sirojezkin sirojezkin komentáře u knih

Pohádka Pohádka Stephen King

Opět super kniha od Kinga. Jenom nechápu, kam na ty nápady chodí. Každá z knih je úplně jiná a kdybych nevěděla, že to psal on, nikdy bych to nepoznala. Kniha je velice čtivá, v pohádkovém duchu ( a já pohádky miluji!) Ovšem 700 stran je tedy nářez... Ale kdo si troufá - nebude litovat! Nádherné litografie? Asi - nejsem odborník. Každopádně u každé kapitoly.

28.01.2024 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Kniha mě moc lákala k přečtení, ale skoro jako vždy mě zaujala především vzhledem a názvem. Absolutně jsem netušila o čem bude. Někde jsem zaslechla nebo četla, že o klášteře. Těšila jsem se na nějaký tajuplný příběh. To bylo překvapení! Autorku obdivuji za tu obrovskou pečlivou práci, kterou si s tím dala. Celou jsem ji přečetla, ale já nejsem věřící, takže můj pohled je možná jiný. Jsem ročník 1974 a bývalá pionýrka což možná řekne vše. Těžko tu dobu komentovat. Některé věci se člověk dozvídá až nyní. Těch lidí, kteří trpěli je mi samozřejmě líto.

01.01.2023 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Opět nádherné, zase jsem si pobrečela. Události, konflikty a život v Afghánistánu je tak těžký. Ani si to neumíme představit. Nechtěla bych tam v žádném případě žít jako žena. Celý svět by měl tuto knihu povinně číst !

20.04.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tedy na to jak o té knize všichni básní - podle mně průměr, určitě jsem četla na toto téma lepší.

25.04.2019 2 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

I když kniha není určena primárně pro moji věkovou skupinu, tak já tyto knihy miluji ! Rychle přečteno, napínavé. Už se těším na další díl !

20.04.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Právě jsem dočetla skvělou fantasy knihu. Absolutně jsem se nemohla odtrhnout. Moc mě mrzí, že jsem si v knihovně nepůjčila hned alespoň 2 díly - teď musím vydržet, ale nevím nevím. Doporučuji všem !

02.02.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Opravdu zajímavé. Autorka podala svědectví o naší historii, která jak se zdá, má pro nás ještě spoustu překvapení.

13.05.2020 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Kniha je až děsivá. Především pro rodiče dospívajících dětí. Bezvadně napsané.

01.01.2023 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Opravdu bezvadná kniha, kterou jsem přečetla za 24 hodin. Moc mě to bavilo. Ta hodná sestra zas tak hodná nebyla...

17.03.2024 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Tak po přečtení této knihy Vás přejde chuť na osamělé procházky po lese . Kniha je napínavá od začátku. Do konce. Navíc závěr - to byste neuhádli.

10.02.2024 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Krásná kniha o hodných lidech.

07.01.2023 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

skvělá kniha. Moc mě bavila.

26.08.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Napínavé. Strašidelné. Čtivé. Doporučuji.

22.09.2020 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Opravdu zapletená zápletka. Skvělé.

13.05.2020 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Skvělá kniha, ač se to třeba nezdá , moc dobře se čte. Je to román, který se odehrává zároveň v minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Pojednává o počátcích včelaření, rozvoji, zániku včelstev a o obnovení chovu včel. Autorka se zamýšlí nad tím, co by bylo se světem, kdyby najednou zmizely včely. Věnuje se ekologii, stejně jako u dalších románů: Modrá - co by bylo, kdyby ze Země zmizela voda a Kůň Převalského - kdy by vymřeli koně. Nabádá k zodpovědnosti lidí k přírodě. Knihy mají poutavý příběh několika generací, které se vždy snažily chránit přírodu.

29.02.2024 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Hezký příběh o osudu nájemného zabijáka. Romantické.

24.07.2023 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Skvělá kniha. Prostě King je king ! Doporučuji!

01.01.2023 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nádherný dojemný příběh dvou chlapců na pozadí války v Afghánistánu. dost jsem si pobrečela.

13.02.2021 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Za mě asi nejlepší Ládík. Do některých zemí bych se ráda podívala. laskavý pohled na naše sousedy.

06.04.2020 5 z 5

Muž, který rozuměl hadí řeči Muž, který rozuměl hadí řeči Andrus Kivirähk

Tuto knihu jsem měla v záloze ve čtečce pro případ krize a ta nastala nedávno na dovolené. Absolutně by mě nenapadlo, co v té knize nakonec bude ! Něco tak nádherného a zvláštního jsem už dlouho nečetla. Bylo to něco jako pohádka nebo báje. Hodně přírody. Překvapivé, čtivé a smutné. Zajímavé a poučné. Moc doporučuji.

06.04.2020 5 z 5