sirojezkin sirojezkin komentáře u knih

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Kniha je dost drsné popisování života před událostí, která všem změnila životy. Matka píše dopisy svému manželovi, ve kterých se zpovídá. Její syn je školní vrah.
Nečetlo se mi to dobře. Vůbec jsem se na děj nemohla soustředit. Téma je velice zajímavé, ale asi mi nevyhovoval styl psaní. Sem tam jsem objevila nějakou tiskovou chybu a hned mě to rozhodí. Kniha je hodně obsáhlá.

01.10.2023 2 z 5

Tisíc bělošek Tisíc bělošek Jim Fergus

Příběh z dob osídlování Ameriky. Indiáni požadovali 1000 žen výměnou za 1000 koní. Na výzvu vlády se dobrovolně přihlásily ženy z různých sociálních vrstev. Román je psán formou deníku jedné účastnice. Popisuje cestu vlakem a následně život mezi indiány. Končí tragicky. Kdo má rád indiánské příběhy, tak si příjde na své. Moc hezky se četlo.

24.07.2023 5 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Moc hezký románek ve kterém se prolíná současnost s minulostí.

22.04.2023 5 z 5

Zpověď knihkupce Zpověď knihkupce Shaun Bythell

To samé jako ta první kniha : Ó jak skotské!!!

22.02.2023 4 z 5

Deník knihkupce Deník knihkupce Shaun Bythell

Ó jak skotské !!!

22.02.2023 3 z 5

Rok v ráji Rok v ráji Sarah Goodwin

Docela dobré, na zajímavé téma, ale podle mě trochu moc roztahané.

01.01.2023 4 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Lidem se asi tato kniha tolik nelíbí, jako ostatní, ale mě se líbila. Je taková zajímavá. Dobrý nápad, skvěle napsané

01.01.2023 5 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Autor touto knihou vyjadřuje podporu uprchlíkům. Především celoplošné ilustrace s pár veršů. Přečteno za 10 min. Dojemné.

25.02.2022

Divoká pustina Divoká pustina Gary Paulsen

Ten příběh se líbil moc. Je o lásce k divoké přírodě. Všem kdo mají rádi dobrodružství doporučuji.

20.04.2021 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Moc se mi to líbilo. Milostný román, Romantické, ale přála jsem si, aby to mělo lepší konec.

22.09.2020 3 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Poučný román o epidemii neštovic a expedici, které se účastnila i vyjimečná žena, hlavní hrdinka knihy. Je to historie, kterou by měl určitě každý znát. Krásně napsáno.

31.05.2020 3 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Bezvadné, napínavé, nečekané odhalení. Doporučuji.

13.05.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Napínavé, jako všechny knihy od Miniera, které jsem četla. líbilo se mi to.

06.04.2020 3 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Začetla jsem se asi od strany 190 - vydžte :). Až poté jsem zhruba pochopila o co tam jde a pak už jsem to dočetla jedním vrzem. Hl. hrdinka mi byla sympatická ( byla vtipná ). Ale takovéto knihy nejsou úplně moje gusto. Duchařina říznutá erotickým a detektivním žánrem.

06.04.2020 2 z 5

První den mého života První den mého života Paolo Genovese

Paní knihovnice už mě zná a nabízí mi knihy, které jsou něčím vyjímečné. Tato byla jednou z nich. Moc zvláštní, chvílemi smutná. Zajímavá myšlenka - kdyby lidé dostali druhou šanci ...
Zvědavost, jak to dopadne mě hnala dál.

06.04.2020 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět napínavá a čtivá kniha od osvědčeného autora. Už se těším na další. Akorát těch homosexuálů je tam až moc :)

12.01.2020 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Klasika od Kinga. I s tím nadpřirozenem.

12.01.2020 3 z 5

Neobyčejná dobrodružství Neobyčejná dobrodružství Daniel Wallace

Čtivá a laskavá kniha, Moc se mi to líbilo.

27.09.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha se mi líbila. Připodobnila bych to k Danu Brownovi - tam také pátrá profesor. Moc se mi líbí, že na to jdou vědecky. Bylo to napínavé a velice zajímavé. Zase jednou něco jiného.

17.08.2019 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková