Šmoulinka1980 Šmoulinka1980 komentáře u knih

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Co napsat k hodnocení této knihy? Asi neurazí, ale ani nenadchne... Upřímně čekala jsem úplně něco jiného. A navíc - knihu jsem si podle zdejších uživatelů zvolila do ČV 2019 pro téma: Kniha, která získala Man Bookerovu cenu, a teprve po dočtení jsem zjistila, že kniha cenu nezískala!!! Upřímně, kdybych to věděla předem, knihu bych určitě hned v začátku odložila a nedočetla. No, na druhou stranu nejde knize upřít, že jsem se dozvěděla dosti nového a zajímavého a z něčeho jsem byla i dost šokována. Jen to zkrátka asi není to pravé ořechové pro mou čtenářskou duši ;-)

18.03.2019 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Za mě bohužel velké NE! Nelíbilo, nezaujalo, nepotěšilo, nevyvolalo (ty správné emoce), zkrátka a dobře nesedlo. Naprosto souhlasím se slovy Nikky níže - toto není ani podle mě poezie, ale pouze slova položená na papír. Básně přece musí vyvolat nějakou emoci! Je jedno jestli pohladit nebo rozplakat, ale NĚCO! A u této knihy se alespoň u mě nekonalo nic! Přečetla jsem ji za půl hodiny jako příbalový leták u léku :-(. Hvězdičky jsou za pěknou obálku a za bolavá témata, o kterých se určitě nesmí mlčet. Ale jinak to prostě můj šálek čaje nebyl, škoda.

16.03.2019 2 z 5

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Toto je již druhá kniha od autorky, kterou jsem přečetla. A jsem moc spokojená. Knihu jsem doslova zhltla za poměrně krátký čas vzhledem k tomu, že má 450 stránek. Mary Kubica píše velmi čtivě a já jsem vůbec neměla problém se začíst. Velmi se mi taky líbilo dělení příběhu na kapitoly vyprávěné z pohledu Clary po nehodě a kapitoly vyprávěné z pohledu Nicka zpětně než se stala osudná nehoda. Jednu hvězdičku jsem ubrala za rozuzlení, které mě lehce zklamalo. Po dočtení jsem postrádala pocit, že jsem dočetla thriller, ale víc už neprozradím ;-). I přesto knihu určitě doporučuji k přečtení!

10.03.2019 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

I když je román cílený spíše na dospívající mládež, mně se moc líbil a jsem ráda, že jsem se k němu dostala. Je to čtivá, oddechová kniha pro nenáročného čtenáře. Ale určitě celý příběh také nutí člověka k zamyšlení se "co by, kdyby..." Hlavní hrdinka Mia to rozhodně neměla vůbec lehké, když byla postavena před rozhodnutí, zdali zůstat nebo odejít, když toho jedním okamžikem tolik ztratila. A tak mě teď jen napadá, že je možná škoda, že v reálném světě tuto možnost rozhodnutí nemáme... Těším se na pokračování knihy a kdybych neměla na seznamu tolik jiných knih, co si chci přečíst a hlavně také ty, které musím vrátit do knihovny, asi bych se do ní pustila hned :-).

04.03.2019 5 z 5

Šíleně smutné povídky Šíleně smutné povídky Tereza Boučková

Tato povídková kniha nebyla mým šálkem kávy, bohužel. Nevadí mi smutné, bolavé či depresivní příběhy ze života, ba naopak někdy na takové mám vyloženě náladu ;-). Ale v tomto případě mně vůbec nesedl styl psaní autorky - úsečné, strohé věty a takové jakoby neuzavřené konce povídek, ale pro mě nepochopitelně a divně neuzavřené. Mrzí mě to, ale u této knihy určitě vím, že už ji nechci číst podruhé. Ale chci ještě někdy v budoucnu zkusit od této autorky knihu Rok kohouta, tak snad mě tolik nezklame a bude to jiné.

04.03.2019 2 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Tak od této knihy jsem určitě čekala více. A také jsem udělala chybu, že jsem si před dočtením přečetla komentář od "BlueTer" níže, který mi vyspoileroval samotný konec :-( a poté už mě to tolik nebavilo a nebylo to takové překvapení. Nicméně to není chyba knihy. I tak bych ale řekla, že kniha nebyla až tolik thrillerem, jako spíše psychologickým románem. A na můj vkus se až moc pořád dokola a dlouho řešily pocity manželky Alice. A také mi nebyla zrovna příliš sympatická. Nikdy asi nemůžeme dopředu přesně říci, jak bychom se my sami zachovali ve stejné situaci, ale v tomto případě jsem se neztotožňovala s chováním Alice.

