Na ostří špičáku

Novopečená upírka Merit prožívá krušné časy. Od chvíle, kdy kožoměnci odtajnili světu svou existenci, začali lidé brojit proti nadpřirozeným bytostem – a protestují před Cadoganským Domem s transparenty, které mohou každou chvíli vyměnit za vidle. Za dveřmi Domu vládne napětí mezi Merit a jejím Mistrem, zelenookým lamačem srdcí Ethanem Sullivanem. Potom však starosta Chicaga pozve Merit a Ethana na tajnou schůzku a informuje je o násilném útoku upírů, po němž zůstaly tři nezvěstné ženy. Vyjádří se stručně a jasně: udělejte si v Domě pořádek, nebo bude zle. Merit potřebuje proniknout do jádra zločinu, jenže si bohužel není jistá, kdo je vlastně na její straně. A tak tajně požádá o pomoc někoho vysokého, tmavovlasého, kdo je členem skrytého upířího hnutí a má možnost získat hluboko ukryté informace. Záhy se ocitá v temném, opojném srdci chicagské nadpřirozené společnosti – ve světě plném upírů, kteří jsou zjevně ochotni naplnit nejhorší obavy protestujících lidí. Právě tady zjistí, že nelze být upírem a nemít na rukou trochu krve....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/247670/upiri-z-chicaga-na-ostri-spicaku-FkL-247670.jpg 4.2189

Upíři z Chicaga 4.

Literatura světová, Horory, Dívčí romány
Vydáno, Fantom Print

Hard Bitten, 2011

Kniha Na ostří špičáku

janelka2

No tak nějak nevím jak hodnotit aniž bych prozradila děj. Ale konec se mi zdál dost zvláštní, pokud nepřijde nějaký zvrat tak mi v tom chyběli emoce. Prostě šub a bylo vymalováno. Tento díl se mi zatím líbil nejmíň.Takže jen čtyři hvězdičky. Jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet dál.

Nikidree

Polovina série za mnou, je načase ji trošku ohodnotit..
Abych byla upřímná, počáteční nadšení mě krapet opustilo. Ne tolik, abych přestala číst, ale dost na to, abych byla víc skeptická k dalším dílům. Je to 'už' 4. díl a zatím stále nemám oblíbenou postavu. Když už se objeví někdo zajímavý, vyklube se z něj zloduch nebo blbec (většinou chováním), případně zmizí z pole působnosti. Vztahy jsou tam velmi zvláštně podané a myslím, že nebudu jediná, když řeknu, že jsou mnohdy dost na hlavu.
Snažím se vždy vžít do postav, ale třeba neustálá nerozhodnost, zdrženlivost a váhavost Merit mi už přijde naprosto divná. Jednu chvíli provokuje a vzápětí se stáhne a dělá skoro až ublíženou. U Ethana se to dá jakž takž pochopit, přeci jen jeho důvody byly rozhodně oprávněné (vztah vs dobro Domu), byť i to "jednou ano, jednou ne, zase ano, zase ne" je poměrně únavné.
Nevím prostě. Vztahové linky hl. hrdinky společně s dějovou linkou jsou dost nešťastně propletené, takže z toho vzniká změť, ve které se řeší osud upírů a celkově nadpřirozena, sem tam maličká linka nějaké z postav a potom Meritin život, který se tak nějak objevuje všude. Mám hlavně na mysli to, jak se cítí, proč se tváří tak a tak,..
Abych však nepsala jen o tom špatném: Knihy se mi četly dobře, sarkasmus v podání Merit a občas někoho jiného mě většinou pobaví a celkově dialogy jsou dobré. Je to nenáročné čtení, ale pokud máte tendenci přemýšlet proč to či ono dotyčná osoba udělala, budete to mít těžší.
Trochu mě mrzí, že se autorce nepodařilo to lépe vymyslet, aby to nebylo tak.. divné a zvláštní. Některé věci by šlo úplně vynechat a hned by bylo víc prostoru na zápletku nebo právě vztahy (kohokoliv z přednějších postav).

Siu83
18.03.2018

Konec je pro mně zklamáním, čekala jsem něco jiného. No pokračuji v sérii, snad mě to zase chytne.

Evule114
04.01.2018

Ach jo, tak takový konec jsem si nepředstavovala, doufám tedy, že někdo Meritino srdce opět naplní, i když moc romantiky čekat nemůžem...

Lenny33
04.11.2017

Tento díl mi připadal slabší než ty předchozí, jakoby autorce docházel dech co se týče nápadů a vývoje děje... 3,5*

Ferum
28.08.2017

Moc se mi tato série knih líbí.
Čtou se jedním dechem.

Alena_S
15.03.2017

Tohle být poslední díl, bylo by hodně čtenářů rádo, že u toho sedí ;-) A pro nás škodolibější by to byly přímo žně.

witchersbitch
02.03.2017

než jsem došla na konec, tak jsem si říkala: lepší zápletka, docela mi zajímalo jak se to rozuzlí, málo romantiky na můj vkus a Meritina nejistota mi rozčilovala... Ale závěr? Cože?! To se musí nějak vysvětlit, nevěřím že je to definitivní!!!