Exorcismus mé nejlepší kamarádky

od:


KoupitKoupit eknihu

Přátelství Abby a Gretchen započalo v den oslavy Abbyiných desátých narozenin a v nerozlučném duchu vztahu, jaký mohou mít jen nejlepší kamarádky, pokračovalo až na střední školu. Abby a Gretchen sice nepocházely ze stejných poměrů, ale jejich zvláštní pouto a veliká vzájemná blízkost tím nikdy neutrpěly – vždy byly jedna druhé oporou, dokázaly se bláznivě bavit, vymýšlet ztřeštěnosti, chodit na dlouhé noční procházky či později jezdit na projížďky v Abbyině starém, rozvrzaném autě. Abby a Gretchen byly kamarádky na život a na smrt... Až do oné osudné noci rok před maturitou, kdy se s Gretchen stalo něco podivného, si obě dívky myslely, že jejich přátelství nemůže nic ohrozit. Když se Gretchen ztratí v lese, zažívají Abby a další dvě spolužačky při jejím celonočním hledání muka – co když už ji nenajdou živou? Gretchen se nakonec objeví – trochu otřesená, ale na první pohled v pořádku. Něco se jí ale té noci stalo a Gretchen už není tou dívkou, co dřív, tedy... ne tak úplně. Grady Hendrix zasadil svůj příběh o velkém přátelství dvou středoškolaček do malého klidného amerického městečka na přelomu let 1988 a 1989. Pro dnešního čtenáře je možná doba, v níž hlavní hrdinové nemají internet ani mobil až nepředstavitelná, ale právě ukotvení do konce osmdesátých let dodává celému příběhu na ještě silnější atmosféře. Zapojení temných sil, o nichž až do samého konce vlastně nevíme, jestli jsou či nejsou skutečné, jen podtrhuje Hendrixovy skvělé vypravěčské schopnosti a mistrně vystavěný příběh stojící na síle a obětavosti pravého přátelství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/379466/exorcismus-me-nejlepsi-kamaradky-okM-379466.jpg 4.225

Orig. název:

My Best Friend’s Exorcism (2016)

Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
Erlif
15. října

Kniha je rozhodně psaná velmi čtivě, místy opravdu děsivě :-) Jako mladší, bych si ji samozřejmě vychutnala víc, takhle mi část vymítání přišla velmi úsměvná, ale chápu, že chtěl tím autor říct, že kamarádství je nade vše.

Illaa
14. říjnaodpad!

Ze začátku jsem si myslela, že ohodnotím alespoň několika hvězdičkami, postupně se ale mé kladné dojmy z knihy vytrácely. Lehké strašidelné momenty byly zajímavé, samotné vymítání ďábla na konci knihy bylo tragicky dětinské a trapné. Knihu bych zařadila opravdu do kategorie young adult, pro dospělého to bylo spíše směšné.

milunka21
19. srpna

Skvělá kniha. Napínavá až do konce. Rozhodně doporučuji, já ji přečetla jedním dechem.

bookcase
16. srpna

Skvělé! Mělo to atmosféru takových teenagerských filmů, zároveň mi to připomínalo Stopy hrůzy, ale ve finále z toho byl krásný příběh o přátelství, které nepřemůže ani ďábel. Velké plus za grafické zpracování knihy, takové "serepetičky" v románech můžu.

veronika0382
14. srpna

Úžasný příběh neobyčejně silného, opravdového přátelství, je to román o temných silách, obětavosti, plný nadpřirozena, exorcismu... více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Ceeca
02. srpna

Kniha mě mile překvapila, četla jsem ji jedním dechem. Nejdřív jsem si říkala, že to bude hloupost a zase vyhozené peníze, ale postupně mě děj knížky dostal a zatahoval a chtěla jsem vědět co se s G.teda stalo... jestli opravdu posednutí. Za mě dobrá kniha čtivá, nápaditá, bavila mě.

wendy088
31. července

Kniha začíná vyprávěním o tom, jak se Abby a Gretchen stali nejlepšími kamarádkami během oslavy Abbyiných desátých narozenin. Abby tenkrát byla nepříliš oblíbená chudá dívka žijící se svými konzervativními republikánskými rodiči. Jejich přátelství v průběhu let graduje a dívky se stávají nerozlučnými přítelkyněmi, i když jsou z úplně rozdílných světů. Téma přátelství pokračuje až do konce příběhu, kdy nastává skok o mnoho let později. Vztahy mezi jednotlivými hrdiny jsou skvěle popsané a dokázala jsem se do těchto postav jednoduše vcítit. I když nadpřirozeno většinou nebývá v knihách, které si vybírám ke čtení, tady se mi to líbilo. Pokud se vám líbí hororové prvky smíchané s trochou nadpřirozena, nostalgií a příběhem o pravém přátelství a neskutečném odhodlání, rozhodně si nenechte tuto knihu nechat ujít.

Více z recenze zde: http://welikedo.blogspot.com/2018/07/exorcismus-me-nejlepsi-kamaradky.html

banánovépyré
24. července

Příběh velkého přátelství zasazený do 80. let, doby bez mobilu a internetu. Příběh Abby a Gretchen, dvou dívek ze dvou různých světů, které si k sobě ale vždycky najdou cestu... Grady Hendrix píše lehce a velmi čtivě, dokáže skvěle vykreslit atmosféru i vztahy mezi jednotlivými hrdiny, velmi dobře pracuje také s tématem exorcismu a démonismu. Je to skvělá knížka a rozhodně byste ji měli pořídit sobě i své nejlepší kamarádce, stoprocentně se nebudete nudit.

Autor a jeho další knihy

Grady Hendrix

Grady Hendrix
americká

  • Horrorstör (2014)
  • Exorcismus mé nejlepší kamarádky (2018)

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených26x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených2x
v Knihotéce46x
v Chystám se číst53x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech2x