snilek.holka snilek.holka komentáře u knih

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

Tak nevím , ale tohle se moc nepovedlo. Vlastně jsem se přistihli ze občas preskakuju odstavce protože mě to mučilo.
Proste mi to přišlo nějaké . Lucy mi byla vlastně dost nesympatická, chemie jakoby tam ani žádná nebyla a místy proste trochu nuda.

04.04.2024 2 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Tohle byla taková rychlá jednohubka. Bavilo mě to i když mi to všechno přišlo nějaký zrychlený . Ale dobrý to bylo, to jo

30.03.2024 4 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Další nádherná kniha z mafiánského prostředí. A četla se skvěle. Giulia si mě získala prakticky hned. Líbí se mi její přístup k životu. I když si ona sama tohle nevybrala snaží se ze situace vytěžit maximum. Prostě nebrečí, nefňuká a snaží se co nejlépe srovnat s tím, jak to prostě je.
Vývoj vztahů všech byl moc příjemně a uvěřitelně popsaný. Hltala jsem každé slovo. Tohle se zkrátka moc povedlo!

27.03.2024 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Skvělá kniha ... Líbí se mi nápad věnovat se pohádkám a přetvořit příběh padoucha. Moc me kniha bavila. Četlo se to samo a vlastně až na hlavní hrdinku jsem byla spokojena i s postavami. Jen ta Wendy mi nesedla. Příliš naivni, příliš nedozrála, příliš dětská. Jakoby ji nebylo jednadvacet ale třináct. Vzhledem k tomu v jakém duchu se celá kniha odehrává mi prostě její naivita vadila.

20.03.2024 4 z 5

Marco Marco Marcy Jell

Knížce se musí nechat ze se čte prakticky sama a než se člověk naděje je na konci. Ale co se tyče příběhu.. jakoby ho někdo odbyl. Místy zbytečně zrychlené. Často mě napadalo, ze se to snad autorka snaží už mít za sebou. Což je strašná Škoda. Mohlo to být skvělý , takhle je to jen průměr. Ale zajímaji me ostatní bratři a zvědavost jestli to bude lepší a tak nejspíš sáhnou i po dalším dílu

16.03.2024 3 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Kniha je to hezká. Příběh skrytí v ní mi ale přišel malinko ošizený. Setkáme se tu s tématy, která by si jistě zasloužila daleko větší hloubku. Ale četlo se to hezky a svižně.

14.03.2024 4 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Pěkný příběh. Tady se určitě zdržím a přečtu si i další díly

02.03.2024 4 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Touhle knihou si nejsem moc jistá. Danny mě bavil, Rose už tolik ne. Navíc mi to místy přišlo zbytečně utahaný a jindy bych naopak ocenila víc se do toho ponořit. Každopádně si nejsem úplně jistá jestli si přečtu další díl

02.03.2024

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Poslední díl téhle série a bezesporu ten nejlepší. A i když mám pocit ze celá série byla uspěchaná, tak tady ti vadilo určitě nejmíň.

02.03.2024 3 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tohle byl nádherný romantický příběh. Velmi se mi líbil styl psaní, postavy i vývoj celého příběhu

22.02.2024 4 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Nebylo to vůbec špatné, ale od autorky už jsem četla lepší. Každopádně příjemná jednohubka.

22.02.2024

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Tak nevím.... Kniha byla čtivá, o to žádná. Nutilo vás v příběhu pokračovat už jen skrz tajemství čím je opředený, ale to je asi tak všechno. Autorka hlavní hrdinku vykreslovala,jak kdyby se sama nebyla schopna rozhodnout, jaká by měla být. Díky tomu tu máme hrdinku, ke které si prostě nemůžu najít cestu. Občas mi dost lezla na nervi a to nemluvím o tom, že by očividně roztáhla nohy všem, kdo o ní projevy zájem. A Králové? Banda rozmazlenych děcek, kteří jsi sou vědomí, že díky penězům můžou takřka cokoliv a ono jim to projde. Prostě jsem měla občas chuť, popadnout je a pro fackovat. Ale jsem zvědavá kam tenhle příběh bude směřovat. Třeba změním názor

21.06.2022 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Od téhle autorky jsem četla Nebe je všude a strašně se mi to líbilo. Takže jsem pochopitelně sáhla po téhle knize hned , jak jsem měla příležitost. Byla jsem zvědavá, jestli si autorka udrží, to co se mi na ní líbilo. A ono to tam pořád je :)
Postavy a jejich charaktery mi padly do oka hned od samého začátku. To sourozenecké pouto se mi líbilo i když to někdy skřípalo. I to jak si dělili slunce, hvězdy oceány...

Kniha pro některé čtenáře může být netradiční už jen proto, že jedna z hlavních postav je homosexuální, ale tím si to může získat, ještě daleko širší škálu čtenářů. Navíc se autorka pyšní krásnými metaforami ve kterých jsem se topila úžasem :) Nechybí ani láska, která potká oba sourozence.

