Cesta pravého muže ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Cesta pravého muže vás zavede do srdce současné mužské zkušenosti. David Deida se zde s pronikavou upřímností a ojedinělým vhledem do nejhlubších mužských tužeb zabývá nejdůležitějšími aspekty života mužů - kariérou a rodinou počínaje a ženami, intimitou, láskou a duchovním růstem konče. Nabízí vám praktickou příručku jak žít. Cesta pravého muže by se měla být povinnou "školní" četbou. Deida učí muže, jak být muži, a ženy, jak být ženami. Jak se navzájem obdarovat tím, čím jsme jedineční, a porozumět tomu, kde jsme odlišní. Nejde přitom jen o psychologické poučky - Deida vysvětluje, jak se liší a doplňují naše mužské a ženské energie, což je v dnešní "zrovnoprávněné" společnosti zcela klíčové. Tato kniha zásadním způsobem podporuje životní směřování mužů, jejich sílu a celistvost, a zároveň lehkost bytí, hluboké uvolnění a zářící radost jejich partnerek!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155452/big_cesta-praveho-muze-JqL-155452.jpg 3.8237
Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: (ekniha), Synergie
Originální název:

The Way of the Superior Man, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (63)

Kniha Cesta pravého muže

Tebby
07. dubna

Očividně nejsem pravý muž. Do knihy jsem se pustila proto, že jsem si říkala, že by mi mohla vznést trochu světla do přítelova myšlení. Jen díky audio knize jsem se dostala až k 16. kapitole, ale i tak jsem si celou dobu říkala, co je to za snůšku blábolů. Tohle fakt nee.

Shindo
05. února

Keď sa ku mne kniha dostala prvýkrát, bol som čerstvo po rozchode. Vtedy na mňa zafungovala ako studená sprcha. V rovnakom období sa ňou tiež riadil a všade ju propagoval môj známy, ktorý vtedy žil v strednom veku životom dvadsiatnika a bol vo vzťahu so ženou, ktorá mohla byť jeho dcérou. Pochopiteľne sa rozišli.

Postupom času som pochopil, že Deida vidí situáciu príliš čiernobielo a v takom vzťahu, aké popisuje on by som rozhodne nechcel fungovať.

Kniha samotná je zmes populárnej psychológie, ezokecov, "tantry" (ktorá nemá so skutočnou tantrou spoločné ani ň) a podivných cvičení maskovaných ako "intímna jóga" (kto by nechcel ejakulovať pozdĺž chrbtice, že?). Na kvalite jej nepridáva ani úvodný predslov od dvoch podivínov a "lektorov sexuality a osobných vzťahov" (v podobne slizkom ezo znení ako zvyšok knihy), ktorí sú asi takí odborníci na vzťahy ako ja na časticovú fyziku. Absolvovanie ezokurzu z nikoho odborníka nespraví.

Pobavila pasáž o pive ako "zdroji ženskej energie". Takže alkoholici (hlavne tí notorickí) majú v sebe nedostatok ženskej energie?

Ak už voliť knihy o "rozvoji mužnosti", odporúčam Roberta Glovera.


Sisssi
05. února

Dávat Deidovi druhou šanci byla chyba, i tato kniha je o ničem, nedej bůh, jestli se touhle snůškou žvástů skutečně někdo řídí. Nehledě na to, že Deida má velmi omezený a stereotypní pohled na to, co dělají, co cítí, jak myslí a jak jednají muži a jak ženy. Udivuje mě, že se jeho knihy těší takové oblibě mezi feministkami, nebo asi spíš mezi pseudofeministkami. A schválně si zkuste ověřit, kolik internetových stránek, vzadu uvedených, dosud existuje, funguje, či kam se posunuly.

InExTrEmO
12.11.2022

Knihy tohoto typu by se neměly hodnotit hned po přečtení a na základě aktuálních emocí, které v nás probudí. Protože už mám nějakou lehkou duchovní a tantrickou průpravu, tak mi kniha dává smysl v mnohem širším kontextu. Pokud si ji ale přečte někdo duchem nepolíben, věřím, že přinese spíše zmatení. Myšlenky v této i jiných ducha rozvíjejících knihách se prostě musí odžít, protože jejich přínos nespočívá v aktuální úlevě po přečtení, ale v tom kolik z předaných informací dovedeme v životě realizovat a jaký přínos pak mají. Zkusím se k hodnocení vrátit za půl roku a popsat své dojmy a i vše, co jsem dokázal na základě knihy v sobě vypozorovat, pracovat a změnit. Takové hodnocení bude i tak subjektivní, jako všechna hodnocení, ale pokusím se ho obohatit o reálnou zkušenost. Bylo by snadné teď knihu vychválit jako TOP a za pár týdnů zapomenout veškerý její smysl.

Skeeve
19.09.2022

Tyhlety knihy... plné "pravd a moudrostí". Duchovní průvodce od dalšího "slavného životního guru". Návod, jak žít v harmonii s nejhlubší a nejčistší pravdou a v symbióze s vesmírnou láskou a energií a ... Já už ani nevím.

Nejvíce mě pobavilo krátké psaní o pivu. Pivo (jeho užívání) je prý ženská energie, která se nám, mužům nedostává. Jejich lásky a té pozitivní energie, kterou my, jakožto muži, potřebujeme. A tak tento deficit doháníme právě tímto mokem :-D Dobře. Dalo by se to převést i do reálnějších kulis - lásky se mi nedostává, nejsem spokojený se svou ženou, se svým vztahem - a tak jdu raději na pivo. A nebo se to dá podat i takto: být zamilovaný až po uši a být tou jistou "drogou" pro mě partnerka, asi bych nechodil tak často si kompenzovat tuto "láskyplnou ženskou vesmírnou energii" do knajpy. Tečka.

Ona asi drtivá většina těchto průvodců je jen plno obecně známých frází zabalených do růžové energie všehomíra (nebo dle potřeb) a přetransformovaných teologických idejí o smyslu bytí a života. Na někoho může tato kniha působit jakožto jistý pozitivní impuls pro vytouženou změnu v životě, proč ne. Ale mě tohle zcela míjelo.

Miroslav1234
27.08.2022

Kniha která mluví o mužnosti a jak se stát lepším mužem která do toho míchá trochu Esoteriku a tantru. Kniha určitě nějakou hodnotu má ale jsou tam věci se kterýma prostě nesouhlasím a pořád se v knize dokola opakují. 3/5

MalejTucnak
15.08.2022

Doporučuji přečtení všem mužům, ale i ženám.

JirkaTob
10.08.2022odpad!

Odpad.
Ezo nesmysly vršené na sebe bez rozmyslu.
Raději si přečtěte Rádce pravého muže od R. Glovera.

1