simika simika komentáře u knih

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Se vzestupnou tendencí se zvedající kvalita knih této série, čtu a tleskám. Díl od dílu lepší a lepší. Znalost amišské kultury a prostředí je skvělá a knihy z tohoto prostředí jsou vždycky zajímavé.

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Velmi dobře napsaná detektivka, s prokreslením charakterů hlavních postav, s velkou znalostí amišské kultury, která detektivky ozvláštňuje a dává jim zajímavý rozměr. Autorka nezapomíná ani na rozvíjení vedlejší dějové linky v milostném příběhu hlavní postavy .

05.09.2017

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

První díl z dosavadní série mi přišel nejslabší, naštěstí jsem ho nečetla jako první :-) Nicméně stále je to dobře napsaná detektivka s překvapivým rozuzlením.

Náměsíčná Náměsíčná Chris Bohjalian

Celou knihu jsem bojovala s tím, že knížku odložím. Rozvláčné popisy, pomalu plynoucí děj, v podstatě žádný příběh, kromě úvodního o ztracené matce... Nechytlo mě to a ani závěr to nezachránil...

05.09.2017 2 z 5

Běsni a zuř Běsni a zuř Becky Masterman

Brilantní hlavní postava, stárnoucí bývalá agentka FBI. Skvěle vykreslená postava ke ztotožnění se :-) Moc se mi líbilo, jak ji autorka pomalu zlidšťuje, od studené a odtažité agentky k milující manželce a milovnici psů. Přesto je stále ve střehu a připravena k akci. A když se ozve minulost, přihlásí se i ty správné instinkty, aby spravedlosti mohlo být po letech učiněno zadost. Doporučuji, stojí za přečtení!

Boj se tmy Boj se tmy Becky Masterman

Druhý příběh Brigid nebyl tak čtivý jako ten první. Zvykli jsme si na to, že Brigid, ač ne nejmladší, je stále ve formě a ve střehu. A v tomhle příběhu jakoby ztratila svoje instinkty a ostrovtip. Nicméně stále to je dobře napsaná detektivka :-)

05.09.2017 3 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Velmi čtivá knížka o tajemné náboženské skupině Amišů. Autorka hodně překvapila znalostí amišské kultury a prostředí. Souhlasím s komentáři, že z Amišů bychom si dnes měli brát příklad. Jejich způsob života je snad v 21.století dost složitý, ale jejich přístup k otázkám morálky a "čistoty života" stojí v dnešní době za minimálně zamyšlení.... Knihu doporučuji.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Česká fantasy žije v té nejčistší formě!!! Už se nemůžu dočkat pokračování! Jsem naprosto nadšená. Nechci psát spoilery, takže o ději jen stručně, že má vše, co má správná fantasy obsahovat a první díl skvěle rozehrává možnosti k sepsání celé ságy. A já doufám, že to sága bude, protože už teď jsem na postavách závislá :-)
Normálně se snažím číst série až vyjdou všechny díly, právě abych se vyhnula tomu čekání na další... Ale tuhle knížku mi doporučila kamarádka a udělala dobře.
Posílám autorce hodně pozitivní energie, aby jí šlo psaní dalších dílů od ruky a UŽ SE TĚŠÍM!!!!

05.09.2017 5 z 5

Cukrářova dcera Cukrářova dcera Laura Madeleine

Vřele doporučuji. Příběh o velké lásce, která hory přenáší. Občas jsem se trochu ztrácela v časových linkách a nechápala souvislosti, ale autorka je umně spojila před dějovým vyvrcholením, které mě mile překvapilo.
Vypravěčka nebyla z nejsympatičtějších, alespoň pro mě, ale její úloha byla opravdu jen vypravěčská, takže to až tak moc nerušilo.
Doporučuji, ač do příběhu zasahuje válka, je to milý a vřelý příběh.

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Překvapivě dobré a velmi čtivé. Ač se mi většinou daří odhadnout děj, tady mě dějový zvrat opravdu dostal do kolen. Vřele doporučuji. Severské detektivky úplně nemusím, ale hlavní hrdinka je normální holka, bez citových balastů a depresí, jak bývá běžné. Není to klasicky thriller, i když finále je dost napínavé.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nebylo to špatné, ale kdybych viděla nejdřív film, knihu bych si nikdy nepřečetla. I když by to byla chyba, protože jako v mnoha dalších případech, tahle knížka je podle mého názoru "nezfilmovatelná".
Můj hlavní problém s knihou byl, že hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická a nemohla jsem se s ní ztotožnit, což je u mě hodně důležité, abych si knížku vychutnala. Nevadilo mi, že pije (kdo si nedá), nevadilo mi, že lže (kdo to nedělá), nevadilo mi, že stalkuje svého bývalého (která to nikdy neudělala), ale ten způsob, jak to všechno zkombinovala dohromady, mi prostě nesedl....
Také mi vadilo, že autorka vlastně nevykreslila charakteristiku a motivy vraha natolik, aby mi to dávalo smysl....

Do vody Do vody Paula Hawkins

Velké zklamání... Děj se odvíjel straaaašně pomalu, v podstatě si ho čtenář musí hledat sám mezi řádky. Z náznaků, pocitů, emocí... Strašně těžká kniha na čtení, určitě ne oddychovka. Velké množství postav, které nemají na první pohled nic společného, souvislosti musí čtenář lovit také pod čarou, dohadovat se... Aby dospěl k tomu, že pokud si tuhle knížku nepřečte, o nic moc v životě nepřijde :-)
Přidávám se k názoru, že pokud by autorka tuhle knihu vydala jako první, neproslavila by se. Možná u nějakých "náročných" čtenářů, ale přiznejme si, kolik z nás takových je?

05.09.2017 3 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

První příběh od Morton, který mne pohltil už od první stránky. Tentokrát jsem se neztrácela v prolínání časových linií. Děj se zprvu zdál předvídatelný, ale autorka vždy dokáže překvapit a zvrátit linku, i když už jste přesvědčený, že víte, jak to bude dál! Trochu mně zklamal závěr, ten byl moc překombinovaný a zbytečně happy-endovský. Nicméně možná to byl autorčin záměr, právě protože toho smutku kolem nás je tak moc.

05.09.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Zajímavý námět, napínavý děj i když některé postavy by si zasloužily více rozpracovanosti a vysvětlení jejich motivů. Nicméně toto "tajemno" asi spíše přispělo k čtivosti knihy. Jen otevřený konec mě moc neuspokojil. Nicméně souhlasím s tím, že laťka je nastavená vysoko.

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Laskavá knížka o nelehkém životě a jak to jde s někým po boku zvládnout. A nemusí to být vždycky jen člověk! I němá tvář dokáže zázraky.
Krásně a citlivě napsané a autor si ten úspěch a zlepšení života strašně zaslouží. Tleskám...

04.09.2017 5 z 5

Děs Děs David Hidden

Hodně drsný, hodně čtivý, hodně děsivý, ale řekla bych, že i hodně reálný. Miluju filmové horory, ale popisy z pohledu dívek, které autor vkládá, jsou děsivější, než jakékoliv vizuální zobrazení. A bez cenzury!
Jen pro ty, co mají opravdu silné nervy.

14.07.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Těším se na pokračování. Sice je to slaďárna, ale dobře jsem se odreagovala. Začátek byl skvělý, na konci se ta jiskra už trochu vytrácela. Uvidíme, jak to autorka udrží v dalších pokračováních.

15.05.2017 3 z 5