SindyEM SindyEM komentáře u knih

Topíme se v sobě Topíme se v sobě Jasinda Wilder

Z prvej knihy tejto série som bola nadšená...a druhá ma vôbec nesklamala. Možno nebola dejovo toľko zaujímavá, ale ono to tak krásne a prirodzene plynulo, až som knihu opäť nevedela odložiť. Becca a Jason sú pre mňa typickým "nudným" a veľmi reálnym zamilovaným párom. Žiadne rozchody a opätovné vracania sa k sebe. Raz sa do seba zamilovali, našli jeden v druhom oporu, a vy sa už len pozeráte na to, ako krásne spolu zvládajú všetky strasti života. Autorka sa tiež neustále vracala k Nell, Kyleovi a Coltnovi, takže smútok a bolesť, ktoré sprevádzali prvú knihu, ma neminuli ani tu. Krásne ukončenie oboch príbehov mi však všetky vyronené slzičky zaručene vynahradilo.

28.11.2015 4 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Pekná romantická jednohubka prečítaná jedným dychom. Ale nakoľko som po Archerovi čakala podobnú bombu, ostala som trochu sklamaná. Príbeh strašne predvídateľný, už len názov knihy čitateľovi napovie, o kom príbeh je, takže od prvého stretnutia s "cudzincom" je vám jasná jeho identita. Ale inak fajn, opäť pekná kniha, mierne nadpriemerná. Ak by sa hralo na polhviezdičky, dala by som 3,5. Takto dávam len tri.

11.10.2015 3 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Kniha ma celú dobu držala za srdce tak, až sa mi pri čítaní zvieralo. Pre dve zlomené dušičky; pre hrdinu, ktorý nebol typickým namachrovaným hrdinom z romantických kníh, ale hrdinom skutočným, možno v istých ohľadoch bezbranným, ale zároveň tak silným; pre hrdinku, ktorá nebola typickou sprostučkou, naivnou hrdinkou, ale silnou ženou, čo premýšľala racionálne, a nad ktorou som nemusela ani jeden jediný raz pokrútiť hlavou... Príbeh tak sladký, krásne romantický, ale zároveň plný bolesti reálneho života. Nedokázala som sa odtrhnúť, a už teraz je mi jasné, že ku knihe sa nevrátim len raz, ale ešte veľakrát, len pre ten pocit z čítania, ktorý som po celú dobu mala. Autorke sa podarilo napísať niečo INÉ. Typická vec pre ženy: krásny hrdina, očarujúca hrdinka, láska, erotika, ALE všetko nesené na tej správnej vlne - úplne odlišnej od románov rovnakého žánru. Jednoznačne jedna z najlepších a najdojímavejších kníh, aké som kedy čítala.

25.09.2015 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Od knihy som sa nevedela odtrhnúť. Bola som z nej nadšená a čítala som do skorých ranných hodín. Je to trošku zdĺhavejšie, ale pri tejto knihe mi to nevadilo, práve naopak, nechcela som sa s ňou lúčiť, a za toľký čas som sa s postavami aj prostredím krásne vžila.
Milujem hl. pár, milujem ich neskutočnú chémiu, ktorú autorka vykreslila v mojich najobľúbenejších farbách, a milujem na knihe to, že je realistická – nič premrštené, všetko som autorke verila. Správanie hl. hrdinov dávalo zmysel, a celkovo mi hl. pár prirástol k srdcu, lebo som v ňom videla prvky svojho vlastného vzťahu.

A koniec? Po celý čas som premýšľala, čo Hardin robí? Kde je? Kto je? Ale rozuzlenie na konci ma ozaj prekvapilo... Neviem sa dočkať ďalšieho dielu série. Vrelo odporúčam!

08.08.2015 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Román nesie označenie: erotický thriller, ale na mňa to ani ako thriller, ani ako veľká eroťárna nepôsobilo. Bolo to niečo iné,svojím spôsobom krásne a šialene romantické. Konečne niečo nápadité a dobre napísané - nijak zložito, ale všade treba hľadať skryté významy, čítať poriadne a pozorne, aby vám nejaká maličkosť, ktorá na konci zapadne krásne do skladačky, neunikla. Už len za nápad, a premyslenosť príbehu som dala 5 *, hoci mala kniha po dejovej stránke aj svoje slabšie miesta.

29.07.2015 5 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Srdcervúci a krásny príbeh, ktorý mi bude ešte nejakú chvíľu vŕtať hlavou, a na ktorý len tak nezabudnem. To sa z daného žánru, ktorého je momentálne trh presýtený, podarí len máloktorej knihe. Páčil sa mi štýl písania, podanie, aj nápad. Jednu hviezdičku som ubrala za slabšie miesta knihy, dejové zvraty, ktoré mi prišli už trocha príliš...ale inak mám z knihy veľmi "dobrý" pocit a teším sa na ďalšiu z tejto série.

