako kdyby se z nich opakováním měla stát pravda. Každá druhá věta začíná "Pokud jste jako většina mužů...". Nemám rád vymývání mozku. Přesto mě kniha inspirovala k přemýšlení mimo komfortní zónu a proto dávám dvě hvězdičky ;-)

ziriant

Upřímně, z této knihy mám zamotanou hlavu, takže nejspíš i můj komentář bude vypadat mozaikovitě. Při čtení se ve mně dmuly pocity jako odpor, nepochopení, údiv, nezájem i souhlas. Kniha jako celek na mě působí smutným dojmem, že jestli to takto má na světě, a zvláště tedy mezi muži a ženami, chodit, tak v takovém světě žít nechci. Také jsem si říkala, že kdyby měl můj manžel jednat, myslet a cítit v souladu s uvedenou "metodikou", nebyl by mým manželem dlouho, jelikož bychom si brzy přestali rozumět. Pak je tu ovšem druhý pohled na věc, možnost, a to, že nejsem "správná/typická" žena. Kniha mi v tomto pomohla trochu více pochopit jednání některých kamarádek nebo kolegyň v práci - což ovšem neznamená, že mi to stejně přijde mnohdy proti logice a že mě to nebude štvát i nadále :D Některé věci jsou tedy nepochybně k zamyšlení, ale rozhodně bych tuto knihu nedoporučila nikomu, s kým chci mít co dočinění (myslím muže i ženy), v případě, že by ji brali jako pravdu, kterou je třeba se řídit. Jako podnět k zamyšlení a diskuzi - proč ne.

VeraPaci
08.06.2020

Velmi inspirativní.

Skala317
31.05.2020

Kniha je písaná ako penalta vo futbale. Je presná, priama, bez zbytočných okrášlení. Niet sa kam uhnúť... Stavia pred muža zrkadlo z rôznych pohľadov a inšpiratívne provokuje. No nakoniec je to dobrá diagnostika práve toho, že na sebe treba niečo meniť. Dielo ide priamo na vec, bez omáčok a čerešničiek.

Ponúka stručný a jasný vhľad do tematiky v mnohých okruhoch. Je rozdelená do ôsmych častí a v každej z nich je niekoľko kapitol venujúcich sa danej téme. Obsahuje predhovory- Jana Bílého, Richarda Vojíka a Denisy Palečkovej. Nasleduje dlhý predhovor samotného autora. Na jej konci sú rôzne kontakty na mužské kruhy a webové stránky venujúce sa obnove muža. Pre čiastočné uvedenie do textu vypíšem aspoň názvy jej častí.

Cesta muža
Ako zaobchádzať so ženami
Práca s polaritou a energiou
Čo ženy naozaj chcú
Vaša temná stránka
Ženská príťažlivosť
Telesné cvičenia
Intímna joga pre mužov a ženy

Niektoré kapitoly sú veľmi krátke, no slová, ktoré autor vyberá, sedia úplne presne. Predstavuje akýsi vnor a nadhľad do mužskej duše, kde David veľmi dobre pozná a vníma aj ženskú stránku. Text má inšpiratívne citlivý filozofický nádych a je cítiť, že autor je zrelý muž s veľkým množstvom skúseností. No kniha je jednoznačne veľmi praktická a taktická... Na jednoduchých príkladoch ukazuje ako sa veci naozaj majú a ako ich možno zmeniť.

Mnoho situácií, ktoré tu opisuje- každý muž zažíva buď sám so sebou, alebo so svojou partnerkou. Plne odporúčam všetkým mužom, ktorí chcú na sebe pracovať a neuspokoja sa len s tým, čo je. Tým, ktorí sa chcú aktívne podieľať na svojom živote, brúsiť si hrany a tvarovať sa. Tým, ktorí sa neboja pýtať sami seba...

A tiež aj ženám, pretože je to pre ne užitočný návod na cestu do mužskej duše. Dovolím si povedať, že ak dáme slovám z knihy voľnosť a priestor aj v našom praktickom živote- veľmi rýchlo sa začne meniť, liečiť. Na viacero vecí sa budeme pozerať novým pohľadom.

anansie
06.03.2020

Na rozdíl od Cesty ženy se tato "mužská" verze dala číst a myšlenky měly i hlavu a patu, což mi připomíná, že muž by měl mluvit z duše mužům, nikoli ženám. V této knize to ale vypadá, že něco z duše ženy autor taky pochopil a většina principů v knize uváděných platných pro muže by se dala i aplikovat na ženy a to, že každý si své nitro a své strachy musí pořešit sám a najít si svůj vyšší smysl existence, pak bude správně ve své polaritě a bude i správně přitahovat. Cesta je to dlouhá a nekonečná pro všechny. Kniha možná osloví jen ty, co už na ní částečně jsou, zbytek asi zůstane na gaučích s televizním ovládačem a lahváčem v ruce.

beri4120
05.03.2020

Kniha se velmi snaží, nicméně blbec se v tom zhlídne a ještě ho to utvrdí v tom, že to co dělá, je správně a ve svým chování budou ještě nejnesnesitelnější. Už v úvodu slyšíme, že "pravý muž" má silnou přitažlivost k ženám... ok, novinka. Takhle to pokračuje. Opravdu mnoho povyku pro velmi málo.