Jaymay Jaymay komentáře u knih

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

(SPOILER) Tady si někdo hrál na psycho thriller ve stylu B.A.Paris a ejhle, úplně se to nepovedlo. Začátek vypadá slibně, závěr je překvapující (i když trochu přehnaný ) ale těch cca 200 stránek mezi tím je úmorných, a to díky dokola se opakujícím scénám.Hlavní postavy jsou obě nesympatické, on je typický neschopný chlap na facku, co se utápí v neustálé sebelítosti a ona je paní dokonalá, která snad ani nemá city. Dočetla jsem to jen proto, že jsem chtěla vědět, kdo je vrah. Plusy knihy ale jsou krátké kapitoly, jednoduchý text. Kdyby to autorka psala více do hloubky, dopadlo by to možná lépe. Za mě tedy3*

09.01.2024 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Tak tohle bylo zvláštní dílko plné protikladů. Jednoznačně ani nelze určit do jaké kategorie spadá a tady ty protiklady začínají. Osobně bych ji označila za takovou krvavější detektivku. Hlavní hrdinka je sebevědomá, tvrdohlavá a jde si za svým, na druhou stranu je taky někdy na facku a místy už její chování hraničí až s fanatismem a posedlostí. Co se týče milostné stránky, tak ta tu je spíše jako vedlejší prvek, takže jí čtenář mezi těmi všemi vnitřnostmi, které autorka až nechutně podrobně popisuje, nevěnuje moc pozornost. V neposlední řadě styl psaní. Ten je sice působivý, vtáhne do děje a jde poznat, že autorka si informace opravdu zjišťovala, nicméně je krkolomný a náročný na čtení. Nesčetněkrát jsem si musela větu přečíst dvakrát, abych správně porozuměla obsahu. Dlouhá souvětí, složité věty a neustálá zbytečná přirovnávání mi lezla krkem. Kdyby autorka ubrala na obsahu slov, udělala by lépe. Tak či tak, ráda si přečtu další díly. Temná atmosféra dalších námětů mě láká a jsem zvědavá, jak si poradila dalšími náměty.

30.12.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Tohle bylo tak sladké... Nejdřív jsem si myslela že čtu další epizodu z "Milé bravíčko..." a že již nemám věk na tuhle story, ale závěrečné kapitoly mě překvapily o opaku,a dokonce navnadily na další díl, o kterém jsem si myslela, že mě nebude zajímat.
Kniha se velice dobře čte,i když je napsaná jednodušším stylem. S postavami prožíváte celý příběh, který rozhodně není tak romantický, jak se zpočátku zdá, má spád, napětí, moment překvapení a udržel si mou pozornost ... Rozhodně po dlouhé době dílo, které předčilo mé očekávání a donutilo mě ho přehodnotit

03.12.2023 5 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

Ke knize jsem si musela najít cestu. První půlka je utahaná, nezáživná, nudná. Druhá půlka už ve mně vzbudila zvědavost, závěrečné kapitoly ubíhaly a já chtěla zjistit, kdo je vrah a jak to dopadne. Nicméně postavy jsou všechny jednotvárné, nezajímavé, k ústřední dvojici jsem si nevytvořila vztah.Knize chybělo napětí a emoce a místy mi připadal příběh až příliš naivní. Přišlo mi to jako bych četla policejní spis, než příběh. Nejsem asi cílová skupina tohoto žánru, kdo ale je, tomu se kniha bude líbit. Abych neházela flintu do žita, zkusím druhý díl. Ponese-li se ve stejném duchu, tak s touto sérií asi skončím.

26.11.2023 3 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

Ke knize jsem si musela najít cestu. První půlka je utahaná, nezáživná, nudná. Druhá půlka už ve mně vzbudila zvědavost, závěrečné kapitoly ubíhaly a já chtěla zjistit, kdo je vrah. Nicméně postavy jsou všechny jednotvárné, nezajímavé, k ústřední dvojici jsem si nevytvořila vztah.Knize chybělo napětí a emoce a místy mi připadal příběh až příliš naivní. Přišlo mi to jako bych četla policejní spis, než příběh. Nejsem asi cílová skupina tohoto žánru, kdo ale je, tomu se kniha bude líbit. Abych neházela flintu do žita, zkusím druhý díl. Ponese-li se ve stejném duchu, tak s touto sérií asi skončím.

26.11.2023 3 z 5

Hotel Magnifique Hotel Magnifique Emily J. Taylor

Kniha si právem zaslouží označení young adult. Kdyby mi bylo -náct, tak by mě příběh bavil asi více. Samotný žánr bych označila za krvavé fantasy. Děj ubíhal, četlo se to dobře, nic mě při čtení nerušilo, vzbuzovalo to mou zvědavost, i když ne dostatečně velkou. Autorka má plus za námět, představivost a propracovaný svět čarodějů, který byl ale místy už přehnaně kýčovitý.

