Slávka 1970 Slávka 1970 komentáře u knih

Tvůrčí psaní v otázkách a odpovědích Tvůrčí psaní v otázkách a odpovědích Markéta Dočekalová

Nedočteno, neurčeno mně, nehodnotím.

17.11.2015

Pilates - Tělo v pohybu Pilates - Tělo v pohybu Alycea Ungaro

Doporučuji všem :-) Pěkně sestavená kniha, dle které každý doma sám, nebo na dlouhé pracovní cestě jako já, může dělat Pilates i bez cvičitelky!

09.10.2015 5 z 5

Skála Skála Peter May

Konec knihy naprosto úžasný, příběh a napětí graduje až do poslední stránky a možná i za ní?? Zalíbil se mi styl psaní pana Maye, střídání dvou časových rovin mne přinutilo vždy k většímu soustředění a udělalo knihu zajímavější. Poslední třetinu jsem četla jedním dechem! Avšak nemohu zapomenout na tak nějak prázdný začátek knihy, dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Možná vina na mé straně, to poznám jedině, až si knihu jednou zopáknu... Dnes za ten těžkopádný rozjezd příběhu ubírám hvězdičku.
Ilustraci na obálce vidím po přečtení jako dost pěknou :-) !
Žánr bych nazvala více psycho-románem, než detektivkou a se stejným očekáváním půjdu i do druhého dílu.

06.10.2015 4 z 5

Kam Alláh nevidí Kam Alláh nevidí Jan Šťovíček

Malý oddychový cestopis, který přinesl trochu poučení, trochu pobavení a obdiv dobrodružné krvi party cestovatelů :-)

21.09.2015 4 z 5

Afrikou od severu k jihu II Afrikou od severu k jihu II Jan Šťovíček

Tentokrát ubírám jednu hvězdičku mému oblíbenému autorovi cestopisů. A to za přemnožství popisování neshod mezi členy expedice a oprav automobilu....určitě to bylo otravné, ale bohužel to často i otravovalo při čtení o dobrodružné jízdě krásným kontinentem. Není důležité kam jedeme, ale s kým a i čím...

13.09.2015 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Pro Aneri 78: Jste si jistá, že jste přečetla celou knihu?? To co uvádíte jako zklamání na závěr knihy, se odehrává od stránky 639 a zbývá ještě dobrá tlustá třetina - kniha Pilíře země má 926 stránek! Jak dopadli Jack a Aliena nebudu prozrazovat = spoiler. Knihu jsem dočetla předevčírem, byla to opravdu nádhera a byla by škoda, kdyby Vás někdo o 300 stránek ošidil :-)

26.08.2015 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Historický román s velkým R! Krásné literární dílo! Jak tohle někdo dokáže vymyslet a sepsat...... smekám, obdivuji a doporučuji! 926 stran a ani jedna nudná nebo nezajímavá. Na Pilíře země a na Kena Folletta jen tak nezapomenu. Řadím mezi svých TOP TEN :-)

24.08.2015 5 z 5

Jak jsem sebrala odvahu Jak jsem sebrala odvahu Barbora Šťastná

Moc pěkné lehké čtení do horkého léta pro ženy středního věku :-) Trefné, humorné, k zamyšlení nad sebou sama... Jestli máte také pocit, že stárnete, tloustnete a lenivíte, tak tato kniha Vám dodá odvahu, přiznat si, že je to opravdu tak :-)
Líbí se mi i přebal a grafika knihy a najdu-li v příští knize paní Šťastné nějaké ilustrace i uvnitř, budu jen ráda! Každopádně kniha mne nalákala i na její prvotinu!
P.S. Už vím, co koupím kamarádkám, tento výtisk zůstane v mé knihovně :-)

15.08.2015 5 z 5

Honba za obřím červem a jiná dobrodružství Honba za obřím červem a jiná dobrodružství Petr Horký

Žádné literární dílo to není a ani snahu o něj jsem nezaznamenala :-(. Takové moc jednoduché informace, byl jsem tam a tam a zažil jsem to a to....nějak tomu chyběla duše a um. Ke čtení jsem se musela přemáhat. Chce-li si někdo tady přečíst pěkné cestopisy - doporučuji Jana Šťovíčka! Tam cítím, že píše, protože ho to baví, ne že mu to něco splatí...

08.08.2015 2 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Dvě hvězdičky dávám jen za těch pár rad a poznatků prý skvělého spisovatele?? Nevím......nic jsem od něj nečetla a ani teď nezačnu :-(. Tato kniha nesplnila má očekávání - styl psaní, popisování a vyprávění mi vůbec nesedl. Už jsem četla zajímavější a lépe napsané životopisy a i více motivující tvůrčí psaní.

03.08.2015 2 z 5

CestoSpisy CestoSpisy Petr Horký

Jak sám autor říká: Je to taková kniha nekniha. Jednotlivé články - výtažky z cest a duše cestovatele. Pěkné čtení do vlaku i letadla (tam bych dala plný počet bodů). Není to cestopis, jak ho mám ráda, přesto zůstane v mé knihovně a ráda se k němu vrátím. Našla jsem v něm pár zajímavých informací a dost hlubokých myšlenek k zamyšlení. (Za mně osobně: Více jak v Malém princi.)

