smardice Online smardice komentáře u knih

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Smutné, dojemné, emotivní, drsné, a nečekané rozuzlení netradičního a zajímavého příběhu. Skvělá detektivka!

29.11.2021 5 z 5

Smrtelné nebezpečí Smrtelné nebezpečí Sandra Brown

Sympatické hlavní postavy, čtivý příběh, nechybí romantika s kapkou erotiky, ale tentokrát, pro mě, nečekaný závěr.

25.11.2021 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Vynikající příběh plný zvratů, lásky a nenávisti. Typický humor partičky z oddělení vražd a úžasný přednes pana Geišberga.

25.11.2021 5 z 5

Nevinným sa neodpúšťa Nevinným sa neodpúšťa Dominik Dán

Trochu slabší zápletku vykompenzoval pohled či poslech do Krauzova soukromí a samozřejmě nechybí inteligentní, i když občas vulgární, humor

19.11.2021 4 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Další skoro skvělý díl, zajímavý námět a zase jsem se dozvěděla něco nového (alkoholová intolerance) a jdu na další díl, a to Nevinným sa neodpúšťa.

13.11.2021 4 z 5

Břemeno minulosti Břemeno minulosti Dominik Dán

Uf, tentokrát půjdu proti proudu a musím se přiznat, že mi příběh moc nesedl. Možná je to tím, že mi vůbec nesedl poslech Martina Mňahončáka. Bohužel si ale budu muset zvyknout, jelikož skvělý přednes v podání Mariána Geišberga v nových Dánovkách už neuslyším a ještě mám před sebou další díly.

08.11.2021 4 z 5

Žár a led Žár a led Simona Ahrnstedt

Příjemné zakončení celé série z mrazivého severu Švédska. Sympatická dvojice, potýkající se a vítězící nad neblahými událostmi minulosti. Krásná, i když mrazivá příroda severního Švédska, a šťastný konec s polární září nad hlavou.

01.11.2021

Žiješ jenom dvakrát Žiješ jenom dvakrát Dominik Dán

Opět velice čtivé, místy opravdu drsné a smutné, hlavně kolem Kukyho. A další nepotrestané svinstvo.

31.10.2021 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Chronologicky navazuje na "Na podpatkoch" Nedá se tomu nic vytknout. Ať se jedná o autenticky a věrohodně popsaných momentů z pitevny, popis zdravotních problémů některých detektivů, vykreslení postav zločinců, či svět mody. A samozřejmě nechybí špičkování mezi detektivy. Takže za mě zase skvělé a ještě jednou skvělé!!

26.10.2021 5 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Další skvělé pokračování a vyšetřování několika souběžných, do sebe zapadajících případů. Kniha se smutným, i když trochu předvídatelným koncem.

22.10.2021 5 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Další skvělý díl a tentokrát musím dát zase plný počet hvězdiček. Do pozadí ustupuje podsvětí a mafie, moc a vládu začínají přebírat zkorumpovaní politici. Méně mafie, špína politiků a více erotiky.

19.10.2021 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Napínavé, perfektní přednes, a ten konec, vraha jsem opravdu netipovala.

12.10.2021 4 z 5

Lovci vran Lovci vran Lyndsay Faye

Trochu zdlouhavé detektivní vyšetřování, prošpikované Valovými drogovými eskapádami, irskou imigrací a černošskou tématikou.

07.10.2021 3 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Popis vzniku policie v New Yorku začátkem 19. století a vrcholící irské migrace na pozadí detektivního pátrání začínajícího inteligentního detektiva Wilda. Skvělá dobová atmosféra, skvělý přednes Martina Písaříka.

04.10.2021 4 z 5

Odvetný úder Odvetný úder Nelson DeMille

Rozvleklejší román s mrazivou tématikou. Při čtení jsem si uvědomila, jak málo stačí ke zničení světa či čehokoli, když vyšinutý jedinec i skupina má moc a může rozhodovat.

25.09.2021 5 z 5

Noční pád Noční pád Nelson DeMille

Tak trochu jiná detektivka - americká fixe dle skutečné události s vtipným drsňákem, sexem a závěrem, který popisuje začátek mnohem větší skutečné katastrofy.

17.09.2021 4 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Za mě zatím nejlepší kniha (chronologické pořadí č.14), i když linie s mafií mě moc nebavila. Opět skvělý přednes M. Geišberga. A víc vlastně není třeba dodávat, vše podstatné je napsáno v recenzích těch, co četli knihu přede mnou.

15.09.2021 5 z 5

Závist Závist Sandra Brown

Čtivý, romantický příběh s detektivní zápletkou z newyorského nakladatelství.
Knihy od knihy jsou lepší a lepší.

13.09.2021 4 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Doposloucháno, fantastický přednes Mariana Geišberga a mě nezbývá nic jiného než zase dát plný počet hvězdiček.

03.09.2021 5 z 5

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Nemohu jinak a dávám plný počet hvězdiček. Budu se opakovat, ale parta kolem detektiva Krauze mě stále nepřestává bavit svými vtipnými hlaškami.

31.08.2021 5 z 5