šneki šneki komentáře u knih

Klub Klub Takis Würger

Taková jednohubka, nenadchne ani neurazí.

31.12.2019 3 z 5

Zkrátka se zamilujte Zkrátka se zamilujte Ali Berg

Super oddechovka, nic jiného bych v tom nehledala. Samozřejmě pohladí duši všech knihomolů, ale neokouzlí epickým příběhem ani postavami či stylem.

12.12.2019 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Buď jsem vyrostla, nebo je to dlouhou pauzou mezi díly, nebo nevím, ale prostě mě to nebavilo. Osudy hlavních postav jsou předvídatelné, o Aelin se nedá říct než to, že je blbá nána (jako sorry, ale za její vyloženě nelogické chování bych jí dala pár facek) a bohužel ani Dorian s Manon tento díl nezachránili. Bohužel šla tato série s kvalitou jen dolů.

12.12.2019 3 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Miloučká oddechovka a zároveň moje první kniha ve francouzštině. Hlavní postava je taková typická trochu ztřeštěná holka, s nejlepší kamarádkou, pro kterou bych zabíjela a love hate vztah je moje oblíbené klišé, takže doporučuji všem, kteří chtějí sáhnout po něčem nenáročném.

19.11.2019 3 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Skvěle ukryté odkazy na věci, kterým malá Helenka nemůže rozumět, jinak bych si však přála trochu víc děje - kniha je spíš takové okénko do života, než že by vyprávěla nějaký určitý příběh.

29.10.2019 3 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Knížky donutí člověka zamyslet nad životy černochů v Americe, které jsou opravdu velmi rozdílné od těch našich. Jinak mi postavy k srdci nijak nepřirostly, konec byl celkem fajn.

29.10.2019 3 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Nečekala jsem, že kniha napsaná před 70 lety by se mohla číst tak lehce a vyznít stále pravdivě. Rozjezd trochu drhnul, ale pak uú se četla sama a postavy byly velmi sympatické.

02.10.2019 4 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Tahle knížka je naprosto jedinečná v tom, jak popisuje pocity zamilování. Nikde jinde jsem se nedokázala takhle ztotožnit s tak sáhodlouhým popisem emocí, tak jako v Dej mi své jméno - takhle se asi cítí lidé, kteří milují poezii, když čtou svou oblíbenou báseň.
Autor se velmi často pohybuje na hraně vkusnosti, což je zajisté klíčem k věrnému popisu lidské psychiky. Koneckonců u několika momentů jsem si říkala: To je moc, takhke přece nikdo nepřemýšlí... ale pak jsem si sama vzpomněla na chvíle, kdy se moje mysl vydala do temnějších míst. Bohužel pro každého je tato hranice jinde a asi 2 věci byly za hranou i pro mne. Přesto však hodnotím velmi kladně.

02.10.2019 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Celkem mě bavila, ale zase ne tolik abych si přečetla další díl.

07.09.2019 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Klasika, přesto velmi čtivá. Zajímavé, jak jsou některé postavy (Eduard Rochester, Jan Křtitel) morálně šedé, kdežto jiné jsoi docela jasné dobré/špatné.

07.08.2019

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Chvílemi fajn knížka, ale jinak nic moc... 2,5*

07.08.2019 3 z 5

Exorcismus mé nejlepší kamarádky Exorcismus mé nejlepší kamarádky Grady Hendrix

Takové nijaké... Název přesně popisuje, o čem knížka je, ale něco tomu prostě chybělo.

26.07.2019 2 z 5

Hřích v barvě lilie Hřích v barvě lilie Julie Anne Long

Kupodivu docela čtivá a vtipná knížka. Čekala jsem přeslazenou červenou knihovnu, ale vyklubala se z toho příjemná prázdninová oddechovka s velmi sympatickými postavami a příběhem.

26.07.2019 4 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

U série Illuminae se rozhodně nemůžete nudit! Jsem ráda, že tenhle díl měl trochu pomalejší rozjezd zaměřený spíše na postavy a jejich vývoj. Jediná věc mě zamrzela a to byl konec... Ta stejná písnička jako u předchozích dvou dílů (ti, co četli snad pochopí).

26.07.2019 4 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Po druhém přečtení stále skvělá, ale romance by mohla být trochu rozvleklejší, vzhledem k počtu knížek.

01.07.2019 4 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Výborná komedie, počáteční přestřelka mezi Petrucciem a Kateřinou briliantní, škoda, že konec je slabší.

01.07.2019 4 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Prvních 200 stránek jsem si říkala, co na téhle knížce může někdo vidět. Pak se to ale obrátilo k lepšímu, děj se rozjel a postavy mi více přirostly k srdci, dokonce jsem jednou uronila slzu. To však nic nemění na tom, že 200 stránek je příšerně dlouhá rozjezdová doba a konec byl takový nedomrlý - vím, že je pokračování, ale nijak mě nenavnadil si ho přečíst. Zkrátka lehký, ale opravdu lehký nadprůměr.

20.06.2019 3 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Opravdu průměrných 2,5*. Nápad skvělý, provedení dobré, ale samotný příběh a postavy nezaujaly a ke čtení jsem se skoro nutila.

14.05.2019 3 z 5

Modrá krev Modrá krev Thomas Brezina

Po druhém přečtení trochu slabší, ale stále zajímavá zápletka.

28.04.2019

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Moje třetí a asi poslední knížka od Meyerové. Renegáti byli asi nejlepší, ale pořád to nebylo nijak ohromující. Velká škoda je, že se to na začátku nerozjíždí rychleji a taky mě naštvala jedna "akcička".

25.03.2019 3 z 5