Cesta pravého muže ekniha

Cesta pravého muže vás zavede do srdce současné mužské zkušenosti. David Deida se zde s pronikavou upřímností a ojedinělým vhledem do nejhlubších mužských tužeb zabývá nejdůležitějšími aspekty života mužů - kariérou a rodinou počínaje a ženami, intimitou, láskou a duchovním růstem konče. Nabízí vám praktickou příručku jak žít. Cesta pravého muže by se měla být povinnou "školní" četbou. Deida učí muže, jak být muži, a ženy, jak být ženami. Jak se navzájem obdarovat tím, čím jsme jedineční, a porozumět tomu, kde jsme odlišní. Nejde přitom jen o psychologické poučky - Deida vysvětluje, jak se liší a doplňují naše mužské a ženské energie, což je v dnešní "zrovnoprávněné" společnosti zcela klíčové. Tato kniha zásadním způsobem podporuje životní směřování mužů, jejich sílu a celistvost, a zároveň lehkost bytí, hluboké uvolnění a zářící radost jejich partnerek!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155452/cesta-praveho-muze-F9p-155452.jpg 3.9151
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno: (ekniha), Synergie

The Way of the Superior Man (2008)

Kniha Cesta pravého muže

Torez

Kniha je naprosto skvělá! Líbily se mi především praktické příklady na základě kterých je danou problematiku jednodušší pochopit.

lucky_zebra

Není to špatná kniha, ale je psaná strašně rozvláčně, jak už tady několikrát zaznělo.
Určitě by jí prospělo zahuštění a proškrtání o nepotřebné, opakující se myšlenky.
Celkově ale stojí za přečtění.

Ivet7

Knížka je zajímavá a poučná. Doporučuji přečíst nejenom mužům, přišlo mi ale, že některá "poučení a rady" se vlekly a opakovaly. Knihu jsem si koupila a určitě si ji ještě někdy otevřu.

Markusak
18.12.2018

David Deida je z mého pohledu DRTIČ v oblasti osobním rozvoji (popřípadě duševním)! Kniha může být v občasných částech nesrozumitelná. Avšak myšlenky v této knize mají podle mě neobyčejně vysokou hodnotu. Kniha dokáže parádně naučit jak být mužem. Vysvětluje nápadné rozdíly mezi muži a ženy a tím pádem zjišťujeme jak se v přítomnosti dam chovat apd. "Jak otevřít srdce a rozdávat lásku", to jsou hlavní slova, které jsem si z knihy odnes. Co si odnesete vy je na vás. Literatura sice náročná, ale nápomocná.

Doporučuji všem co se chtějí v oblasti osobního rozvoje zlepšit. A ti co mají pouze vysoký EGO, tak ať to radši ani neotevřou, aneb toto jsou všechny moje pocity, co tato kniha ve mě vyvolala. Poklad na Zemi...

Sygi
25.11.2018

Jedním slovem skvělé. Spousta originálních náhledů na harmonii mužských a ženských energií, včetně pohledu na svět a ženy očima uvědomělého muže. Spousta myšlenek se v knize opakuje a prolíná, občas to však působí vláčně.

jaroiva
14.09.2018

Výrazně, ale VÝRAZNĚ lepší než Cesta nespoutané ženy. Díky tomuto srovnání musím hodnotit velmi kladně. Kdo si není úplně jistý názorem na tuto knihu, ženskou Cestu raději ani nezkoušejte.
Tahle kniha je psaná úplně jinak, obsahuje praktické rady a smysluplné postřehy, trefně vysvětluje rozdíly mezi mužem a ženou, místy přidává vtipné příklady.

Frupet
12.09.2018

Báječná kniha plná báječných myšlenek. Ale mám pocit, že by stačilo číst názvy kapitol. Příliš rozvláčně napsáno, myšlenky mnohokrát opakovány...

Gareth
23.08.2018

Zřejmě budu opakovat věci, které tu již někdo napsal. Tato kniha ve mně vzbudila rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi líbí, jak autor vystihl to, jak rozumět ženám to, co vlastně od mužů očekávají. Na druhou stranu mi nesedl styl jakým to autor prezentuje a jak je v předmluvě vychvalován coby dokonalý učitel života a té jediné správné cesty. Samozřejmě je patrné, že autor ví mnoho o problematice mezilidských vztahů a do toho míchá ještě tantru, jógu a další věci; jen by nemusel používat slova "dary" a "láska" za každým druhým slovem. No a když knihu přečtete, tak se třeba v něčem najdete, co jste dělali špatně. Je pravda, že dnes mnoho lidí (a nejen mužů) nemá žádný vyšší cíl, smysl života, duchovní či intelektuální hloubku (a nemyslím tím jen náboženství). Ten konzumní způsob života se vlastně odráží ve větší či menší míře v každém z nás a potom podle toho vypadají i vztahy kolem nás. No nic, pro mě bude nejlepší jít blíže a více ke kořenům a studovat mužské archetypy, jak popsal již Carl Gustav Jung a z nichž autor, jak vidno, nepochybně vychází.