smnpka smnpka komentáře u knih

Zbožnost není zadarmo Zbožnost není zadarmo Donald S. Whitney

Křesťanské literatury je spousta, ve výsledku stejně nezáleží kolik toho přečteme, ale jak odpovídáme na každodenní výzvy od Boha. Přesto tuhle knihu doporučuji, uvědomil jsem si dost základních věcí. Je prakticky pojatá a přímo vybízí k tomu něco dělat a ne jen číst.

Jakub 1:22- Buďte však těmi, kdo slovo činí, nebuďte pouze posluchači, kteří klamou sami sebe.

02.10.2015 5 z 5

Ani ň - jak chránit své srdce před smyslností Ani ň - jak chránit své srdce před smyslností Joshua Harris

Výborná kniha. Odhalí a vyvrátí spoustu lží o chtíči, které v sobě často nosíme ať už si to uvědomujeme nebo ne. Postaveno na základě Bible, pravého Božího Slova.

19.09.2015 5 z 5

Flyboys Flyboys James Bradley

Není to jen o pilotech v pacifiku, je to o myšlení vojáků v druhé světové válce a sám jsem si nikdy nemyslel že by to mohlo být v pacifiku tak tvrdé. Není to žádné odpočikové čtení, ale stojí za to se dozvědět co se dělo před 70 lety. Opravdu respekt autorovi za tak široký a nezaujatý záběr.

05.08.2015 5 z 5

Johnny si vzal pušku Johnny si vzal pušku Dalton Trumbo

Hrozné pomyslet na to, že bych trávil zbytek života jen se svým mozkem. Ještě hroznější je to, že přece jenom má kniha oporu ve skutečném příběhu jistého majora.

03.03.2015 5 z 5

Základy křesťanského života Základy křesťanského života Derek Prince

Skvělé základy víry.

23.02.2015 5 z 5

Krajina pašeráků Krajina pašeráků Matt Bondurant

Dobré čtení, netroufnu si říct jak moc je příběh pravdivý, ale zajímavý a čtivý určitě je.

23.02.2015 4 z 5

Příběh křtěnců Příběh křtěnců William Roscoe Estep

Tato kniha je opravdu zajímavá, dala mi nový pohled na reformaci. Konec je možná až moc odborný, ale i tak pro mně přínosný.

04.02.2015 4 z 5

Město rozkvětu Město rozkvětu Beverly Swerling

Zabralo mi asi 50 str. než jsem se do toho ponořil, zbývajících 300 bylo jednoduše pecka. Historických událostí tam není moc, ale i tak dobře popsaná doba. Určitě doporučuju.

27.12.2014 4 z 5

Matouš Stach - moravský misionář v Grónsku Matouš Stach - moravský misionář v Grónsku Edita Štěříková

Super kniha. Četl jsem už více životopisů misionářů, ale tento mi přišel jiný. Je tam zmíněno to, že nic nebylo opravdu zadarmo. A že výsledek nebyl dlouho vidět, přesto všichni i přes pády vytrvali. V životě udělá kopance každý křesťan a jsem rád že tomu se tahle kniha nevyhýbá.

30.10.2014 4 z 5

Každý je zločinec Každý je zločinec Ed Brubaker

Zatím nejlepší komiks co jsem četl, teda myslím hlavní příběh. I ten druhý byl povedený pak už to bylo slabší. Určitě doporučuji.

20.10.2014 5 z 5

Se starou gardou na Peleliu a Okinawě Se starou gardou na Peleliu a Okinawě Eugene B. Sledge

Eugene B. Sledge je opravdu dobrej, že to co zažil dokázal dostat na papír. Zážitek znásobuje to že bojoval v Pacifiku ve stejnym věku jako teď já studuju vejšku a nedovedu si to vůbec představit. Má můj obdiv taky za to, že vlastně do boje nemusel jako obyčejný vojín.
Druhá světová válka mně nikdy nepřestane zajímat a tohle je fakt skvělá knížka která vám to přiblíží. Nejsou to fakta, jsou to zážitky z první lajny a o to je to tvrdší čtení.

31.08.2014 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Mlha určitě nejlepší, kvůli tomu jsem to taky začal číst. Ostatní už byli horší nebo lepší. Občas mi pokulhávala logika. Moc jsem nechápal o co v některejch povídkách jde. Ale celkově knížka, která stojí za přečtení.

02.08.2014 3 z 5

Moravané Moravané Leontina Mašínová

Super, škoda že se tak málo mluví o tom jak to tady chodilo před cca.300 lety.

26.07.2014 5 z 5

Město kouře Město kouře Jason Lutes

Jako pokračování určitě úspěch, připadá mi že kvalita stoupá. Líbí se mi jak se prolínají setkání hlavních postav. Některé hlavní postavy fakt nesnášim, ale to je asi normální, když je jich tam tak hodně. Snad bude ještě pokračování......

16.06.2014 5 z 5

Šípy zběsilosti Šípy zběsilosti Anthony Riches

Kniha je je rozhodně čtivá. Občas jsem se ztrácel v postavách, bylo jich asi na mně moc. Jinak příběh je dobrý, někomu se to může zdát pořád stejné, málo originální oproti prvnímu dílu.

29.05.2014 3 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

První povídka super, nejdřív jsem vyděl film Vykoupení z věznice Shawshank. Nadaný žák je fakt silný kafe, začátek je opravdu nevinej, stejně jak povídka Tělo. Poslední povídka mi moc nesedla, ale nebyla špatná.

28.04.2014 3 z 5

Rány na cti Rány na cti Anthony Riches

Po dlouhé době zase něco pořádného. Římské fungování vojska si myslím docela věrohodně popsáno. Zasazení na Hadrianův val taky super. Doporučuju.

10.03.2014 4 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Na konci jsem si uvědomil, že je to docela podobný Cestě od C. McCarthy . Nic se nevyřeší, konec je otevřený. Ale o tom to asi neni, je to o tom zjistit, jaký časy byly a co to znamená krize. A to vám tahle kniha ukáže.

25.01.2014 4 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Super. Pro mně asi i lepší než dvojka.

27.12.2013 4 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Dobrá knížka. Většina přirovnání mě fakt pobavila.

22.12.2013 3 z 5