Cesta pravého muže ekniha

Cesta pravého muže vás zavede do srdce současné mužské zkušenosti. David Deida se zde s pronikavou upřímností a ojedinělým vhledem do nejhlubších mužských tužeb zabývá nejdůležitějšími aspekty života mužů - kariérou a rodinou počínaje a ženami, intimitou, láskou a duchovním růstem konče. Nabízí vám praktickou příručku jak žít. Cesta pravého muže by se měla být povinnou "školní" četbou. Deida učí muže, jak být muži, a ženy, jak být ženami. Jak se navzájem obdarovat tím, čím jsme jedineční, a porozumět tomu, kde jsme odlišní. Nejde přitom jen o psychologické poučky - Deida vysvětluje, jak se liší a doplňují naše mužské a ženské energie, což je v dnešní "zrovnoprávněné" společnosti zcela klíčové. Tato kniha zásadním způsobem podporuje životní směřování mužů, jejich sílu a celistvost, a zároveň lehkost bytí, hluboké uvolnění a zářící radost jejich partnerek!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155452/cesta-praveho-muze-JqL-155452.jpg 3.9176
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno (ekniha), Synergie

The Way of the Superior Man, 1997

Kniha Cesta pravého muže

VeraPaci

Velmi inspirativní.

Skala317

Kniha je písaná ako penalta vo futbale. Je presná, priama, bez zbytočných okrášlení. Niet sa kam uhnúť... Stavia pred muža zrkadlo z rôznych pohľadov a inšpiratívne provokuje. No nakoniec je to dobrá diagnostika práve toho, že na sebe treba niečo meniť. Dielo ide priamo na vec, bez omáčok a čerešničiek.

Ponúka stručný a jasný vhľad do tematiky v mnohých okruhoch. Je rozdelená do ôsmych častí a v každej z nich je niekoľko kapitol venujúcich sa danej téme. Obsahuje predhovory- Jana Bílého, Richarda Vojíka a Denisy Palečkovej. Nasleduje dlhý predhovor samotného autora. Na jej konci sú rôzne kontakty na mužské kruhy a webové stránky venujúce sa obnove muža. Pre čiastočné uvedenie do textu vypíšem aspoň názvy jej častí.

Cesta muža
Ako zaobchádzať so ženami
Práca s polaritou a energiou
Čo ženy naozaj chcú
Vaša temná stránka
Ženská príťažlivosť
Telesné cvičenia
Intímna joga pre mužov a ženy

Niektoré kapitoly sú veľmi krátke, no slová, ktoré autor vyberá, sedia úplne presne. Predstavuje akýsi vnor a nadhľad do mužskej duše, kde David veľmi dobre pozná a vníma aj ženskú stránku. Text má inšpiratívne citlivý filozofický nádych a je cítiť, že autor je zrelý muž s veľkým množstvom skúseností. No kniha je jednoznačne veľmi praktická a taktická... Na jednoduchých príkladoch ukazuje ako sa veci naozaj majú a ako ich možno zmeniť.

Mnoho situácií, ktoré tu opisuje- každý muž zažíva buď sám so sebou, alebo so svojou partnerkou. Plne odporúčam všetkým mužom, ktorí chcú na sebe pracovať a neuspokoja sa len s tým, čo je. Tým, ktorí sa chcú aktívne podieľať na svojom živote, brúsiť si hrany a tvarovať sa. Tým, ktorí sa neboja pýtať sami seba...

A tiež aj ženám, pretože je to pre ne užitočný návod na cestu do mužskej duše. Dovolím si povedať, že ak dáme slovám z knihy voľnosť a priestor aj v našom praktickom živote- veľmi rýchlo sa začne meniť, liečiť. Na viacero vecí sa budeme pozerať novým pohľadom.

anansie

Na rozdíl od Cesty ženy se tato "mužská" verze dala číst a myšlenky měly i hlavu a patu, což mi připomíná, že muž by měl mluvit z duše mužům, nikoli ženám. V této knize to ale vypadá, že něco z duše ženy autor taky pochopil a většina principů v knize uváděných platných pro muže by se dala i aplikovat na ženy a to, že každý si své nitro a své strachy musí pořešit sám a najít si svůj vyšší smysl existence, pak bude správně ve své polaritě a bude i správně přitahovat. Cesta je to dlouhá a nekonečná pro všechny. Kniha možná osloví jen ty, co už na ní částečně jsou, zbytek asi zůstane na gaučích s televizním ovládačem a lahváčem v ruce.

beri4120

Kniha se velmi snaží, nicméně blbec se v tom zhlídne a ještě ho to utvrdí v tom, že to co dělá, je správně a ve svým chování budou ještě nejnesnesitelnější. Už v úvodu slyšíme, že "pravý muž" má silnou přitažlivost k ženám... ok, novinka. Takhle to pokračuje. Opravdu mnoho povyku pro velmi málo.

Patrikcz
28.06.2019

Dobrá kniha, ze které si každý něco odnese (jak muži tak ženy). Nejvíce mě zaujaly pasáže spojené se sexualitou a ženským pohledem na svět - některé věci zkusím ve svém životě aplikovat...8/10.

Torez
29.04.2019

Kniha je naprosto skvělá! Líbily se mi především praktické příklady na základě kterých je danou problematiku jednodušší pochopit.

lucky_zebra
22.04.2019

Není to špatná kniha, ale je psaná strašně rozvláčně, jak už tady několikrát zaznělo.
Určitě by jí prospělo zahuštění a proškrtání o nepotřebné, opakující se myšlenky.
Celkově ale stojí za přečtění.

Ivet7
09.01.2019

Knížka je zajímavá a poučná. Doporučuji přečíst nejenom mužům, přišlo mi ale, že některá "poučení a rady" se vlekly a opakovaly. Knihu jsem si koupila a určitě si ji ještě někdy otevřu.

Kraď jako umělec
Kraď jako umělec