Dobrodružství králíčka Petra

Klasické dílo anglické literatury pro děti. Čtyři krátké příběhy nejen o králíčkovi Petrovi, ale i o jeho sourozencích a kamarádech. Kniha určena mladším dětem. Hlavními hrdiny příběhů jsou zvířátka oblečená a jednající jako lidé. V první povídce se seznámíme s nejdůležitější postavou, a to králíčkem Petrem, zahradou pana Gregora i okolním prostředím, v němž se pak odehrávají další dobrodružství malých ušáků a jejich přátel. Beatrix Potterová doprovodila své příběhy půvabnými ilustracemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37942/dobrodruzstvi-kralicka-petra-Qkj-37942.jpg 4.637
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Dobrodružství králíčka Petra

Osice

Po Zajíčkovi Ušáčkovi vytáhla dcera záměrně z knihovničky knihu o jeho příbuzném králíčkovi Petrovi:-) Začátek mě trochu vyděsil… „Nezapomeňte, že váš tatínek tam měl nehodu! Chytili ho a paní Gregorová z něj udělala paštiku.“ …měla jsem obavu z dceřiny reakce, ale nerozhodilo jí to (je asi zvyklá od prarodičů ze Šumavy, kteří chovají králíky a jiné domácí zvířectvo).

Knížka obsahuje 4 příběhy a v každém z nich hrozí někomu z králičí party nebezpečí. Moc hezky se mi příběhy četly, byla jsem napnutá, jak se budou dobrodružství králíčka Petra a dalších vyvíjet a obdivovala jsem ilustrace, jimiž svůj text doprovodila B. Potterová. Bylo sympatické, že občas autorka ke čtenářům promlouvala – tím získal vypravěč, resp. vypravěčka kontury skutečné osoby z masa a kostí. Z příběhů dýchá doba dávno minulá, ale nikterak jim to neubírá na čtivosti, ba naopak. Příběhy mají příjemné tempo. Když jsem četla o tom, jak malí králíčci usnuli, tak se do říše snů odebrala i dcera:-)

Dcera nejvíc prožívala poslední příběh o panu Todovi. A nejvíc řešila, že spí jezevec Tomy Brok v botách v posteli a jak lišák Tod vysuší mokrou postel:-)

Vyřazená z knihovny, ale u nás má své místo.

reader.007
12.11.2019

Ilustrace jsou bez debaty nádherné, ale ty příběhy... Úplně do konce jsem to ještě nedala, zatím potřebuji vydýchat vyžírkovskou rodinku Hoplinčinu a jejich parazitování na pilnějších příbuzných a zlodějinu jako standardní způsob obživy. V dobách autorčina života to MOŽNÁ bylo normální chování, ale pro děti mi to výchovné moc nepřipadá.

m.zirhut
16.09.2019

První dva příběhy děti (6 a 8 let) celkem bavily, ale třetí jsem jeden den rozečetl a druhý den už ho ani nechtěly dočítat.

HancaB82
17.10.2018

Moc pěkná knížka! Hezký příběh doplněný krásnými ilustracemi. Doporučuji!

rarášek
10.09.2018

Nádherné, milé a roztomilé - tak se dá popsat kniha i ilustrace. :)

bibi.r
25.06.2018

Kouzelné ilustraci i něžný jazyk.

12.06.2018

Králíček Petr, to byl oblíbený hrdina mé mladší dcery. Bohužel v té době kniha nebyla, ale pohádky měla na dvd, a tak byl kolotoč kolem dokola. Dnes na to můžu jen s úsměvem vzpomínat.

dialed
29.03.2017

V originále pro nás má větší kouzlo. V ČR bohužel velmi zkrácená verze :-( Jinak moc hezké.

Diamantová sekera
Diamantová sekera