Očekávaná

Autoři historických románů mají to štěstí, že mohou naplno popustit uzdu fantazie a vydat se ve šlépějích svých představ... Následujme volání z hlubin časů a vstupme do bukolické krajiny, zalidněné povědomě známými postavami a staňme se součástí jejich příběhů tak, jak nám to nabízí Kathleen McGowanová v tomto strhujícím napínavém románu. Americká novinářka Maureen Paschalová věnuje pozornost ženám, kterým, podle ní, historie ublížila. Při svém pátrání se dostane i k osudu Marie Magdaleny, již nám dějiny vykreslují jako prostitutku. Rozjíždí se do Jeruzaléma, aby hledala pádné důkazy pro její očištění. A právě ve Svaté zemi, ve městě, jehož ulicemi se Marie Magdalena procházela, začaly její vidiny. Najednou jako by se ocitla o dva tisíce let zpátky... Vstoupila do velkolepého obrazu, aby se stala svědkem dávných událostí, událostí, které ovlivnily životy nás všech. Jakmile jednou vstoupila do obrazu, už nemohla couvnout, musela se dozvědět pravdu. Román sleduje dvě časové linie, v nichž autorka mistrovsky prolíná historický děj se současností a autentickým deníkem - Arqueským evangeliem Marie Magdaleny, psaným ve vyhnanství ve Francii. Několik tajných společností pátrá po největším pokladu všech dob - po jediném pravém evangeliu - po Knize lásky, napsané samotným Ježíšem. Knihu lásky však může objevit jen ta, již si zvolila Marie Magdalena - Očekávaná -, a tak se Maureen najednou stává cennou kořistí. Získává však i mocné přátele, s jejichž pomocí odkrývá dávná tajemství......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7830/ocekavana-w4A-7830.jpg 4.551

Marie Magdaléna 1.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Magdalene line - The expected one, 2006

Kniha Očekávaná

Paskudka
30.10.2016

Kniha mě velmi oslovila, přiměla mě zamyslet se nad dějinami...a zda opravdu víme pravdu. Nové podaní přiběhu Ježíše a Marie je sympatické a lidské...

LenZa28
23.06.2016

Tak moc tomu věřím! Nádhera, mám pocit, že jsem celý život čekala na tyto informace, které zapadaly jako dílky puzzle. Jsme křesťanka a kniha mne velmi zasáhla, hodně jsem se i naplakala. Děkuji autorce.. Podle mne se přepisují dějiny :-)

klara2793
24.01.2016

Skvělá skvělá skvělá...četla jsem ji jedním dechem a naprosto mě dostala. Dala mi nový pohled na historii a přesvědčila mě :) Ano, věřím tomu :)

hejnak
28.10.2015

Pro mě to bylo strhující čtení hned od začátku a kniha na mě velmi zapůsobila. Moc se těším na další díl.

e.luk
26.02.2015

Nikdy jsem nečetla snad žádnou knihu s podobným tématem. Téma - manželství Ježíše a Marie Magdaleny mě opravdu nutí přemýšlet o tomto spojení a kniha sama byla přehledným popisem velmi zajímavá. Však konec, kde je popsáno ukřižování mi připadá takový useknutý. Děj samotný, kdy se prolíná současnost s minulostí je velmi poutavý. Jsem zvědavá na pokračování.

Antoaneta
15.06.2014

Překvapivě velmi pěkná kniha.Dobře se čte příběh je pěkný udržuje po celou dobu čtenáře v napětí,má v sobě nádech tajemna a předkládá různé pohledy na spoustu věcí,vede nás dle indicíí k určitému cíli.Za sebe mohu doporučit kniha stojí za přečtení,příběh Ježíše a Marie Magdaleny se mi moc líbí.

Alma-Nacida
09.04.2014

Kdyby nebylo historických pasáží s Ježíšem a Marií Magdalenou, byla by kniha spíš podprůměrná, takhle jsem navýšila hodnocení o jednu hvězdu právě za tyto podle mě velmi zdařilé pasáže. Přiznám se, že jsem naopak v "moderních" částech docela přeskakovala. ;-)

kuky921
26.09.2013

Velmi zajímavá knížka, při které jsem byla nucena přemýšlet, co je pravda a fikce. Zároveň je v ní Ježíš a Magdaléna pojati daleko lidštěji. Zároveň asi týden po přečtení byl v TV dokument o Magdaléně, kde část z děje byl potvrzen. Kniha určitě stojí za přečtení.

americká literatura 1. století biblické postavy

Kathleen McGowan