šipek šipek komentáře u knih

Zkaženost Zkaženost Brian Freeman

Za mě pohodová a dobře napsaná detektivka. Trošku zdlouhavá kniha s přehledným závěrem.

06.12.2020 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Tak jsem si knihu přečetl na doporučení mého kamaráda, který si tím to vším prošel. Často o pobytu v protialkoholní léčebně spolu debatujeme. Jsou to velice těžké a složité debaty kam až může člověk spadnout a jak se pomalu drásá nahoru. K mému úžasu je tento kamarád již tři roky čistý bez alkoholu. Z jeho zkušeností je jedním z mála, který toto z celé skupiny pacientů dokázal. Klobouk dolů, smekám před ním.

30.11.2020 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tak dokonale zvrácený čtvrtý díl této série. Luc Callanach mě neskutečně baví. Kniha má spád, napětí a občas i humor. Snad se dočkáme dalšího pokračování. Tuto sérii vřele doporučuji.

30.11.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Tak mě tahle série neskutečně baví. I když z mého pohledu je tento díl nejslabší. Dvě dějové linie se prolínají celou knihou, která nepostrádá napětí.

30.11.2020 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Tak co napsat, série super prostě parádní čtení plné napětí a nečekaných zvratů. Má to jednu velkou chybu, všechny tři díly měly být sepsány v jedné knize, nebo mít připravené jednotlivé díly na stolku a číst a číst. Já měl mezi druhým a třetím dílem velkou přestávku (třetí díl ještě nevyšel) a to byl velký problém, dost často jsem tápal ve jménech a i v dějové linii. Z toho důvodu si myslím, že byl tento díl pro mě nejslabší. Jednou se vrátím k celé sérii a přečtu jí naráz. Jinak samozřejmě vřele doporučuji.

20.11.2020 4 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Tak se blížím pomalu k závěru vydané série se svérázným psychologem Sebastianem Bergmanem. Jen doufám, že přijdou ještě další díly a kdyby i ten následující poslední vydaný díl skončil s takto otevřeným koncem tak nevím nevím co bych dělal. Prostě hodně povedená série detektivních případů.

03.11.2020 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Tak tahle série s policejním psychologem Sebastianem Bergmanem je jedna z nejlepších sérií které jsem doposud četl. Doporučuji číst určitě postupně. Jednotlivé případy jsou samostatné ale vyvíjí se vztahy ve vyšetřovacím týmu a je škoda nečíst tuto sérii postupně. Kniha snad nemá slabá místa tak je třeba si udělat čas na čtení. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

01.11.2020 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Tak jsem narazil na vynikající sérii detektivek se svérázným Sebastianem Bergmanem. Přes pomalejší rozjed to byla potom neskutečná jízda. U takovéto knihy se čtenář vůbec nenudí a otáčí stránku jednu za druhou a je plný očekávání jak se bude děj vyvíjet dále. Přál jsem si aby se čas zastavil a já mohl číst dále a dále. Za mě zasloužených pět hvězdiček a vřelé doporučení.

22.10.2020 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Tak po delší době jsem sáhl po české detektivce a byl jsem mile překvapen. Určitě to nebude poslední kniha od této spisovatelky. Kniha má spád a moc dobře se čte, vše je přehledné i když je tam dost postav tak se čtenář v nich neztrácí. Za mě doporučuji.

14.10.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Tak na tuto knihu jsem narazil opět zde na databázi knih. Musím říci úžasná detektivka dle mého gusta. Čtenář je v neustálém napětí a kniha se nedá pomalu ani zavřít. Detektiv Frost Easton je sympaťák a jeho spojení s kocourem je dost originální nápad. Téma psychiatrie a léčení různých druhů fobií je v této knize k zamyšlení. Za mě zasloužených pět hvězdiček a vřelé doporučení milovníkům tohoto žánru. Jen je mi divné, že tuto knihu ještě nečetla zde na Databázi knih oblíbená Šánka

06.10.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tak na tuto knihu jsem čekal v knihovně dost dlouho. Pro mě tato série je dost dobrá. Mia se v tomto díle srovnala a vše se točilo okolo ní. Ale musím přiznat, že tento díl je pro mě asi zatím z celé série nejslabší. Chvilku jsem se ztrácel v jménech takže jsem se občas musel kouknout zpět. A nejvíce mě zklamal závěr knihy, byl moc hektický a rychlý. Musel jsem jednu hvězdičku ubrat.

30.09.2020 4 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Tak další povedený díl z této série detektivních případů. Jen mě mrzí, že tuto sérii nečtu postupně, ohledně postav hlavních hrdinů by to bylo lepší. I když muslimské téma moc nevyhledávám, tak zde to bylo dobrý. Kniha nepostrádá napětí do poslední stánky a vlastně až za ní. Musím do knihovny pro další díl.

23.09.2020 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Ta za mě výborná detektivka. Další skvělá série díky databázi knih. Sehraný detektivní tým a v knize nahlédneme i do soukromého života vyšetřovatelů. Moc dobře napsaná kniha plná nečekaných zvratů s výborným vyvrcholením. Vřele doporučuji.

16.09.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tak hurá na další díl této skvostné série. Co k této knize napsat, když vše je již zmíněno v komentářích. Za mě jednoznačně pět hvězdiček a vřelé doporučení milovníkům drsnějších detektivek.

09.09.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Asi jedna z nejčtěnějších sérii zde na databázi knih a po právu. Kim a její parta jsou výteční. Kniha má dvě dějové linie, které se prolínají celou knihou. Prostě tato série se musí přečíst.

31.08.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tak tohle byla super kniha. Brutalita vražd zde dávala smysl. Tak to bude další výborná série na kterou jsem narazil díky čtenářům zde na databázi knih. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

26.08.2020 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Tak moc dobrý psycho thriller. Propracovaný do poslední stránky. Kniha nutí čtenáře neustále přemýšlet a pomalu se nedá odložit. Za mě spokojenost a milovníkům tohoto žánru vřele doporučuji.

19.08.2020 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Tak můj oblíbený autor opět nezklamal. Trošku mi přišla akorát ta zápletka málo uvěřitelná. Jinak to byla opět jízda plná napětí a očekávání jak vše dopadne. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

17.08.2020 5 z 5

Nebeská hostina Nebeská hostina Donald Ray Pollock

Tak jsem po delší době odbočil od mého žánru a neudělal jsem špatně. Kniha je zajímá, čtivá a na konci vše do sebe zapadlo.

17.08.2020 4 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Tak za mě tento druhý díl ještě předčil díl první. Tempo knihy bylo zběsilé a ještě s přibývajícíma stránkami gradovalo. Zajímavě psaná kniha, každá kapitola je napsaná z pohledu jednoho z hlavních hrdinů knihy.

20.07.2020