Dobrodružství králíčka Petra

Veselá dobrodružství králíčků Petra, Ocáska, Hoplinky a Pírka pobaví všechny malé čtenáře. „Bylo nebylo – žili jednou čtyři králíci. Jmenovali se Ocásek, Pírko, Hoplinka a Petr. Bydleli s maminkou v noře, vyhloubené v písčitém svahu pod kořeny vysoké jedle...“ Tak začíná vyprávění o králíčkovi Petrovi, jedné z nejčtenějších a nejoblíbenějších autorek Beatrix Potterové, jejíž příběhy znají již čtyři generace čtenářů nejen v rodné Anglii, ale na celém světě. V roce 1890 Beatrix Potterová poprvé uveřejnila vánoční pohledy s ilustracemi zvířátek, která se později stala i hrdiny jejích nesentimentálních příběhů. Příběh o králíčku Petrovi vydala v roce 1902 a nikdo si tenkrát nepomyslil, že tento příběh a 22 dalších, o kachně Jémině, lišáku Todovi, jezevci Tomy Brokovi dosáhnou neuvěřitelného počtu vydání. Od té doby v Anglii vyšly víc než stokrát. Příběhy vycházejí poprvé v českém překladu - i když králíček Petr není mezi našimi dětmi neznámým hrdinou. České děti ho znají z kreslených filmů, které vytvořili animátoři podle kreseb Beatrix Potterové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37942/dobrodruzstvi-kralicka-petra-Qkj-37942.jpg 4.631

The Complete Adventures of Peter Rabbit

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

HancaB82

Moc pěkná knížka! Hezký příběh doplněný krásnými ilustracemi. Doporučuji!

rarášek

Nádherné, milé a roztomilé - tak se dá popsat kniha i ilustrace. :)

bibi.r

Kouzelné ilustraci i něžný jazyk.

Králíček Petr, to byl oblíbený hrdina mé mladší dcery. Bohužel v té době kniha nebyla, ale pohádky měla na dvd, a tak byl kolotoč kolem dokola. Dnes na to můžu jen s úsměvem vzpomínat.

dialed
29.03.2017

V originále pro nás má větší kouzlo. V ČR bohužel velmi zkrácená verze :-( Jinak moc hezké.

Taťka Hraboš
12.04.2016

Roztomilé, i když docela jednoduché příběhy trochu lehkomyslných králičích hrdinů, kteří kvůli své lehkomyslnosti vždycky spadnou do nějaké šlamastyky, ze které se pak musejí, někdy se štěstím, vyhrabat. Populární je knížka bezpochyby i pro krásné ilustrace, jejichž autorkou je tuším sama autorka příběhů. Ani občasná perlička humoru v knížce nechybí.

havranice
31.01.2015

Kniha je to krásná, křídový papír, je velká, na každé straně krásné ilustrace, dost vhodná jako pěkný dárek. Bylo to mé první seznámení se s Beatrix Potter. Nejdřív jsem knihu přečetla sama a trochu mě překvapilo, že tak slavné příběhy jsou ale ve skutečnosti dost jednoduché a na první přečtení mi přišly jakoby bez hlubší myšlenky či nějaké originality či podnětnosti. Prostě králiček by neměl chodit do zahrady pana Gregora, ale jde tam, je tam skoro chycen, ale nakonec vyvázne a vrátí se domu - nic víc, nic míň - ve více příbězích se opakuje v obměnách tento podobný motiv. Nejdřív mi to na tak slavnou autorku přišlo jakoby málo. Ale když jsem knížku začla číst opakovaně dětem (3 a 7 let), získala si mě. Teď v ní vnímám takové pěkné kouzlo. Je tam atmosféra venkova, domáckosti, takové určité pozitivní prostoty, je to ale i trochu napínavé, a zároveň takové zdravě realistické a nesentimentální. Hned na první straně se dozvíme, že tatínek králíčka Petra měl nedávno nehodu - a sice že z něj paní Gregorová udělala paštiku. Děti tenhle moment fakt zarazil - byla to směsice vážnějších pocitů a zároveň to vnímaly trochu srandovně a trochu právě zase ne. Teď se u toho vždy jakoby pousmějí a zároveň pokývají hlavičkama, jakože takový je holt život... Něco mi v tom přijde zdravého a příběhy jsem si oblíbila. Akorát tedy první 3 příběhy jsou krátké - cca na 15 minut čtení a pochopitelné cca od 3 let, ale poslední příběh - o panu Todovi je hodně dlouhý - cca 45 minut čtení a je poměrně o dost složitější (řekla bych, že je vhodnější pro starší - tak od 4 či 5 let). Příběh o panu Todovi je také hodně nesentimentální - prostě o nenávisti. Ale dobrý, děti u toho ani nedýchaly napětím. Sedmileté dceři se kniha líbí také, ráda si její čtení několikrát poslechla, ale první tři příběhy už jsou pro ni přeci jen jednoduché a po páté už je slyšet nechce. Nejvhodnější je kniha myslím od 3 do 5 let.

Samira
04.04.2014

Klasické příběhy od Beatrix konečně vydané u nás. Její dílo obdivuji, neb se pyšní krásnými příběhy a úchvatnými ilustracemi. Nevím, kdo ji má rád více, jestli já nebo děti. Jen škoda, že kniha vyšla v tak velkém formátu. Třeba se jednou dočkáme a její příběhy tady budou vycházet jako v Anglii v malinkém jednopříběhovém vydání, měla bych je všechny. Jinak knihu doporučuji, musí se líbit všem.

hrubiv
03.01.2013

Krásně, citlivě, místy smutně přesto reálně zachycen život zvířátek na anglickém venkově. Kniha je doplněná ilustracemi autorky. Rozhodně stojí za přečtení. A děti, a dokonce i některé dospělé, doslova pohltí její filmové zpracování.