Tajemství kódů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výpravná obrazová publikace věnovaná dějinám a různým způsobům kódování či symbolického vyjádření informací. Bohatě ilustrovaná knížka nabízí přehled toho, jak se kódy nejrůznějšího druhu používaly k vyjádření širokého spektra informací v různých kulturách světa - od prvního písma po kódování v digitálním věku. Kapitoly představují kódy a šifry určitých typů podle ucelených skupin a témat, např. první kódy (znaková komunikace v přírodě, petroglyfy, nejstarší písma), symboly tajných společenství, vojenské šifry, kódy lidského chování, vizuální kódy, tajná řeč podsvětí, ale i způsoby symbolického zobrazování specifických informací (popis času, schematický popis světa a krajiny, genetické kódy apod.)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292573/tajemstvi-kodu-ywv-292573.jpg 3.84
Žánr:
Historie

Vydáno: , Svojtka & Co
Originální název:

The book of Codes


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Tajemství kódů

knihomolka27
23.03.2020

Tyhle věci mě nikdy nepřestanou zajímat. Po přečtení si člověk připadá o trošičku chytřejší a zasvěcenější. Číst v symbolech znamená číst něco tajuplného, neznámého a skrytého. Vždycky mě moc bavilo hledat v detektivkách nebo v jiných dílech skryté významy. Ty, které lidé přehlídnou, ale ve skutečnosti jsou velmi důležité. Pochopit ty symboly znamená pochopit toho kdo je napsal, a tím pádem i to proč je napsal. Je to úžasné a zajímavé.

hu_87
06.09.2018

Grafická stránka knihy byla splněna na výbornou. Věnuje se např. svobodným zednářům a jejich symbolice, DNA, symbolům v matematice, šifrám ve válce, a tak dále. Na pomyslného oponenta s názvem "Znaky a symboly" rozhodně nemá, ale i tak se jedné o poměrně poučné dílo. Jestliže vás zajímá něco v duchu starobylejších symbolů, božstev, doporučuji výše zmíněného oponenta.


Slávka 1970
21.10.2016

Krásně, přehledně a poutavě sestavená kniha s mnoha informacemi a zajímavostmi :-) Doporučuji!