smnpka smnpka komentáře u knih

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Příběh mi nepřišel slabší oproti prvnímu dílu. Problém je pro mě v tom, že jsem nebyl schopen rozeznat náhlou změnu vyprávění o jiné osobě. V tom jsem se trošku neorientoval a ubíralo to na zážitku. Na druhou stranu když jsem se prokousal nečekaným přerušením, děj mě hned zase chytl a hned po tom se zase skočilo jinam. Škoda, kniha mohla být záživnější už na začátku a ne až na úplném konci. Možná je to tím, že jsem se nesoustředil, ale u jiné knihy se mi tohle nestalo.

16.09.2013 3 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Uz od chronologicky prvního dílu mi bylo jasné že jsem narazil na další skvělou sérii po Milenium a Zelené míli. Mlčení jehňátek se mi zatím líbilo nejvíce. Snad se dr. Lecter v posledním díle na svobodě trochu zklidní, ale to by asi potom nebyli žádné nervy :D.

11.09.2013 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Oproti Zrození se to moc táhlo. Konec sice překvapil, ale Hannibala si asi budu pamatovat víc.

09.09.2013 4 z 5

Druhá světová válka Druhá světová válka Martin Gilbert

Toto dílo je opravdu tvrdý oříšek, přečíst to mi dalo hodně zabrat, ale nelituji. Není to kniha plná jen datumů a učebnicových válečných událostí, ale i osobních vzpomínek mnoha lidí v různých situacích. Díky této knize jsem konečně získal přehled o celé II. světové válce,a několik desítek let po ní. Určitě obdivuji autora za to že má tak široký přehled o nejhorším konfliktu v dějinách lidstva.

03.09.2013 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Krutá realita. Škoda že většina lidí to vidí jako dávnou historii. Přitom je to pohých 74 let co se tohle dělo. Wladislav Szpilman napsal svoje zážitky bez obalu ještě z čestvích vzpomínek. Za to má můj obdiv, Když jsem tento příběh dočetl, pustil jsem se rovnou i do útržků z deníku Wilma Hosenfelda. Mrazit mě tedy nepřestalo. Kniha určitě není zklamáním, psal ji pianista, ale to na díle rozhodně neubírá.

09.07.2013 5 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Komenský nepředběhl tímto dílem dobu, jenom pospsal jak to na světě chodí. Obě části knihy do sebe zapadají. Nedá se to hodnotit zvlášť jako dvě díla, je to prostě dílo jedno a je celé skvělé, zábavné, poučné. Staročetina k to mu také sedí parádně. U některých ,,hlášek'' jsem se opravdu musel smát.

09.07.2013 5 z 5

Pacifik: Peklo za oceánem Pacifik: Peklo za oceánem Hugh Ambrose

Hugh je vynikající vypravěč, stejně jako jeho otec. Druhá světová válka mě vždy zajímala, o tom co se ale dělo v pacifiku jsem moc nevěděl. Tato kniha mi to skvěle přiblížila. Kniha nepojednává o všech bitvách pacifiku, je založena na skutečných příbězích vojáků co prošli těmi významnějšími . Je to obsáhlé, čtivé a drsné válečné dílo. Určitě doporučuji, sám se těším až schlídnu stejnojmenný seriál.

07.07.2013 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tahle kniha mě úplně vtáhla, děj jsem měl celou dobu před očima jako bych se díval na film. Je to originální náhled na následky jaderné války. Asi ne každému sedne možná až přehnané množství filosofie s níž se hlavní hrdina setkává při cestování v podzemní síti metra (nejvíc mi vadil Chán :D). Filmové zpracování této knihy zatím není, ale určitě potěší PC hra na námět knihy.

24.06.2013 5 z 5

Jojo Edgar uměl. Krátké příběhy, které jsou napínavé hned od začátku se hodí před spaním, protože pointu se dozvíte hned a neprobdíte tak noci u dlouhých zapletených románů.

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Tato kniha odsuzuje čechy kteří pracovali v době NO (i když pro národ) v zahraničí. Tohle jsem si přečetl na netu před maturitou. U čtení jsem se tím ale vůbec nezabýval. Prostě pohádka :D.

Nana Nana Émile Zola

Zajímavé téma, někteří chlapi se nikdy nepoučí a není jich málo. Při čtení jsem jenom kroutil hlavou jak může být někdo tak hloupý.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jako přečetl jsem to, ale nic mi to neřeklo. Po tom co jsme ve škole tento příběh poslouchali jako nahrváku mluveného čtení, počítal jsem vteřiny do konce. Nevím co tím chtěl ten anarchista říct a asi to neví nikdo když má kniha tolik výkladů.

21.06.2013 odpad!

Oheň Oheň Henri Barbusse

Skvělá kniha napsaná přímo v zákopech 1. světové války. Z popisovaných bojů, akcí a zážitků běhá mráz po zádech.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Tohle nikdy neomrzí. Četl jsem to dvakrát, ale nikdy jsem v tom neviděl satiru na nesmyslnost války, jako to do nás cpali ve škole. Je to prostě odlehčené vyprávění zážitků z války u kterého se nejde nesmát.

Přežij! Přežij! Ulrich Frodien

Knihu jsem četl na základce, docele mě dostala. Uvědomil jsem si, stejně jako později (Na západní frontě klid, Oheň), že ne všichni řadoví vojáci s německou uniformou byly špatní (v 1. světové), ale i ve druhé.

Atentáty na Hitlera Atentáty na Hitlera Roger Moorhouse

Ne že by odvaha a odhodlání změnit dění v německu nestačila (pokud by se odstraněním Hitlera změnilo k lepšímu). Hitler měl prostě a jednoduše štěstí, někdy mu k němu dopomohli i jeho atentátnící svýmy chybami. Ale i atentáty na 100% připravené k úspěchu neuspěli.

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Nejdřív jsem viděl seriál, pak jsem sáhl po komixu. Při čtení se vám určitě nestane to co při sledování séroše. Nejdřív mě to bavilo, bylo to hodně chytlavé, ale od třetí série jsem to začal nenávidět. Komix takový ale není. Jsou zde války i klidné časy, vždy se ale něco děje a ať už jsou situace jakékoliv vždycky to zabaví a natěší na další díl..

21.06.2013 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Občas jsem se u této knihy nasmál, jsou ale zde i smutné úseky. Každá společenská vrstva jako jedno zvíře ukazuje bezpochyby zajímavé situace, které si ve světě lidí málokdy uvědomujeme.

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Nečetlo se to špatně. Vyjadřování je zábavné a umí pěkně vykreslit situaci. Podle mě tato kniha patří k těm ,,normálním'' v české literatuře, které se dají číst. Knhy jsou většinou lepší než podle nich natočené filmy, tato kniha mezi ně ale nepatří :D

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Tohle by měla být povinná četba!!!!

19.06.2013 5 z 5