Tvůrčí psaní v otázkách a odpovědích

Tvůrčí psaní v otázkách a odpovědích https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211622/bmid_tvurci-psani-v-otazkach-a-odpovedic-211622.jpg 4 25 6

300 nejčastějších otázek Praktický rádce, který stručně a jasně odpoví na většinu otázek, které vás v souvislosti s tvůrčím psaním napadají. Kniha se tak stane každodenním rádcem v cestě za vytouženým spisovatelským cílem.

YA-girl
18.04.2021 4 z 5

Za mě skvělé, bála jsem se, že to bude jenom takové teoretické poučování, ale přišlo mi to zajímavé, užitečné, konstruktivní - a každý si z toho může vytáhnout, co potřebuje.

PavlínaAlžběta
22.12.2017 5 z 5

Samostatný díl Knihy tvůrčího psaní, který je opět výborným pomocníkem a rádcem, tentokrát v jiném slova smyslu. Kniha o 166 stran rozdělena do 10 témat od samotného úvodu do tvůrčího psaní, jak vůbec začít, o ději, postavách, dialozích, stylistiky, stylu a gramatiky, o závěrečných pracích na rukopise, nabízení rukopisů, přes autorská práva až po závěrečné smluvní a finanční záležitosti. Knihu tentokráte autorka formulovala do podoby otázek od lidí a jejich odborných odpovědí na každé téma. Kniha obsahuje 300 nejčastějších dotazů. Zajímavé počtení, ale hlavně rady od odborníka, které vás zasvětí do téma tvůrčího psaní. Výborná publikace.

Boubou
25.07.2016 5 z 5

Autorka přináší odpovědi na otázky, které si pokládá snad každý, kdo píše nebo touží být spisovatelem. Některé otázky jsou až úsměvné, avšak paní Dočekalová si s nimi poradila s grácií. Nejvíc mě asi pobavila otázka jednoho pána, který obešel snad už sto knihkupectví, ale ani jedno nechtělo tazatelovo knihu vydat!

Slávka 1970
17.11.2015

Nedočteno, neurčeno mně, nehodnotím.

Ishmael
03.05.2015 3 z 5

Stručné a jasné. Na většinu otázek si člověk sic odpoví selským rozumem, ale i tak je kniha velmi užitečným rádcem.

Joges
12.07.2014 5 z 5

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o psaní, ale báli jste se zeptat. 300 nejčastějších otázek a odpovědí. Obsah: Úvod do tvůrčího psaní, Jak začít, Děj, Postavy, Dialogy, Stylistika, autorský styl a gramatika, Závěrečné práce na rukopise, Nabízení rukopisu, Autorské právo, Smluvní a finanční záležitosti. Kniha mi poskytla mnoho informací, které jsem potřeboval vědět. Některé dotazy a odpovědi jdou sice mimo můj zájem, ale jinak nešetřím chválou. Výborná, výborná kniha!

umění tvůrčí psaní

Kniha Tvůrčí psaní v otázkách a odpovědích je v