,,Potkat toho pravého je jako vstoupit do domu, kde už jsi byl - poznáváš nábytek, obrázky na zdi, knihy na policích, obsah zásuvek."

Problémem snad bylo, že kniha se za začátku trošku táhla. Celou dobu máte pocit, že už jste na dosah tomu, na co celou dobu čekáte. Jakmile jsem se dostávala do jádra knihy, na tohle jsem rychle zapomněla. Navíc mě oslovil i styl, kdy čtete dvě roviny. Z pohledu Noaha, kdy jim bylo třináct a potom Jude, když jim bylo šestnáct. Postupně do sebe kniha krásně zapadá a vám se všechno dostává do souvislosti.

Takže kolem a kolem, je to pěkná, nenáročná, romantiká kniha se zajímavým příběhem :)

30.12.2016 4 z 5

Na ostří špičáku Na ostří špičáku Chloe Neill

Knihy o Merit a Ethanovi si zamilujete. Sice je postup opravdu pomalý a ze začátku si příběh opatrně ohmatáváte, ale časem zjistíte, že to vlastně není vůbec špatné a postupně se do toho dostáváte.
Tentokrát mi v knize chybí Mallory. Autorka jí v tomhle díle nedala úplně prostor,což je škoda.
Občas se neudržím a kouknu se na různé komentáře, které neobsahují spojler a psaly něco o tom, že po přečtení bude čtenář v šoku. Nakonec jsem se rozhodla to hodit za hlavu a prostě si počkat až se do toho pustím. Udělala jsem dobře a knihu si užila.
Je těžké pokračovat ted v psaní tak abych nic neprozradila, ale pravdou je, že jsem byla na konci knihy v šoku a pořád si říkala, že to autorka nemůže udělat. Ale ona to evidentně udělala a abych byla upřímná závěrečný boj, jsem čekala krapet víc akčnější. Už hlavně jenom kvůli událostem, které se odehráli.

24.04.2016 4 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Když mi tahle kniha byla doporučena od kamarádky, jen jsem nedůvěřivě na knihu zírala. Nálepka pod kterou se kniha snaží víc prodat ( pro příznivce hunger games ) mě spíše odrazovala. Člověk se totiž těší na to nejlepší a častokrát je pak opravdu zklamaný. A nespletla jsem se.
Ten potenciál tématu se kterým se v této knize pracuje je obrovský, ale nevyužitý. Mohlo z toho být daleko víc. Celkově to na mě působilo, jako odbyté dílo. Jednak jsem se do děje nemohla plně ponořit, což možná způsobil i styl psaní, kdy neustále odbíhal autor do minulosti postav. Nebo to má na svědomí děj, který na mě pusobil jak si odfláknutě. Autor nešel ani do hloubky příběhu, což taky podle mě ubralo na kvalitě. Chtělo to mnohem detailněji vykreslit charaktery postav. Neměli jste prostě možnost si na postavy zvyknout. Čekala jsem taky mnohem více napětí a větší rozmanitost. Navíc bych očekávala, že se autor více ponoří do problémů závislých a bude tam více konfliktů. Trošku mi neseděl celkem hladký průběh, vzhledem k tomu co jsem o postavách věděla.
Kniha se tedy bohužel moc nepovedla a znova opakuji je to škoda, protože potenciál byl opravdu hodně vysoký

13.04.2016 1 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tahle kniha, se mi líbila víc, než papírová města i když musím říct, že charakter postav je dost podobný. A i když je příběh místy předvídatelný, tak je i velice silný. Určitě se k této knize ještě někdy vrátím, protože, to pro mě bylo opravdu příjemné a krásné čtení. Pokud bych měla být přehnaně kritická, určitě by se něco našlo ale proč za každou cenu hledat chyby. Jako celek takový se mi to opravdu líbilo a stálo to za přečtení :)

24.11.2015 4 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Myslela jsem, že větší dětinskost už to snad ani být nemůže, ale evidentně jsem se spletla. Opět problémy s kluky i ve škole. Nic nového. už je to nudné a velmi otřepané

19.10.2015 1 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Zajímavý nápad i když mě příjde, že poslední dobou se s takovými knihami roztrhl pytel. Pro mě veliké mínus bylo , že jsem si nedokázala zvyknout na hlavní postavy. NA jejich charaktery. Prostě mi neseděly.Což je škoda, ale že nesedli mě neznamená, že se nebou líbit někomu jinému...

26.04.2015 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Bylo to opravdu zajímavé čtení a určitě nelituju, že jsem tuhle knihu četla! Byla mi doporučena od kamarádky a já jí musím určitě poděkovat. Líbilo se mi to

28.01.2015 3 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Tohle bylo moc hezké....Hrozně se mi to líbilo i když to bylo smutné. Co jsem taky čekala že :)

24.11.2014 4 z 5