simona5r simona5r komentáře u knih

Čeká nás pohroma? Čeká nás pohroma? Andor Šándor

Kniha, která rozšířila mé obzory a přiměla mě k nejednomu zamyšlení. Co bych chtěla vytknout, je občasné rychlé přeskakování témat a místy jen jejich nakousnutí.

08.12.2019 4 z 5

Na výletě s Mary Poppins Na výletě s Mary Poppins Héléne Druvert

Krásně graficky zpracovaná kniha, úplné pohlazení po duši. Škoda jen že text tak výrazně pokulhává. Uměla bych si představit veršované příběhy. Uvidíme, jak se bude kniha líbit dcerám, ale zatím jsou na ni ještě malé.

30.11.2019 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Kniha, která se pro mě velmi pomalu rozvíjela, ale ten konec mě rozsekal. Neuvěřitelně silný příběh mateřské touhy, lásky a důvěry k manželovi na pozadí nigerijské společnosti.

27.11.2019 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Přesně ta Lanczová, jakou mám ráda. Milé, odpočinkové čtení, od kterého se těžko odtrhává. A i když jsem tušila, jak to dopadne, tak jsem si čtení moc užila. Někdy je potřeba vypnout a při čtení si jen odpočinout.

19.11.2019 3 z 5

Denik Ostravaka 2 ... eště mě nědostali Denik Ostravaka 2 ... eště mě nědostali Ostravak Ostravski

Nebýt čtenářské výzvy, tak knihu nečtu. Pobavila, občas jsem se smála i nahlas.

12.11.2019 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

(audioknihy) Naturalistická zvrácenost, kterou jsem nebyla schopná doposlouchat. Vydržela jsem asi do poloviny, kdy neustále následovala jedna hrůzná scéna za druhou. Svůj čas už jsem nechtěla dál plýtvat na něco, co se mi hnusilo.

10.11.2019 1 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Perfektní vhled do života s autistou. Ať už má člověk lehkou či těžkou poruchu autistického spektra, vždy je tak trochu zamčený v tomto světě. A s nimi i jejich okolí.

09.11.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Většinu knihy jsem se čtením trápila, bylo to pro mě nudné, stále se opakující a vlekoucí se a hlavně mi byla strašně nesympatická hlavní hrdinka. Jen díky vydařenému konci a rozuzlení jsem dala 3*, ale spíš to vidím na 2,5*.

05.11.2019 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

(audiokniha) Poslech knihy jsem si moc užila. Měla jsem neustálý pocit, že jsem tam s nimi a moc jsem jim celou dobu fandila. Byla to pro mě ideální romantika, nic přeslazeného, možná díky tvrdým podmínkám pro přežití.

05.11.2019 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Velmi silný příběh dvojčat, která přežila Mengeleho pokusy. Ač je kniha velmi útlá, je velmi obohacující. Doporučila bych ji jako povinnou školní četbu k rozšíření obzorů. Velmi Evu obdivuji a smekám před ní. "Nikdy a v žádném případě se nevzdávejte- Vždy je možné přežít a naplnit své sny."

31.10.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Jsem nadšená. Knížka je moc čtivá, úplně mě pohltila. Byť je mi lékařské prostředí blízké, tak takové situace z vlastní zkušenosti naštěstí neznám. SPOILER!!! S Hynkem jsem místy soucítila, místy jsem mu přála, ať se v tom řádně vymáchá. Ale jsem ráda, že se nakonec vzpamatoval, i když už jsem v to ani nedoufala.

23.10.2019 5 z 5

Bitevní pole Bitevní pole Jérôme Colin

Kniha má slibnou anotaci i začátek. Bohužel se autor postupně snaží nacpat do knihy zbytečně moc, přes terorismus po krizi muže středního věku. Na tak málo stranách to knize strašně moc uškodilo.

23.10.2019 4 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

(audiokniha) Jitka Ježková má velmi příjemný hlas pro poslech, který byl pohodový. Kniha byla naditá pozoruhodnými fakty a hlavně odbočkami od Adina života, což už bylo někdy moc. Vyprávění snů a výklad zpráv zastínil často to ostatní, co mě bavilo více.

20.10.2019 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Mám sérii s Cormoranem a Robin moc ráda a knížku jsem si užívala. Kromě pozvolna se rozplétající zápletky dostal velký prostor osobní život, zpočátku možná až zbytečně moc.

14.10.2019 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

(audiokniha) Lisbeth a Mikael jsou moje srdcovka. I když mi přišlo, že akčnost tentokrát trochu vázne, tak jsem si poslech v podání Martina Stránského moc užila.

08.10.2019 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Čtivá kniha o životě jedné (ne)obyčejné rodiny. Nenásilným způsobem postupně odkrýváme problémy Merit a nakonec jsem ji hrozně fandila, i když mi ze začátku byla trochu protivná.

06.10.2019 3 z 5

Terror Terror Dan Simmons

(audiokniha) Na poslech audioknihy jsem se velmi těšila a samotný výkon narátorů byl perfektní. Ale prostě to na mě bylo místy hodně zdlouhavé a nudné. Přesně to vystihují slova v jedné recenzi, kterou jsem na knihu četla: "pomalé až meditativní líčení" - a s tím jsem prostě měla problém.

19.09.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

K této knize snad jediné - PŘEČTĚTE SI JI! Na pozadí minulosti prolínající se budoucnost, která je jí ovlivněna, ale hlavně je ovlivněna povahou a přístupem k životu.

12.09.2019 5 z 5

Vendulka: Útěk za svobodou Vendulka: Útěk za svobodou Ondřej Kundra

Ač je kniha útlá, má velkou výpovědní hodnotu. Nejen že popisuje osud Vendulky, ale také fotografa, jež dané fotky pořídil. Zároveň přibližuje dobu a poměry, ve kterých žili. A navíc je kniha autenticky doplněna fotografiemi.

11.09.2019 5 z 5

Listopadoví motýli Listopadoví motýli Auður Ava Ólafsdóttir

Pomale plynoucí, místy úsměvné, oddychové čtení. Žádný velký děj, potenciál měla kniha dle anotace určitě lepší, ale mně se prostě líbila. Jen teda ty recepty na konci jsem nepochopila jejich význam.

06.09.2019 3 z 5