Sofonisba Sofonisba komentáře u knih

Madame Piaf a píseň lásky Madame Piaf a píseň lásky Michelle Marly

Kniha zabírá poměrně krátké časové období od osvobození Paříže do srpna 1949. Ukazuje drobnou ženu s velkým hlasem a ještě větším srdcem. Ženu, která milovala a potřebovala cítit, že je milována. Šansoniérka Edith je zde lehce odsunuta do pozadí, aby mohla vyniknout rodící se nova - Yves Montand a jejich láska. Příjemné čtení, během kterého se dozvíte i spoustu zajímavých informací o poválečné Francii. A když si k tomu (tak jako já) pustíte hudbu Madame Piaf a nalijete skleničku vína...

22.01.2021 4 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Odpočinková kniha, která se velmi příjemně četla.

22.01.2021 4 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Anotace byla slibná, čekala jsem víc. Na druhou stranu - kdo má rád bylinky a zná Štramberk a jeho okolí, mohl být knihou nadšen.

22.01.2021 3 z 5

Povídky a příhody ze zadního domu Povídky a příhody ze zadního domu Anne Frank

Kniha výborně doplňuje "Deník Anne Frankové". Kniha kromě příhod ze života v úkrytu obsahuje vymyšlené příběhy a povídky, které ukazují Annin vnitřní svět, touhu po přátelství, dobru mezi lidmi, vztah k přírodě. Když uvážíme, za jakých okolností psala, nezbývá, než tuto dívku obdivovat

19.01.2021 4 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Výborná kniha o tom, že i naši předci byli obyčejnými lidmi a řešili stejné problémy. Dozvíte se, jak přistupovali k základním lidským potřebám, jako hygieně, líčení, antikoncepci či nahotě, jak stolovali a zda holdovali alkoholu. Zkrátka o spoustě věcí, o kterých se v učebnicích dějepisu nepíše a prohlídkách zámků nemluví... :)

19.01.2021

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Krásné, štíhlé, usmívající se éterické dívky s ladnými pohyby... Tak většinou vidíme baletky. Tato kniha ukazuje jejich život v zákulisí, dřinu, pot a tvrdou přípravu, ztrátu dětství a postupně i iluzí. Kniha více poučí než pobaví, přesto stojí za přečtení

19.01.2021 3 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Michael Bussi opět nezklamal. Thriller plný zvratů, kde nic a nikdo není takové, jak se jeví. A rozuzlení zápletky se dočkáte až na posledních stránkách. Doporučuji si přečíst

19.01.2021 5 z 5

Dobrodružství králíčka Petra Dobrodružství králíčka Petra Beatrix Potter

Tuto dětskou knihu jsem si půjčila pod vlivem filmu "Miss Potter", pojednávající o životních osudech autorky a její cestě k úspěchu. Už ve filmu mě okouzlily ilustrace a tak jsem byla zvědavá na knihu. A psané slovo za kresbou nijak nezaostává. I jako "dospělák" jsem si příběhy králíčků s chutí přečetla - a jak krásně se mi potom usínalo :) :)

15.01.2021 5 z 5

Vyprahlá země Vyprahlá země Mirja Hein (p)

Mirja Hein alias Laura Walden. Děj se opět odehrává v Austrálii, tentokrát v období zlaté horečky. Autorka knihu "zabydlela" spoustou postav a jejich životních příběhů, které nedotáhla do konce. Respektive, na málo stránkách toho zbývalo k řešení moc. A tak se skokově všichni šťastně sešli na svatbě. Už jsem od této autorky četla lepší knihu

15.01.2021 2 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Výborně napsaná kniha. Stále mě rozesmívá představa paní Tiché, která je královského dvora představena jako kurátorka sbírek a líčí jak pečovala o vzácný Rembrandtův obraz: "Péče je silný slovo. Já jsem to čas od času orajbovala smetákem od pavučin a jednou za rok jsem to přejela mokrým mopem, aby pustil ten nejhorší sajrajt..." Doporučuji si přečíst

12.01.2021 5 z 5

Knížka je jiná, než jsem čekala. Nové postavy už tradiční osazenstvo Kostky obohatily. Mohu doporučit

12.01.2021 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Kdo si u druhého dílu myslel, že panu Bočkovi dochází dech a inspirace, ať si přečte trojku. Aristokratka je zpět ve velkém stylu a srovnatelná s prvním dílem

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Trochu slabší než první díl, ale pořád vtipná.

12.01.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nádherného humoru není nikdy dost. Při čtení některých pasáží jsem se smála nahlas a nemohla přestat. Výborná kniha na odreagování

Ženy, které mi nedají spát Ženy, které mi nedají spát Mia Kankimäki

Na první pohled příjemné, oddechové čtení o cestách, cestování a lidských osudech. Na ten druhý je to výborně napsaná kniha se spoustou poutavě předkládaných informací o zajímavých lidech. Vlastně o zajímavých ženách, které nejsou tak úplně běžně známé. Nádherně strávený čas s knihou :)

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Milá a pohodová kniha, která vás přinutí k úsměvu, i když máte špatný den

08.01.2021 5 z 5