Afrikou od severu k jihu

Afrikou od severu k jihu https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78794/afrikou-od-severu-k-jihu-78794.jpg 4 16 3

Expedice Vector IV-TransAfrikeena během 64 dní projela ve dvou automobilech africký kontinent od severu k jihu. Cesta, která měřila 23 500 km, vedla třemi kontinenty a expedice navštívila dohromady 16 států. Členové výpravy se pohybovali v sedmi horských masivech, sjížděli čtyři řeky na raftech a nafukovacích kanoích, v sedlech koní projeli část horského království Lesotho. Nedílnou součástí expedice byly národní parky s divokými zvířaty, zvané safari. Tím, že výprava dosáhla Střelkového mysu, dojela tak daleko na jih, jak se vůbec z Prahy autem dojet dá, a zažila spoustu dobrodružných i zábavných příhod.Které autor doplnil barevnými fotografiemi.... celý text

Netopyr07
28.03.2018 3 z 5

Šťoverovy cestopisy čtu moc ráda, ale tento je jaksi... jiný. Hodně rozvleklý. Jak už psali přede mnou, vyprávění místo o cestě je hodně o hádkách a opravách aut. Na druhou stranu, přátelé... Alespoň je jasné, že když jedete na velkou cestu, je nutné si partu sestavit tak, aby nedocházelo ke každodenním konfliktům. Z toho důvodu tuto knihu doporučuji :-))

Endy17
14.10.2016 4 z 5

Osobní neshody daleko přesahující rámec expedice vrhají temný stín na celý cestopis. Technický stav vozidel vzbuzuje v čtenáři falešnou naději, že cestovat se dá i s naprosto nepřipraveným strojem, k tomu pár úplně zbytečných vulgarismů - ale to všechno popsáno skvělým stylem autora, který svoje zážitky umí skvěle naservírovat.

Slávka 1970
18.03.2015 5 z 5

Šťovíčkovo cestopisy mi prostě "sedí". Čerpám z nich energii, inspiraci, poučení a občas mi vykouzlí i úsměv na rtu :-). Doufám, že cestuje a píše dál, protože za nedlouho budu mít už všechny přečtené.
Největší poučení z tohoto dílu: Není důležité kam jedete, ale s kým jedete!

Afrika

Jan Šťovíček
česká, 1977
2011  70%Afrikou od severu k jihu
2016  69%Špicberky - Království ledních medvědů
2010  93%Afrika bez malárie
2004  79%Mapy končí nad Nordkappem
2004  85%Kam Alláh nevidí

Kniha Afrikou od severu k jihu je v