Na ostří špičáku

Novopečená upírka Merit prožívá krušné časy. Od chvíle, kdy kožoměnci odtajnili světu svou existenci, začali lidé brojit proti nadpřirozeným bytostem – a protestují před Cadoganským Domem s transparenty, které mohou každou chvíli vyměnit za vidle. Za dveřmi Domu vládne napětí mezi Merit a jejím Mistrem, zelenookým lamačem srdcí Ethanem Sullivanem. Potom však starosta Chicaga pozve Merit a Ethana na tajnou schůzku a informuje je o násilném útoku upírů, po němž zůstaly tři nezvěstné ženy. Vyjádří se stručně a jasně: udělejte si v Domě pořádek, nebo bude zle. Merit potřebuje proniknout do jádra zločinu, jenže si bohužel není jistá, kdo je vlastně na její straně. A tak tajně požádá o pomoc někoho vysokého, tmavovlasého, kdo je členem skrytého upířího hnutí a má možnost získat hluboko ukryté informace. Záhy se ocitá v temném, opojném srdci chicagské nadpřirozené společnosti – ve světě plném upírů, kteří jsou zjevně ochotni naplnit nejhorší obavy protestujících lidí. Právě tady zjistí, že nelze být upírem a nemít na rukou trochu krve....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247670/big_upiri-z-chicaga-na-ostri-spicaku-FkL-247670.jpg 4.2248

Upíři z Chicaga 4.

Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Hard Bitten, 2011

Kniha Na ostří špičáku

Laf

Další povedený díl této série. Merit musí pokaždé řešit nějaké zapeklité situace. Jenom ten konec... S tím tedy autorka překvapila. Jsem zvědavá, kam se bude příběh odvíjet dál :)

renefer

No jak píšou v komentářích přede mnou, takový konec jsem opravdu nečekala. Pořád jsem si myslela, že třeba byla pod vlivem upířího véčka a všechno se jí jen zdálo. Ale na druhou stranu chápu, že autorka z té nerozhodné situace musela nějak vybruslit a udělala to opravdu nečekaně.

DenkaFantasy

Achjo, ten konec...

Lenka_S
12.09.2020

Tahle serie je taková oddechvka. V každém díle se najde nějaký problém, který ohrožuje upíří komunitu a Merit většinou nezbývá nic jiného než ho vyřešit. Jinak tomu nebylo ani v tomto díle. Záhy bylo jasné kdo je tady hlavnim padouchem, ale ten konec jsem nečekala a hodně mě překvapil.

Ailee
06.08.2020

Nejdřív jsem se obávala, že to bude zatím nejslabší díl, protože se opět začala řešit Celina, ale ten konec... Bože můj, ten mě zničil. Jak to teď vůbec může pokračovat? Po tom, co se stalo? No... asi si jdu rovnou pro další díl.

luculi
27.06.2020

Posun v ději je jen nepatrný, i když tentokrát dost zásadní. Padouch je jasný od počátku, přestože něco málo autorka dokázala skrýt. Každopádně začínám přicházet na chuť tomuto pohodovému nenáročnému čtení...

havrmoni
19.12.2019

Tohle mě bavilo asi nejméně. Merit jsem zatím moc nemusela a teď ještě míň. To na tom konci to pos...a. Fantasy svět této autorky mě celkem baví, ale hl.postavy moc ne.

janelka2
08.06.2019

No tak nějak nevím jak hodnotit aniž bych prozradila děj. Ale konec se mi zdál dost zvláštní, pokud nepřijde nějaký zvrat tak mi v tom chyběli emoce. Prostě šub a bylo vymalováno. Tento díl se mi zatím líbil nejmíň.Takže jen čtyři hvězdičky. Jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet dál.