20.06.2015 4 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Opäť skvelá jednohubka, ktorá pobaví a nesklame. Aspoň pre mňa si zastala kvalitu a úroveň prvej knihy série. Keď som sa dozvedela, že má príbeh Drewa a Kate pokračovanie v podobe ďalšej knihy, nechápala som, o čom chce autorka ešte písať. A ono v podstate ani nebolo o čom písať...našťastie, má autorka obrovský talent, takže vás v jej podaní nadchne aj prvoplánová lacná zápletka. Píše vtipne a pútavo, originálne, a než sa človek nazdá, zistí, že je na konci knihy. Ako nenáročné oddychové čítanie môžem knihu len odporučiť.

20.04.2015 4 z 5

Skandální noc Skandální noc Teresa Medeiros

Autorka píše neuveriteľne krásne a pútavo. Moja druhá kniha od Teresy Medeiros, a som si istá, že nie posledná. Romantika, láska, trocha erotiky, strhujúci dej...hviezdičku som ubrala len kvôli prehnanej nadprirodzenosti. Ducharská tematika ma vždy fascinovala, a lákala, takže mi v príbehu absolútne nevadila, ba naopak, len pridávala knihe tú správnu atmosféru. Ale pri posledných dvoch stretnutiach s "duchom" podľa mňa autorka upustila uzdu fantázii až príliš...

03.04.2015 4 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Krásna, hoci priemerná adultka. Pre mňa 3,5 *.Dala by som aj vyššie hodnotenie, keby...
...keby som sa vedela vžiť do hlavnej hrdinky. Nešlo to. Často krát mi vadila jej odmeranosť, predstieraná drsnosť a bezohľadnosť, hoci som chápala, prečo je taká, aká je.
...keby som hneď v začiatku príbehu neuhádla, kto Trent vlastne je. A práve vtedy som knihu odložila, a vrátila sa k nej až po čase.
...keby nebol koniec tak náhly. Od ničoho k happyendu behom pár riadkov.
Inak má kniha svoje kúzlo, a určite stojí za prečítanie. Už len kvôli hl. myšlienke a ponaučeniu, ktoré so sebou nesie.

03.04.2015 3 z 5

Stratené Stratené Eva Urbaníková

Kratučká poučná kniha, ktorú by si mala prečítať ozaj každá jedna Európanka. Pretože povedzme si na rovinu, v každej jednej z nás sa nájde štipka naivity a potreby cítiť sa chcená a milovaná...a práve na tomto stroskotala väčšina žien (ak nie všetky). Názory na arabskú kultúru a moslimské náboženstvo si nechám pre seba. Nikoho neodsudzujem, a chápem, že sa o to nesnažila ani autorka knihy. Kniha pôsobí ako spovednica pre zlomené ženské duše, ktoré naleteli, a ako výstraha pre tie, ktoré majú stále možnosť voľby. Rôzne príbehy rôznych žien, a predsa sú všetky rovnaké...Občas som mala pocit, že čítam stále to isté dokola. Knihu som prečítala v jeden deň, a netajím sa tým, že sa mi príbehy zlievajú dokopy. Netreba sa čudovať, treba knihu prečítať. Jednoznačne odporúčam.

17.02.2015 5 z 5

Neslušná sázka Neslušná sázka Kieran Kramer

Krásna nenáročná historická romanca. Jedna z mála, pri ktorej som prežívala príbeh hlavných hrdinov intenzívnejšie, preto knihu radím k lepším svojho žánru. Páčil sa mi nápad s hrou, aj akým spôsobom sa postavy vyvíjali, hoci záver príbehu pôsobil mierne prehnane a urýchlene. Ku knihe sa rada po čase opäť vrátim.

07.02.2015 4 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Na knihu som sa dlho tešila, a autorky opäť nesklamali. Kniha sa čítala sama, zhltla som ju behom jedného dňa, no tentokrát tomu niečo chýbalo: časti písané z mužskej perspektívy, ktoré dávali Božskej sérii tú pravú iskru. Niekedy je striedanie perspektívy viac na škodu, než na osoh, no nie v knihách, ako je táto. Aj tak kniha patrí jednoznačne k lepším svojho žánru. Autorky to so slovami vedia, a ja sa teším na ich ďalšiu tvorbu.

31.01.2015 3 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Po dlhej dobe kniha, ktorá ma absolútne pohltila. Vrelo odporúčam! Nechýbalo jej nič: láska, napätie, krásny spád, skvelý štýl písania, originalita, prepracovaný príbeh a prepracovaný pôvod a podstata všetkých postáv...nič by som z knihy nevymazala, nič navyše v nej nebolo. Jednoznačne jedna z najlepších fantasy vecí, ktoré som kedy čítala...prečítané na jeden dych a hneď sa vrhám na ďalšiu.

