Tajemství kódů

Výpravná obrazová publikace věnovaná dějinám a různým způsobům kódování či symbolického vyjádření informací. Bohatě ilustrovaná knížka nabízí přehled toho, jak se kódy nejrůznějšího druhu používaly k vyjádření širokého spektra informací v různých kulturách světa - od prvního písma po kódování v digitálním věku. Kapitoly představují kódy a šifry určitých typů podle ucelených skupin a témat, např. první kódy (znaková komunikace v přírodě, petroglyfy, nejstarší písma), symboly tajných společenství, vojenské šifry, kódy lidského chování, vizuální kódy, tajná řeč podsvětí, ale i způsoby symbolického zobrazování specifických informací (popis času, schematický popis světa a krajiny, genetické kódy apod.)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/292573/tajemstvi-kodu-ywv-292573.jpg 3.73

The book of Codes

Historie
Vydáno:, Svojtka & Co

hu_87

Grafická stránka knihy byla splněna na výbornou. Věnuje se např. svobodným zednářům a jejich symbolice, DNA, symbolům v matematice, šifrám ve válce, a tak dále. Na pomyslného oponenta s názvem "Znaky a symboly" rozhodně nemá, ale i tak se jedné o poměrně poučné dílo. Jestliže vás zajímá něco v duchu starobylejších symbolů, božstev, doporučuji výše zmíněného oponenta.

Slávka 1970
21.10.2016

Krásně, přehledně a poutavě sestavená kniha s mnoha informacemi a zajímavostmi :-) Doporučuji!