Líná banda kapitána Sorrela

Líná banda kapitána Sorrela https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37903/lina-banda-kapitana-sorrela-37903.jpg 4 12 3

Další svérázné vyprávění mladého autora (Mapy končí nad Nordkappem, Kam Alláh nevidí) tentokrát o výpravě na Britské ostrovy. Její účastníci úspěšně zdolali nejvyšší vrcholy Walesu, Anglie a Skotska, lezli po skalách u Aviemore, pátrali po keltských památkách, pozorovali tuleně a čelili útokům komárů, na raftech sjeli divoké řeky Tryweryn, Arkaig a Garry, plavili se po jezeře Loch Ness i na vlnách Atlantiku u Orkneyských ostrovů.... celý text

Slávka 1970
29.08.2014 3 z 5

Je to už šestý Šťovíčkův cestopis, který čtu, a musím říci, že ten nejslabší. Něco mu chybí, jako by tentokrát autor psal bez nálady. A samozřejmě mapičky, bez nich je cestopis neúplným. Hodnotím jen průměrem :-(, ale přesto patří i nadále Šťovíček mezi mé oblíbené spisovatele :-)

niknikita
04.02.2014 5 z 5

První cestopis, který jsem od "kapitána Sorrela" četla a bavila jsem se přímo královsky.

Joges
04.08.2013 3 z 5

Poutavý, autentický a dobrodružný cestopis do Skotska a zase zpět. Zaujme čtenáře, kteří se nemohou na podobnou cestu vydat. Kronikové záznamy pobaví, občas se tu a tam vyskytne skok v ději. Malý grafický plán trasy by knize rovněž prospěl.