04.03.2019 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jedním slovem TOP! Dlouho už mě žádná kniha tolik nezasáhla jako tato! A zasloužila by si 10 hvězdiček! Nejde ani slovy popsat, co mi přečtení tohoto příběhu dalo, ale vím, že "to" ve mně zůstane už napořád. Téma rasismu popisované na více než 500 stránkách vás vtáhne a ještě dlouhý čas po dočtení budete o příběhu přemýšlet. I název knihy je všeříkající a dokonale "sedí". A musím se k něčemu přiznat: na začátku pro mě byl hlavní impuls k vybrání této knihy ke čtení ten, že se hodí do ČV 2019 pro téma Kniha s oxymóronem v názvu. Vůbec jsem nečekala, že mě kniha natolik zasáhne a že to bude tak moc silný příběh. Všem MOOOOC doporučuji!

15.02.2019 5 z 5

Cestou necestou, lásko Cestou necestou, lásko Zuzana Kalousová

K této knize jsem se dostala opravdu velkou náhodou a jsem tomu velmi ráda. Oceňuji velmi pěknou obálku, která se též hodí k celému příběhu v knize...i ten je pestrý a postavy jsou "různobarevné". Na začátek musím napsat, že dle mého názoru se kniha primárně více hodí pro mladší čtenáře resp. čtenářky než jsem já. Klidně bych ji nazvala dívčím románem a snad tím autorku nijak neurazím - nemyslím to nijak ve zlém. Být mi -náct, je to určitě jedna z mých nejoblíbenějších knih :-). Příběh je čtivě napsán a i když se točí nejvíc kolem Nikoly a Filipa, jsou tu ještě další sympatické postavy, o jejichž osudech budete přemýšlet. Chce se mi prostě napsat, že je to příběh ze života, naprosto reálný a uvěřitelný. Jen ke konci knihy už mi maličko vadilo stále stejné popisování nevyrovnaného vztahu Nikoly a Filipa. Víc bych ocenila třeba hlubší popsání osudů dalších postav. Ale to je jen čistě subjektivní pocit :-). Za mě je to velmi povedený debut autorky a měla by určitě pokračovat v psaní. Knihu doporučuji!

15.02.2019 4 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Za mě výborná kniha a přečetla jsem ji takřka jedním dechem. Pachatele únosu sice víme hned od začátku, ale pro mě tím kniha nijak neztratila na napínavosti. Naopak, do poslední stránky nebylo nic jisté a nedalo se odhadnout, jak bude únosce jednat. To propojení všech postav na závěr je až neuvěřitelné, ale dávalo smysl a bylo dobře vysvětleno. Všechno do sebe prostě krásně zapadlo. Obecně nemám příliš ráda knihy, kde zůstane otevřený konec, ale v tomto případě jsem to vůbec nevnímala jako mínus příběhu. A upřímně, aniž nestojím určitě na straně únosce, měla jsem pro jeho/její jednání pochopení. Zároveň bych nikdy nechtěla prožívat to, co musela maminka malé Elly. Velmi emotivní příběh, který rozhodně doporučuji!

15.02.2019 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Mně se kniha velmi dobře četla. Bavilo mě střídání vyprávění z pohledu Joanny a z pohledu Erika. Na můj vkus byla zápletka hodně nereálná. Autorům ale nelze upřít propracovanost do detailů. Erik je popisován až příliš jako nějaký americký super-hrdina, to mi vadilo. Mám raději uvěřitelnější postavy, i když to je za cenu menšího množství život ohrožujících akcí. Ale celkově hodnotím knihu poměrně vysoko - nejvíc za tu čtivost.

15.02.2019 4 z 5

Mariánské léto Mariánské léto Hana Kavurová

Tak z této knihy mám zvláštní pocity, které popravdě nevím, jak přesně pojmenovat... Nejsou to vysloveně negativní dojmy, to vůbec ne. Úplně první, co mě na knize zaujalo, je opravdu skvostná obálka! Ta se velmi povedla! Jen podle mě příliš nekoresponduje s obsahem knihy, resp. s hlavním tématem, které je velmi těžké. A vlastně jsem ani nepochopila proč název Mariánské léto??? Nebo jsem nečetla dostatečně pozorně?!? Možná si za nějakou dobu knihu přečtu ještě jednou, uvidím jak na mě bude působit podruhé. Určitě má tato mladá autorka talent a budu sledovat, co dalšího napíše. Nakonec si říkám, že pokud kniha po dočtení vyvolává v člověku spousty otázek a nutí ho k přemýšlení, tak to vlastně byla dobrá kniha! No přečtěte si ji a posuďte sami ;-)! Pozn.: ke knize mi ale vůbec nesedí štítek, který ji někdo přiřadil tj. pro děti od 14let!!! Za mě je to kniha pro dospělé...