31.12.2014 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Petrusová nesklamala...po knihe S hlavou v oblacích, som sa na jej ďalší výtvor ohromne tešila. Znovu sa jedná o vtipnú, romantickú jednohubku, ktorú som zhltla behom jedného večera. Postavy a štýl písania bezchybný... Príbeh možno trošku jednoduchší a menej zaujímavý, než ako tomu bolo v prvej knihe, ale dejový zvrat v 3/4 knihy ma celkom zaskočil, a nie zrovna najšťastnejší koniec zanechal po konečnom dočítaní zmiešané pocity (prečo? prečo? prečo sa to muselo stať?). Ale Petrusová dokáže aj tragédiu obaliť do viet tak, až sa s ňou zmierite ľahšie...a hoci nešťastné (stačí aj nie zrovna najšťastnejšie) konce nenávidím, musím uznať, že práve spomínaná tragédia dodala príbehu štipku originality a hĺbky...páčilo sa mi, akým spôsobom k tragédii prišlo, teda nie tradičným spôsobom, ktorý by sme u adrenalínového športovca očakávali - keď už, ale nepríjemnou hrou osudu...u mňa opäť za päť!

27.11.2014 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Úžasná kniha! Od českých, či slovenských spisovateľov žiadne zázraky nečakám už z princípu, ale túto knihu som si neskutočne užila, nasmiala sa pri nej...nemám čo vytknúť. Škoda, že bola kniha tak kratučká - taká večerná jednohubka, ktorú nešlo odložiť a na konci som až ľutovala, že som si čítanie viac nerozvrhla, že som knihu tak hltala a nenechala si nič na ďalší deň. Ale ani malý rozsah nebol na škodu, práve naopak...po toľkých nedočítaných knihách viac ocením rýchle skončenie v tom najlepšom, než aby bola kniha od polovice len nudným naťahovaním príbehu. Vrelo odporúčam!

12.11.2014 5 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Prekrásna kniha plná humoru, romantiky a nečakaných zvratov. Kniha patrí k najkrajším historickým romanciam, aké som doposiaľ čítala. Jedna z mála svojho žánru natoľko originálna, že ju nešlo odložiť, a vo chvíľach, kedy som to vôbec nečakala, dokázala autorka prekvapiť. Vo väčšine podobných kníh dokážete odhaliť tajomstvá hlavných hrdinov behom prvej tretiny...tu som takmer do konca netušila, kto hlavná hrdinka v skutočnosti je, a teda celú knihu som čítala v úplne mylnom presvedčení a inom očakávaní konca. Skutočne vydarený kúsok, ktorý stojí za prečítanie.

07.11.2014 5 z 5

On On Carey Heywood

Kniha bola pre mňa veľkým sklamaním. Námet nebol trikrát originálny, ale v poslednej dobe sú aj tak všetky adultky o tom istom a stále ma ich baví čítať...Problém bol v štýle písania. Na obálke si prečítate: "najpredávanejšia autorka", a tak nejako čakáte niečo lepšie...ak je kniha písaná v 1.osobe singuláru, očakávam, že sa s hl. hrdinkou/hrdinom stotožním, ale táto kniha úplne postrádala hĺbku. Kniha ma jednoducho nedokázala vtiahnuť do deja, preto som popri nej stihla prečítať ďalších 10 kníh. Takže, čo mi vadilo? Vadilo mi písanie typu: "popis pracovného postupu" ...jednou vetou opísaný celý deň hl. hrdinky ma fakt nezaujíma..chcem viac! Chcem pocity, emócie a hlavne viac dialógov! Plusový bod za prvú a večnú lásku a za nápad s prelínaním prítomnosti s minulosťou...

30.10.2014 2 z 5

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

Nechápem, prečo som sa knihe tak urputne vyhýbala. Očakávania som veľké nemala, anotácia ma nezaujala a hodnotenie poukazovalo na lepší priemer, no kniha príjemne prekvapila. Áno, je to typická novodobá erotická romantika (čo ma v poslednej dobe začína unavovať) - dominancia/submisia, bohatý a záhadný hl. hrdina..., no tajomstvo denníkov a dusivá atmosféra, ktorá akoby bola predzvesťou niečoho zlého, ma úplne pohltila. Čítalo sa to samo...takže neľutujem, že som sa do knihy nakoniec pustila. Otvorený koniec človeka núti siahnuť po ďalšej knihe, na ktorú sa úprimne teším.

27.10.2014 4 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Celú sériu radím do priemernej až nadpriemernej kategórie svojho žánru. Erotická romantika pre ženy, pri ktorej vypnete a oddýchnete si. Knihy som si ozaj užila. Posledná kniha bola po sexuálnej stránke odvážnejšia (celkovo sa erotika v knihách stupňovala), no po dejovej stránke za ostatnými trochu zaostávala (okatá kopírka Fifty Shades kníh-dominancia, submisia, týraný muž v detstve...) Napriek tomu sa mi kniha páčila a považujem ju za pekné ukončenie série, ku ktorej sa raz veľmi rada vrátim.

16.10.2014 3 z 5

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Julia Quinn

Prekrásny príbeh...prvá historická romanca, ktorú považujem za nadpriemernú. Prečítané jedným dychom. Už samotný príbeh ma chytil za srdce, nehovoriac o hlavných hrdinoch, o ich humore, o štýle písania... Skrátka a jasne: Úžasná romantická oddychovka, ku ktorej sa človek milerád vráti. Nemám knihe čo vytknúť, vrelo odporúčam a rovno sa vrhám na ďalšiu knihu série.

13.10.2014 4 z 5