šipek šipek komentáře u knih

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Tak opět výborná Kim. Tato série případů je můj šálek kávy jak se říká. Kniha má spád a čte se jedním dechem a pro mě nečekané rozuzlení na závěr. Jediné co mi trošku dělalo problém bylo dost jmen.

03.02.2020 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Tak za mě dost dobrá detektivka s nečekaným až překombinovaným koncem knihy. Závěr nechal pár věcí nevyřešených takže je se opět na co těšit. Vřele doporučuji opravdu to stojí za to.

29.01.2020 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Tak doporučuji si připravit oba díly na stolek a začíst číst. Spánek půjde stranou a jen se budou otáčet stránky jedna za druhou. Nemám co vytknout parádní česká detektivka, jen těch stránek by mohlo být více.

27.01.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tak opět skvělá Kim. Tato série mě neskutečně baví a je hrozně čtivá. Již mám připravenou další knihu od této autorky. Tolik dějových linií a vše do sebe zapadá. Závěr knihy jsem přímo hltal stránku za stránkou.

23.01.2020 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Tak za mě lepší čtyři hvězdičky. Trošku pomalejší začátek knihy, ale pak se kniha rozjede až k nečekanému závěru. Dvě časové linie knihy se dobře prolínají a čtenář se velice slušně orientuje. Knihu vřele doporučuji čtenářům tohoto žánru.

16.01.2020 4 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Tak za mě to pomalu ani není detektivka. Je to takové pěkné povídání o životě na Olandu a detektivní zápletka je spíše v pozadí děje.

16.01.2020 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Tak asi jsem po předchozí sérii čekal od této knihy více. Jako předchozí knihy se velice dobře četla, ale něco málo tomu chybělo. A co mě teda vadilo dost časté zmiňování sklonů Kate k alkoholu, ale určitě sáhnu po dalším pokračování této série.

16.01.2020 4 z 5

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Tak za mě velmi povedená série, opravdu číst postupně, knihy na sebe navazují. O ničem jiném než pět hvězdiček jsem u této knihy neuvažoval. A autorův epilog na závěr byla taková třešnička na dortu.

09.01.2020 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Tak pro mě velice povedená detektivka. Koukám zde na databázi knih na komentáře a né každému se kniha líbila. Čtenáře čekají nečekané zvraty a závěr knihy je strhující s otevřeným koncem. Chce to mít hned připravený třetí díl Vermontského cyklu. Za mě vřele doporučuji.

03.01.2020 5 z 5

Tak tento autor se velice dobře čte. Objevil jsem ho až zde na databázi knih, kde je úžasné prostředí pro čtenáře. Kniha má spád, napětí. Upozorňuji čtenáře, že to chce mít hned připravený další díl. Kniha je dost krátká s otevřeným dějem, tak hurá na další díl.

26.12.2019 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Opět výborný David Raker. Tak tato série mě neskutečně baví. Krůček za krůčkem se David přibližuje k cíli a vyřešení dost komplikovaného případu zmizení Sama Wrena. Prostě tuto knihu milovníci detektivek a thrillerů musí přečíst. již se těším na další díl této série.

26.12.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Opět parádní detektivka s úžasnou Kim. Tuto sérii musím vřele doporučit, je radost tyto případy číst. Kniha se pomalu nedá odložit a nutí čtenáře číst a číst dále.

24.12.2019 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Velice dobrý psychothriller. Má prví kniha od této autorky a určitě ne poslední. Kniha nepostrádá napětí, vše do sebe zapadá a v závěru knihy je vše srozumitelně objasněno.

26.11.2019 5 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Velice slušná detektivka, která nutí čtenáře k zamyšlení co vše se může přihodit s alkoholem za volantem. Děj je propracovaný a čtenář se nenudí.

18.11.2019 4 z 5

Synové člověka Synové člověka Arnaldur Indriðason

Tak klidné pohodové čtení s určitě zajímavým a nevšedním příběhem. Na styl psaní jsem si chvilku musel zvyknout, ale potom v pohodě. Je zajímavé a nevšední, že si na Islandu všichni tykají. Závěr knihy dost nečekaný, spíše spadá do oblasti sci-fi jak do žánru detektivního.

11.11.2019 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Tak další dobrá kniha od tohoto autora. Jen mě mrzí že knihy nejsou vydávány postupně, čímž je čtenář ošizen o různá překvapení. Kniha má napětí a různé překvapivé zvraty (občas přitažené za vlasy). Tuto sérii určitě přečtu celou.

07.11.2019 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak dávám 4 hvězdičky. Moc dobře je kniha napsaná a zajímavě. V první části z pohledu Amber a v druhé části z pohledu Daphne. Čtenář jen zírá jak může být člověk lstivý a vypočítavý a co je vše schopný pro své blaho vykonat.

25.10.2019 4 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Tak tato kniha se mi moc líbila, napínavé a čtivé počteníčko. Nemám rád, když je vrah brzo odhalen, ale u této knihy to nebylo vůbec na závadu. Příběh je propracovaný do posledního detailu a vše do sebe zapadá.

25.10.2019 5 z 5

Lovci ohně Lovci ohně Mons Kallentoft

Tento autor má zajímavý způsob psaní z pohledem již nežijících postav této detektivky. Kniha nastavuje neradostný pohled na současný zvrácený lidský svět. Jen škoda, že se mi nepodařilo číst tuto sérii postupně.

10.10.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tak další povedená kniha od tohoto autora. Dva pěkné večery a kniha je přečtená. trošku mě u této knihy zklamal závěr a jak čtu komentáře tak nejsem jediný. S napětím čekám na další určitě povedený díl této série, která je stále otevřená.

10.10.2019 5 z 5