16.06.2015 4 z 5

Afrikou od severu k jihu Afrikou od severu k jihu Jan Šťovíček

Šťovíčkovo cestopisy mi prostě "sedí". Čerpám z nich energii, inspiraci, poučení a občas mi vykouzlí i úsměv na rtu :-). Doufám, že cestuje a píše dál, protože za nedlouho budu mít už všechny přečtené.
Největší poučení z tohoto dílu: Není důležité kam jedete, ale s kým jedete!

18.03.2015 5 z 5

Dům nad strží Dům nad strží Marcia Willett

Tak já přečetla kapitol osm, ale s nucením. Potvrzuji komentář přede mnou, překlad je nemastný neslaný, četlo se to chladně jak diktáty kdysi ve škole. Už je to má třetí kniha od této autorky a poznávám, jak hodně záleží na překladu! Po třech knihách paní Willettové vím, o čem píše, ale vůbec ne, jak píše?! Kterému překladu mám věřit?! Chudák spisovatelka a tak se snažila :-(.

19.02.2015

Amazonie a řeky příběhů Amazonie a řeky příběhů Vladimír Plešinger

Myslela jsem, že budu číst cestopis, u této knihy jsem však poznala pravý rozdíl mezi cestopisem a místopisem. Dokonale posbírané a sestavené informace o dávných cestách a výpravách po Amazonii, o jejím objevování a o všech významných osobnostech, kteří se podíleli na poznávání tohoto "kousku" naší planety. Doporučuji všem, kteří si chtějí rozšířit a ucelit znalosti o Amazonii. Já však ubírám jednu hvědičku, neboť pro mne bylo v knížce dost úseků, které byly až moc podrobné a musela jsem je brát rychločetbou, neb hlava by mi to už nepobrala :-). Přeci jen od čtení kromě poučení očekávám i odpočinek a vykouzlení alespoň malého úsměvu na rtu :-). Toto je moc vážná literatura faktu. Přesto děkuji za tolik zajímavých informací, doufám, mi alespoň některé utkví v hlavě. Na knihu ani autora nezanevřu! Naopak, smekám před jeho pílí, trpělivostí a sebekázní!

05.02.2015 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Oproti předchozím dílům ubírám jednu hvězdičku. Nápad i vypracování pěkné, avšak stran už to mělo víc, než mi u tohoto žánru stačí. Před dalším dílem si dál chvilku pauzu od Harryho.

22.01.2015 4 z 5

Anatomie vraždy Anatomie vraždy Imogen Robertson

Díky tomu, že jsem knihu četla návazně hned po prvním díle (Nástrojích temnoty), jsem se v množství postav orientovala, ale číst tuto knihu nenávazně nedoporučuji. Hodně se mi líbí styl psaní paní Robertson, precizní slovíčkaření i stavba vět. Ale příběh samotný se mi tentokrát až tak nezalíbil. A hlavně, příběh mi přišel až zbytečně se roztahující do mnoha stran daleko od hlavní linie děje. Tak nějak překombinované :-(. Proto hodně ubírám na hodnocení oproti zbývajícím dvěma knížkám této skvělé spisovatelky. Přesto doufám, že píše dál :-)

10.11.2014 3 z 5

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

Dočteno - nádherná knížka! Paní Robertson mne svým literárním umem dostala! Nejen že umí vymyslet krásný tajemný napínavý a rozvětvený příběh, vsazený do mé oblíbené staré Anglie koncem 18.stol. Má opravdu pěkný literární styl, slušný až poetický. A umí knihu i dobře rozvrhnout do několika rovin, čímž se četba stává náročnější, o to však zajímavější! A to podtržení celé myšlenky příběhu v závěrečném doslovu, tomu říkám úžasná kadence na závěr, po které je ještě chvíli klid, než přijde potlesk (plný počet bodů :-) )
Už mám koupený román č. 2 od této spisovatelky a hudebnice a doufám, že píše dál :-) !

13.10.2014 5 z 5

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

Dnes jsem si právě tuto knihu koupila, tak doufám, nebudu zklamaná!? Četla jsem 3. román od paní Robertson - Ostrov kostí a byla jsem nadšená :-) !!!
- Po prvním večeru nad knihou - nelituji! Nádherný literární styl, hra se slovy a umění opsání děje je tak zvláštní a tajemné, že mne přimělo k soustředění a hned vtáhlo do příběhu :-) !!!
Ukázka popsání nalezené mrtvoly: "Hejno much se promenádovalo po okrajích pláště jako slečinky v zámeckém parku a chvílemi zalézaly do skulin a pod okraje, aby se tam věnovaly nějakým soukromým muším záležitostem." :-)

22.09.2014 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

To není pohádka pro děti, ale zamyšlení pro dospělé. Nedoporučuji jako povinnou četbu dětem, ale jako krátké zastavení dospělákům.

16.09.2014 3 z 5

Líná banda kapitána Sorrela Líná banda kapitána Sorrela Jan Šťovíček

Je to už šestý Šťovíčkův cestopis, který čtu, a musím říci, že ten nejslabší. Něco mu chybí, jako by tentokrát autor psal bez nálady. A samozřejmě mapičky, bez nich je cestopis neúplným. Hodnotím jen průměrem :-(, ale přesto patří i nadále Šťovíček mezi mé oblíbené spisovatele :-)

29.08.2014 3 z 5