smardice smardice komentáře u knih

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Druhý díl z odpočinkové detektivky. Sice jednodušší zápletka a nejasný konec, ale skvělé hlášky okořeněné sarkasmem, skvělá muzika a skvělý přednes.

06.07.2022 5 z 5

Silný emotivní příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a nejen na konci mi tekly slzy jako hrachy. Za mě více než 5 hvězdiček.

01.07.2022 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Krátké, čtivé, zajímavé, poutavé a pohodové.

28.06.2022 4 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Jako vždy perfektní, jen ten konec! Jelikož detektivní oddělení vyšetřuje souběžně dva případy, tak si zase budu muset počkat na rozuzlení v dalším díle.

27.06.2022 5 z 5

Memento Memento Radek John

Jedna z prvních knih s touto tématikou vydaná před více než 30 lety. Zaujala mě již tenkrát a moc se mi teď líbil i přednes audioknihy. Opravdu závažné téma, které nic neztrácí na své aktuálnosti, ba právě naopak. Velmi silný, emotivní a smutný příběh.

22.06.2022 5 z 5

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Další celkem povedená severská detektivka, která pozvolna spěje ke zdárnému vyřešení případu.

21.06.2022 4 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Moje první setkání s tímto spisovatelem. Příběh je docela zajímavý, i přesto, že není prošpikovaný zvrhlostmi, jak jsme zvyklí u severských krimi. Sympatický detektiv (žádný alkoholik) s neméně sympatickou dcerou. Poklidná detektivka.

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Poslech audioknihy. Sympatický, inteligentní detektiv, skvělé hlášky prošpikované skvělou muzikou. Pro mě příjemné překvapení.

Zachráněné dopisy Zachráněné dopisy Sandra Brown

Klasická romantika bez detektivní zápletky. Nic víc, nic míň.

Děti boží Děti boží David Hidden

Dle slov spisovatele, příběh je zasazen do reálného prostředí a zmiňuje řadu situací, které se opravdu odehrály, ale stále se jedná o fikci a samozřejmě jména postav i míst jsou pozměněny. Hodně aktuální téma, hodně napínavé, hodně kruté a nelidské. Drsný příběh, který opravdu není pro slabé povahy.

08.06.2022 5 z 5

Děs Děs David Hidden

Tak tohle byl masakr, žádné poklidné odkrývání stop, ale hned od začátku brutální, sadistický děs.

06.06.2022 4 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Další romantický příběh s detektivní zápletkou, který se mi od této spisovatelky líbí přece jen více než ty bez krimi zápletky. A tento román měl všeho tak akorát.

06.06.2022 5 z 5

Drahý čas Drahý čas Dick Francis (p)

Musím se omluvit všem příznivcům tohoto spisovatele, ale bohužel jsem se tentokrát nemohla vůbec začíst a kniha mi nesedla. Přitom obsahuje vše, co klasická detektivka (bez vraždících psychopatů) má mít.

30.05.2022 3 z 5

Cena krve Cena krve Dick Francis (p)

Pohodový, skoro až poklidný detektivní příběh s trochu nudným začátkem.

27.05.2022 4 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Trochu rozvláčnější díl ke konci vygraduje hostinou, která je fakt řeznické psycho. Ale asi nejvíc překvapila agentka Clarice.

23.05.2022 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Skvělý psychologický thriller, podle kterého byl natočený skvělý film. Skvělé dialogy Lectera s Clarice, prostě skvělé!!!

19.05.2022 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Napínavý a drsný příběh od začátku až do konce. Skvělá psychologie postav a úžasný popis myšlenek a profilu šílence.

16.05.2022 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Biografický román, psaný formou deníku plný smutných, bizardních, ale i komických situací, mladého anglického lékaře, který nám pomůže pochopit, proč své životní poslání - pomáhat a léčit lidské bytosti, vyměnil za zcela jiný odlišný pracovní obor.

12.05.2022 5 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Tato kniha se mi líbila moc. Je to zajímavé, napínavé a hlavně poutavé čtení z právnického a soudního prostředí, z boje mezi pojištěncem a pojišťovnou. Skvěle načteno.

10.05.2022 5 z 5

...a je čas zabíjet ...a je čas zabíjet John Grisham

Brilantní, i když trochu zdlouhavý román ze soudního procesu zabývající se rasovou tématikou o rovnoprávnosti bílých a černých a různých podobách spravedlnosti amerického soudnictví. Asi bych nikdy nemohla být ani žalobce, ani obhájce.

05.05.2022 4 z 5