smudlajs smudlajs komentáře u knih

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Naprosto perfektní Kingův horor, jeho starší klasika. Kniha chytne a nepustí a s hlavním hrdinou prostě musíte sympatizovat. Za mě rozhodně pět hvězdiček.

06.02.2021 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Brownovy knihy s Robertem Langdonem mám opravdu ráda, baví mě. Tohle byl trochu oříšek, chvílemi mi dělalo problém držet krok s autorovými myšlenkami a dokonce jsem se i ztrácela, ale i tak mě příběh bavil a celkem jsem si ho užila. Možná jsem čekala trochu jiné rozuzlení, ale to autorovo také není špatné.

04.11.2020 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Rozhodně zajímavá kniha, čekala jsem něco trochu jiného, ale i tak jsem se začetla a celkem se do postav vcítila. Určitě je zajímavé sledovat válku očima německého dítěte.

24.10.2020 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Skvělé pokračování životních osudů Dannyho Torrance. Perfektně vystavěný poutavý příběh se spoustou překvapivých momentů. Od knihy jsem se vůbec nemohla odtrhnout a dokonce musím říct, že mě bavila víc než Osvícení.

16.03.2020 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Další klasika od mistra hororu, která nezklamala. Udělala jsem tu chybu, že jsem nejdřív viděla film, což mě trochu brzdilo v představivosti a věděla jsem, jak příběh dopadne (i když trochu jinak než ve filmu), naopak obraz vyšinutého Jacka Nicholsona to dokonale vyvážil. Jeho ztvárnění Jacka Torrance je snad ještě lepší než postava vykreslená v knize. Celkově ale považuji knihu za daleko lepší než je film i když se jedná o takovou klasiku stříbrného plátna jakým Osvícení bezpochyby je.

10.03.2020 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Úžasná pohádka, která nenudí ani dospělé. Občas je potřeba přečíst si nějakou oddechovku, ve které dobro vždy zvítězí nad zlem. Jednou ji určitě budu předčítat svým dětem.

30.07.2019 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Skvělá kniha, kterou prostě nejde odložit. Povídky, které vám nedají spát. Bravo Mr. S.! Rozhodně doporučuji její přečtení. Jen se může stát, že z ní budete mít špatné sny, stejně jako já.

06.03.2019 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Vůbec nejsem zklamaná a po přečtení mě opravdu zaráží nízké hodnocení této knihy. Příjemné počtení, které vás chytne a čekáte jak to celé dopadne. Někdo bude možná trochu zklamán, ale po přečtení autorova doslovu vlastně ani být nemůže. Není to strhující příběh na pět hvězdiček, ale čtyři jsou podle mě adekvátní.

15.12.2020 4 z 5

Opět skvělý King. Obě novely se perfektně četly a byly děsivé, každá svým způsobem. O něco více se mi líbil Sluneční pes, ani nevím proč, asi jsem si jen stihla zvyknout na Tátu Merrilla.

06.10.2020 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Napínavý příběh, ve kterém dochází k několika důležitým zvratům. Při čtení jste stejně zmateni jako hlavní hrdinka a nevíte komu vlastně důvěřovat. Za mě celkem povedená kniha, ale Robert Langdon to není.

11.02.2020 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Na to, že se jedná o americkou klasiku jsem asi čekala něco víc. Trochu hůř se mi četla, nemohla jsem ze začátku přivyknout stylu psaní, ale to je čistě můj problém. I tak je ale příběh silný a smutný.

13.07.2019 4 z 5

Kouzelné pírko pro Gwendy Kouzelné pírko pro Gwendy Richard T. Chizmar

Jak už tu bylo několikrát zmíněno, není to špatná kniha. Je dobře napsaná, celkem napínavá, ale za mě jí něco (kingovského) chybí.

17.07.2023 4 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Moc pěkná kniha, dětem se příběhy moc líbí.

17.03.2023 5 z 5

Hry a semináře – úplné vydání Hry a semináře – úplné vydání Zdeněk Svěrák

Jak tuto knihu komentovat? Kdo miluje Cimrmana a cimrmanovský humor, tak ji prostě musí mít doma. I když to bez těch úžasných hereckých výkonů není úplně ono, stejně jsem se při čtení her od srdce zasmála.

13.12.2021 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Ještě snad nikdy jsem Kingovi nedala jen tři hvězdičky. Zajímavý nápad, dobře psaný příběh, ale na Kinga je to za mě slabé. Ale netvrdím, že nestojí za přečtení, je to taková milá povídka na odpoledne.

06.01.2020 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

King je prostě King. Od začátku mi nebylo vůbec jasné, co se z toho může vyklubat a nakonec autor opět nezklamal. Kniha je stylem hodně podobná trilogii s Billem Hodgesem, určitě stojí za přečtení. I když mě trochu mrzí, že King už asi stárne a jeho příběhy už nemají tak "hororové" konce, co mívaly...

09.07.2019 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

King je můj nejoblíbenější autor a na každou novou knihu čekám jako na smilování. Tato kniha má výborný potenciál, příběh je poutavý, zápletka neotřelá, ale celkem mě zklamal konec. Od mistra jsem zvyklá na lepší a hlavně nečekanější závěry. Kvůli rozuzlení hodnotím knihu jako dobrou.

20.02.2019 3 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Velice milé a příjemné čtení. Ne všechny povídky mě zaujaly a líbily se mi, ale většina rozhodně ano. Autor opravdu mile překvapil a rozhodně mohu knihu doporučit jako oddychové čtení.

10.01.2019 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Opět mistr King na výbornou. Dokonce mě tento díl bavil z trilogie nejvíc, těžko se od knihy dokážete odtrhnout.

11.11.2018 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Opět velice poutavá detektivka od které se nejde odtrhnout. Sice mě nebavila tolik jako Pan Mercedes, ale i tak je to výborná kniha a rozhodně stojí za přečtení. Hurá na Konec hlídky! :)

02.10.2018 5 z 5