Slávka 1970 Slávka 1970 komentáře u knih

Sedm démonů Sedm démonů Barbara Wood

B. Wood píše krásně, příjemně se čte, když chcete něco nenáročného, ale příběh tentokrát nic moc. Snad další bude pro mne zajímavější.

11.06.2018 3 z 5

Vesmírná bludička Vesmírná bludička Mirka Beranová

Tato kniha je pohlazením po duši. Krásný příběh, vymyšlený, přesto skutečný. Nebo ne? Zkuste sami. Přečtete za chvilku, zapamatujete na dlouho. Mně kniha vykouzlila úsměv na rtu a zklidnění na duši. A myslím, že právě o to jde :-)
Doufám, že autorka paní Beranová bude pokračovat ve svém psaní i malování - obojí je jedinečné. Podtržené krásnou češtinou i precizní úpravou knihy!

27.12.2017 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Nádherná nadčasová knížka. Četla jsem jí dětem v družině a překvapivě...líbila se jim stejně, jako mně kdysi.

06.12.2017 5 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Zklamání - nenašla jsem cestu, jak knihu přečíst. Bylo to jak sto let stará žvýkačka, ne a ne jí rozžvýkat. Ještě že ilustrace pana Milera nestárnou :-)

23.11.2017 2 z 5

Jako husa do flašky Jako husa do flašky Rudolf Křesťan

Hodně lehké čtení, tak jak fejetony mají být. Poutavé, úsměvné a ze života. Mohu jen doporučit!

24.03.2017 5 z 5

Svět hor Svět hor Jan Štursa

Moc pěkně poskládaná kniha!

11.03.2017 5 z 5

Svět hor Svět hor Jan Štursa

Krásná "obrázková" kniha! Jsem teprve ve třetině, ale už vím, že bude patřit do mých nej. Nádherné fotografie přehledně a poučně doplněny mnoha informacemi, které poučí, potěší a připomenou krásu hor i pomíjivost tohoto Světa.

31.01.2017 5 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Jsem ohromena! Moje první kniha od této autorky a moje první takto "šíleně" obsáhlá rodinná sága. Vůbec jsem nevěřila, že knihu přečtu, nalákalo mne téma kolonizace Afriky. Ihned jsem se začetla do nádherného spisovatelčina umění - smekám před paní Wood. Doporučuji!

12.12.2016 5 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Ne a ne se začíst do této knihy.....zkusím jindy, nebo daruji....

30.11.2016 1 z 5

Tajemství kódů Tajemství kódů kolektiv autorů

Krásně, přehledně a poutavě sestavená kniha s mnoha informacemi a zajímavostmi :-) Doporučuji!

21.10.2016 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Už u Skály mi trvalo se začíst, u tohoto dílu mi to trvalo až do poloviny knihy... Styl psaní pane Maye je velmi zajímavý, ale příběh mne až tak neoslovil. Nevím, půjdu-li do třetího dílu.

03.10.2016 3 z 5

Krev na lopuchu Krev na lopuchu Vlastimil Vondruška

Nezaujalo - ani obsah, ani styl.

27.09.2016 1 z 5

Provence známá i neznámá Provence známá i neznámá Jiří Žák

Provensálské dějiny a to povětšinou z dob před Kristem, ani literární styl mne nezaujal = pro mne hodně špatná volba knihy :-(
Jednu hvězdičku dávám za krásné ilustrace a snahu.

21.07.2016 1 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Nádherná knížka! Po všech a na všech stránkách! Přečetla jsem ji hned podruhé a vychutnala si ji ještě více. Čtení této knihy je takové pohlazení po duši. Poučí, pobaví, má hloubku myšlenky a sílu psaného slova. Krásně napsáno i přeloženo. Určitě patří mezi mé TOP TEN knihy :-)

19.07.2016 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Krásný příběh, krásná kniha !!! Určitě si ji brzy zopakuji a doporučuji :-)

27.05.2016 5 z 5

Šepot buše Šepot buše Jaroslav Mareš

Nedokázala jsem udržet pozornost při čtení dlouhých a náročných kapitol......a to mám ráda cestopisy, místopisy i vyprávění o Africe - zkusím to někdy jindy znova. Nádherné ilustrace v knize stojí za prolistování!

27.03.2016 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Dlouho jsem chtěla Browna zkusit a zjistit, jak píše. S přemáháním jsem přečetla 90 stránek.....není to můj styl, četba mi nic nedala.....pro mne ztráta času, do další "Brownovky" nepůjdu :-(

08.03.2016 2 z 5

Úhelný kámen Úhelný kámen A. M. Dean

Kniha splnila má očekávání, opět krásně napsaná i přeložená. Vyžaduje plné soustředění, žádná oddechovka. Téma mi bylo bližší ve Ztracené knihovně (proto bych tady ubrala 1/2 hvězdičky), ale díky literárnímu stylu, historickému podtextu, dobrodružným a napínavým zápletkám (mnohdy naivním, ale vždy pěkně propracovaným), mne autor u knihy udržel. Počet osob a střídání místních a časových úseků mi potrénovalo šedé buňky mozkové :-) Autora si řadím mezi oblíbené a těším se, až zase něco napíše!

17.02.2016 5 z 5

Skryté soukromí Karla IV. Skryté soukromí Karla IV. Michaela Košťálová

Přehledně a jednoduše podané informace o životě Karla IV. Pro nás laiky určitě zajímavá kniha, abychom si připomněli a obnovili znalosti o naší české historii. Tím více teď, před 700. výročím narození Karla IV.

04.01.2016 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Moc pěkné, paní Rowling toto prostě umí :-)

30.11.2015 5 z 5