23.01.2019 4 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Mně se kniha velmi líbila. Kdyby to šlo, přečtu ji na jeden zátah ;-). Opravdu čtivě napsaná, udržovala mě po celou dobu v napětí. Hlavní hrdina i mně po pár stránkách začal být sympatický a zůstalo to tak až do konce příběhu. Několikrát se mi tedy stalo, že jsem se ztratila v osobách (bylo jich tam docela hodně), ale to spíše přičítám mojí chabé paměti, když knihu musím na nějakou dobu odložit a pak než se zase do příběhu "vžiju". Bylo by moc fajn, kdyby autor napsal další takto čtivý příběh s postavou Matěje Mlynáře ;-). Nevím jak jiní,ale já jsem v úplném závěru knihy mezi řádky úplně "přečetla" pokračování... Tak snad!?

23.01.2019 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Simon Booker

Mně se kniha líbila moc. Postava novinářky Morgen, která se zabývá případy, kdy jsou pochybnosti o vině vězně, mi je sympatická. Ale i souhlasím, že někdy už je to moc, jak dovede "vybruslit" z nebezpečné situace. Chování dcery Lissy mě tedy v tomto příběhu dost štvalo. Ale jinak to bylo napínavé čtení, pořád se něco dělo a nutilo mě to číst dál. Za mě plný počet hvězdiček a určitě doporučuji!

17.01.2019 5 z 5

Zlato(v)lásky Zlato(v)lásky Blanka Hošková

Autorčin styl psaní mě moc baví. Píše příběhy tzv. "ze života", o tom, co by se komukoliv z nás mohlo stát. Příběhy nejsou nijak překombinované. Čtení tohoto příběhu bylo oddechové a postavy Zlaty i Rendy byly sympatické. Až takový happyend v závěru jsem tedy nečekala. A asi hlavní poučení z knihy pro mě je, že vnější zdání může klamat. I ve svém životě už jsem se s tímto setkala. Knihu doporučuji k přečtení spíše ženám!

17.01.2019 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Jsem moc ráda, že jsem knihu náhodou objevila v knihovně. Velmi mě zaujala nádherná obálka, ta se vážně moc povedla! Příběh je napsán velmi čtivě a příjemně plyne. Když nebudete čekat od knihy velké napětí či mrazení v zádech, budete s příběhem spokojeni;-). Nějaká překvapení v příběhu jsou, ale není to žádné "wow", spíše to sami už chvíli předvídáte. Zhodnotila bych to jako oddechové romantické čtení, které neurazí... A i přes slabé hodnocení zkusím i pokračování knihy, protože epilog hodně nalákal.

17.01.2019 4 z 5

Druhá naděje Druhá naděje Petra Vernerová

Čtivá oddechová knížka pro ženy, co mají rády nenáročné příběhy s dobrým koncem. Čtení na jedno deštivé odpoledne. Mně se vcelku líbila, jen u tohoto typu knihy už za týden přesně nevím o čem byla.

30.12.2018 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Toto je pro mě v krátké době druhá kniha od autorky, kterou jsem přečetla a byla snad ještě lepší než ta první. Opět strhující, stupňující se napětí s každou další stránkou, tohle opravdu Rachel Abbottová umí brilantně. Emma pro mě byla oddanou maminkou malého Ollieho, která pro něho udělá doslova cokoli a velmi mi tím byla sympatická. Knihu moc doporučuji k přečtení a já sama se určitě brzy pustím do další od této autorky.

03.12.2018 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Příběh v této knize je jedním slovem strhující. Otáčíte stránky a hlavně už chcete vědět, jak to celé doopravdy je a jak to dopadne. Velmi těžko jde knihu odkládat. Autorka mě hodně dlouho skvělým způsobem vyprávění mátla a já neustále pochybovala o tom, kdo je ten zlý. Toto je moje první kniha od autorky a byla moc dobrá. K dokonalosti chybělo opravdu maličko :-).

03.12.2018 4 z 5

Knihkupkyně Knihkupkyně Cynthia Swanson

Tak z tohoto příběhu jsem byla nadšená. Byl velmi hezky napsaný a moc dobře se mi četl. Doslova jsem při čtení žila s hrdinkou její dva životy a to se mi příliš často nestává. Čtení bylo až do konce záhadné a vlastně příběh neskončil úplně podle mých představ, nicméně za mě velké doporučení spíše tedy 'nenáročnému' čtenáři :-).

02.12.2018 5 z 5

Každý něco tají Každý něco tají Andrea Sedláčková

Mně se narozdíl od většiny zdejších komentářů kniha líbila. Četla se snadno, žádné složité zápletky na velké přemýšlení. A to jsem asi zrovna potřebovala ;-). Hlavní hrdinka herečka Lucie mi byla sympatická a držela jsem jí palce, aby boj s otravným bulvárem vyhrála. A jak už tu někdo níže napsal, ani já bych 'celebritou' nikdy být nechtěla...

02.12.2018 4 z 5