snowpinkee snowpinkee komentáře u knih

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

50% knížky jsem četla v slzách. :) Děj mě zasáhl úplně totálně. Kniha nerozebírá žádné vyloženě těžké téma, jako je násilí, válka, anorexie. Přesto dokáže zasáhnout hodně hluboko.
I když asi rozebírá.. nechci spoilerovat. Přečtěte a nachystejte si kapesníčky.

16.04.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Říkám to málokdy, ale v tomto případě mě film zasáhl více. Knížka je vyprávěna z pohledu smrti, což bylo zajímavé. Ale chyběla mi tam ta surovost té doby. Děj byl rozvleklý, stále jsem čekala na ten "vrchol". Který byl prozrazen 20 stran před koncem.
Mám zvláštní pocity. Asi se budu muset ke knize znovu vrátit a dát ji novou šanci na to stát se "lepší".

16.04.2019 4 z 5

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Klobouk dolů, že to Maria zvládla sama.
Tohle se stalo +- 20 let zpátky, v době která se nedá srovnávat s tou dnešní. Tu dnešní jsme si vystavěli samotní. Krásné slečny na titulních stranách časopisů. Photoshopu se nikdo nevyrovná.
Nicméně k tomu špatnému kroku k anorexii, stačí jedna věta při vánoční večeři. :(

16.04.2019 3 z 5

Báječné nakupování o líbánkách Báječné nakupování o líbánkách Madeleine Wickham

Rychlovka do vany. Mám tuhle autorku hodně ráda. Takže jsem věděla do čeho jdu.

23.01.2019 5 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Proč?
Tohle jsem cetla dvakrat? Proc? Poprve asi pred deseti lety. Tehdy jsem asi jeste nebyla dospela. Film jo, ale kniha? NE velke ne.
Proc toci filmy podle knih, kdyz ve finale, to je naprosto jiny pribeh? Proc?

21.12.2018 3 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Božeee... Tohle byla neskutečná bomba.. Napínavý od začátku do konce. Jediná vada byl začátek. Chvilku mi trvalo než jsem se do toho dostala. Ale potom každá další strana byla jedna obří pecka.

18.12.2018 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Napínavé a i film se mi moc líbil. Doporučuji.

15.12.2018 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Druhý díl byl maličko slabší než první, ale to tak bývá. Každopádně pořád čtivé a před autorkou klobouk dolu.

14.12.2018 3 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Hmmm.. když jsem četla recenze na tuhle knížku byla jsem napjatá co mě čeká.
Upozorňuji, že jsem ji četla z pozice matky a taky už pokročilá věkem. Není mi 50 ale ani 20.
Spousta zápornějších recenzí, které jsem si přečetla jsou od čtenářů, kterým je kniha určovaná svým zařazením YA. Ale ve většině těchto případů si myslím, že nedokážou ten příběh úplně na plno pojmout. Oni ani nemohou, ty zkušenosti nás pokročilejších nemohou mít.
Nejde srovnat bolest zlomeného kotníku a zlomeného srdce nebo zakázané lásky (teď se bavíme o příběhu).
Bylo tam i pár částí, které sváděli k slzám. Ale zase mě asi na úplně jiných místech než dospívající mládež.
Určitě bych doporučovala, aby si to přečetli rodiče dospívající mládeže. Myslím, že by se mohli dostat blíže ke svým dětem.

A mohla bych psát dál k této knize.
Jen co mi hodně vadilo, bylo, že korektor asi taky hodně pil. Těch textových chyb, které tam byly... děs běs...

13.12.2018 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Wau..
Tento styl nečtu pravidelně. Ale mám rády knížky, které mě zarazí do křesla a nedovolí mi přestat číst. A to tahle knížka splnila na 100%. Trochu mi vadil závěr plný krve a taky trochu neuvěřitelnost příběhu, hlavních postav.
Ale o tom to není. Na první počin autora palec nahoru a určitě si přečtu i další.

11.12.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Fuu. Absolutně nevím co o této knížce říct. Přečteno. Styl psaní wau. Samotný námět palec nahoru. Ale ty příhody co se děli za mě totální průšvih. Asi jsem já ten suchar co tento styl nadsazenosti nemá ráda. Mnohdy jsem si přišla že čtu Deníček moderního fotra. K téhle knížce se rozhodně nevrátím.

08.12.2018 2 z 5

Jeremy Poldark - Nový začátek Jeremy Poldark - Nový začátek Winston Graham

Opět jediná vada na kráse je ta, že seriál jsem viděla první!!
Asi v 1/3 jsem na čas přerušila čtení. Děj mi v tu chvíli přišel hodně zdlouhavý a zbytečný. Po pauze jsem dočetla opět jedním dechem. Těším se na další díl.

05.12.2018 5 z 5

Panna a bojovník Panna a bojovník Jacqueline Navin

Příběh z doby rytířů, kdy zabíjení bylo běžnou součástí života.
Místy mi vadilo jak se k sobě hlavní hrdinové chovali, nakonec to ale dobře dopadlo.

30.11.2018 3 z 5

Na život a na smrt Na život a na smrt Debra Lee Brown

Hezký příběh o lásce z dětství. Lehce předvídatelný průběh a přece se našlo něco, co mě překvapilo.

26.11.2018 3 z 5

Princeznou čirou náhodou Princeznou čirou náhodou Michelle Willingham

První polovina knížky pro mě byl boj jestli číst dál nebo ne. Vzhledem k tomu, že jiné knížky této autorky se mi líbily tak jsem vydržela. Druhá polovina mě ale nakonec chytla a příběh-pohádka se mi ve finále hodně líbil i přes ten složitější začátek.

22.11.2018 3 z 5

Neznámá hraběnka Neznámá hraběnka Michelle Willingham

Mě se příběh moc líbil. Byla jsem zápletkou vtažená a napnutá celé čtení.

18.11.2018 3 z 5

Přátelství z vášně Přátelství z vášně Meg Alexander

Mě tohle nebavilo. Často jsem se nachytala že myslím úplně na něco jinýho. Zápletka fajn, rodina fajn, ale ve výsledku to bylo na mě hodně táhlé.

17.11.2018 2 z 5

Veselý námořník Veselý námořník Meg Alexander

Příběh sám o sobě nebyl špatný, jen mi mnohdy přišlo, že byl zbytečně uměle natažen.

15.11.2018 2 z 5

Roztomilá podvodnice Roztomilá podvodnice Meg Alexander

Tento příběh se mi líbil.
Děj nebyl vůbec nijak zvlášť natahován, dějová linka měla spád.
Byli zařazeny i nepředvídatelné zvraty. Joo bylo to fajn počtení.

13.11.2018 2 z 5

Sňatek z vyšší vůle / Lucy a ničema Sňatek z vyšší vůle / Lucy a ničema Jeanne Carmichael

Precteno jako meziknizka. Oba pribehy byly fajn. Takova oddychovka.

11.11.2018 2 z 5