šipek šipek komentáře u knih

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Tak na tuto knihu jsem narazil zde na databázi knih a opět jsem se nezklamal. Kniha má spád, napětí a řekl bych trošku hororové téma. Je vidět, že autorka se zabývala i hororovou tématikou. Jen chci čtenáře upozornit, že tuto sérii chce číst postupně. Vřele doporučuji.

20.07.2020 4 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Velice svižná detektivka. Inspektor Van Veeteren je tentokrát mimo děj a vystřídala ho workoholička Ewa Morenová. Zajímavá zápletka.

07.07.2020 4 z 5

Spánek Spánek C. L. Taylor

Tak za mě povedený klasický psychothriller. Trošku mi to připomínalo Deset malých černoušků od Agathy Christie. Kniha se velice dobře čte, má napětí a úžasné prostředí.

30.06.2020 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Tak za mě výborná prvotina od této autorky. Já byl z této detektivky nadšený. Kniha je moc dobře napsaná. Čtenář je vtažen do děje na australský venkov do vesničky Kiewarra. Do poslední chvíle jsem netušil jak vše dopadne. Vřele doporučuji.

18.06.2020 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Tak díky databázi knih jsem se dostal k této povedené sérii s Kate a amišskou tématikou. Začátek knihy byl takový pomalejší, ale druhá polovina knihy to mělo úžasný spád. Kniha se nedala odložit v jakém byl čtenář napětí. Jo jo tuto sérii vřele doporučuji a já budu pokračovat dalším dílem.

15.06.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Tak můj oblíbený autor opět nezklamal. Tato série s Martinem Servazem je jedna z nejlepších co jsem četl. Kniha se pomalu nedá odložit, má spád, napětí, má vše co má správný thriller mít. Za mě spokojenost a vřele doporučuji.

08.06.2020 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Tak na tuto autorku jsem narazil až zde na databázi knih. Celá série případů s Kate má zde vysoké hodnocení. Musím říci po právu. Jen mě mrzí, že jsem tuto sérii nezapočal číst prvním případem. V knize nejsou hluchá místa, velice dobře se čte a není zbytečně natažená. Takové pohodové dovolenkové čtení.

29.05.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Tak jsme se konečně dozvěděli příběh o životě jednoho z hlavních postav této série Asada. Pro mě byla tato kniha asi nejslabší z celé série i když případy oddělení Q řadím hodně vysoko. Postrádal jsem typický Asadův humor a téma terorismu také nemám moc v oblibě. Na druhou stranu se kniha velmi dobře čte a já čekám na pokračování.

25.05.2020 4 z 5

Barva vraždy Bee Larkhamové Barva vraždy Bee Larkhamové Sarah J. Harris

Tak mi to nedalo a opět jsem sáhl po knize a dočetl. Nedalo mi to nechat knihu nedočtenou. Téma knihy mi moc nesedlo a mohla být kratší.

29.04.2020 2 z 5

Oběť Oběť James Carol

Oběť je pro mě určitě nejslabší detektivka této série. Za mě je to tak n a 3,5*. Je fakt, že kniha se čte velice dobře, ale něco stále chybí. Asi jsem přemlsaný úžasnými detektivkami , které jsem poslední dobou četl.

28.04.2020 4 z 5

Barva vraždy Bee Larkhamové Barva vraždy Bee Larkhamové Sarah J. Harris

Odloženo po přečtení 150 stránek. Kniha mě vůbec nezaujala.

14.04.2020 2 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Za mě dobrý psychothriller a závěr knihy velice povedený. Jen mi trochu vadilo neustálé rozmlouvání s nebožtíky.

14.04.2020 4 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Tak mé první setkání s tímto autorem a nebyl jsem zklamaný. Kniha má spád i napětí. Jak zde na databázi knih napsala čtenářka karol.cadex - kniha na nedělní odpoledne. Za mě knihu vřele doporučuji.

30.03.2020 4 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Tak další parádní kniha od mého oblíbeného autora. Trošku jsem se bál čínských jmen, ale bylo to úplně v pohodě. Čtivá inteligentní detektivka, která nemá žádná hluchá místa.

24.03.2020 5 z 5

Dobrá dcéra Dobrá dcéra Karin Slaughter

Tak pročítám komentáře k této knize, ale mě se kniha líbila. Každopádně poslední knihy které jsem četl od mé oblíbené autorky nedosahují kvality série s Willwm Trentem a Ground County. Střídání kapitol ze života sester mi nevadilo, jediné co bych knize vytkl, že byla dost zdlouhavá.

20.03.2020 4 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Tak můj oblíbený autor opět nezklamal. Vůbec celá série těchto detektivek se výborně čte. Zajímavé téma muže se ztrátou paměti a Raker vše pomalinku rozplétá až se dopátrá k dost nečekanému objasnění. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

12.03.2020 5 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

Tak za mě výborný thriller s nevšední zápletkou. Připravit oběť aby byla šťastná a následně ji zabít co k tomu dodat dost nevšední téma. Všem čtenářům a milovníkům tohoto žánru knihu vřele doporučuji.

09.03.2020 5 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Tak pro mě asi nejslabší díl této série co jsem zatím přečetl. Kniha na zápletku moc dlouhá, u konce knihy jsem měl trošku problémy s jmény. Soukromý život hlavní hrdinky mi šel trošku na nervy. Nemůžu říct, že se kniha čte špatně, ale je v knize dost věcí které mi moc nesedli viz dvě členky vyšetřovacího týmu jdou na zátah a nemají zbraň. Dám si na chvilku od této série odpočinek.

28.02.2020 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Tak hrozně zajímavý thriller. Způsob psaní mě ze začátku dělal hrozné problémy než jsem si zvykl. Knihu jsem chtěl několikrát odložit, ale vždy jsem po ní hned zase sáhl jak jsem byl zvědavý na pokračování psychopata. No a od poloviny knihy jsem jí pomalu nedokázal odložit.

14.02.2020 4 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Tak takové pohodové klidné počteníčko z úžasně vykreslenou krajinou odlehlé Aljašky. Čtenář u této knihy se seznámí a přiučí o životě na Aljašce. Ze začátku jsem měl problém s velkým množstvím jmen, špatně se mi orientovalo.

07.02.2020 4 z 5