Nicméně mínusy...Označení "Magnifique" nedostává moc prostoru, vztah ústředních postav mi přišel prázdný, hašteřivý, nikterak hluboký, a připadalo mi, že ho autorka odsunula na druhou kolej. Hlavní hrdinku, která mi už svou tvrdohlavostí občas lezla na nervy, představuje téměř jako spasitelku, okolo které se to vše točí, a ostatní postavy dostávají tak minimum prostoru. Oproti tomu ke konci, kdy se Jani o sobě dozví pravdu, tak ji ve výsledku nikterak nevyužije, čímž v podstatě autorka celé její urputné snažení smete. A tím se dostávám k závěru, který byl uspěchaný a místy trochu zmatečný, neboť s Janiným tajemstvím si mohla více pohrát. Jak píšu, YA zaslouženě a to už očividně není úplně pro mě.

PS...doporučuji číst co možná v nejkratší době, aby vše čtenáři dávalo návaznost a smysl a neztrácel se.

17.11.2023 3 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

"Každý z nás je ale trochu zvrácený a nic jako dobro a zlo neexistuje. Existují jen různé perspektivy a ty se mění na základě úhlu pohledu".

Nejsem příznivce erotických románů, tudíž nemůžu soudit, jak moc erotické to bylo, ale za mě má tato kniha velké plus. Byla čtivá, kapitoly krátké, vzbuzovala mou zvědavost. Udržela mou pozornost. Chování postav a četnost sexuálních scén už je vedlejší. Autorka je v popisu erotiky velice podrobná, až to někdy bylo trochu moc. Závěr už byl ale příběhově krapet přehnaný a zamotaný. A co se týká vývoje postav... No to ať si každý čtenář posoudí sám...

25.10.2023 4 z 5

Zahrada slibů a lží Zahrada slibů a lží Paula Brackston

(SPOILER) Tahle série jde od desíti k pěti. S koncem Samuela skončil i příběh. První díl jsem hltala, druhý byl průměr a třetí nejsem schopna dočíst a to z více důvodů. Je to nuda, autorka opakuje stále stejné fráze, postavy mají stále stejné chování, nijak se příběh nevyvíjí,nikam se to neposouvá. Hlavní hrdinka se točí v kruhu jednoho a téhož problému, její matka je čím dál tím víc otravná, hlavní zaporák je k smíchu a i ten malý zbytek postav je nezajímavý. Při čtení mi došlo, že je mi vlastně jedno, jak to dopadne. Nevím, zdali to někdy dočtu. PS. Na neustále se opakující výrazy "zlato, bejby a miláčku" jsem už vyloženě alergická. Kdo četl, ví...

14.10.2023 2 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Není to úplně můj šálek čaje, koupila jsem si ji kvůli obálce a Paříži jako odpočinkovou knihu na dovolené a moc jsem od ní neočekávala. Věděla jsem, že to bude slaďárna a taky že byla, naštěstí žádná červená knihovna Bohužel Paříže jsem si v knize moc neužila.. Začátek byl čtivý, ale závěr už byl takový rozvleklý, což nakonec zapříčinilo 3*.

27.09.2023 3 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Po úžasném prvním dílu, byl tenhle veliké zklamání. Pořád jsem přemýšlela, co tomu chybí a přišla na to. Emoce. Ta kniha nemá žádné emoce, nic ve vás nezanechá. Všichni jednají tak nějak plánovitě, přímočaře. Připadalo mi, to že tenhle díl autorku vůbec nebavil, že to prostě odflákla. Navíc oproti jedničce mě zde neskutečně iritovaly některé postavy, a to především slovník Harleyho, přehnaná starost Flory, která s dcerou mluví, jakoby jí bylo 12let a diktátorství paní Flyte. A poslední stránky byly vysloveně nudné, natahované utrpení. Škoda, ráda bych našla něco pozitivního, ale není co. Prostě nuda.

18.08.2023 3 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Stejně jako chatelaine okouzlil Xanthe, tak stejně mě okouzlila tato knížka resp. její obálka a musím říct, že se zařadila mezi mé srdcovky. Kniha je okouzlující, příběh má spád, je kouzelný, magický, drsný i napínavý, romantiky je zde tak akorát, nic přeslazeného. Pár výtek by se sice našlo, ale ve výsledku nejsou pro mě tak podstatné, aby to ovlivnilo můj názor. Zkrátka za mě je to TOPka pro milovnice příběhů o lásce, napříč staletími. l mé cynické srdce při čtení pookřálo, a jsem velice ráda, že tuto knížku vlastním. Ach...ten příběh, ten závěr, ten Samuel...

02.08.2023 5 z 5

Až se zase usmíříme Až se zase usmíříme Bianca Iosivoni

Tak tohle bylo velice příjemné překvapení. Na to, že jsem se toho mírně obávala, neboť jsem čekala přílišnou (jak už to u ženských románů bývá, někdy až přehnanou) romantiku, tak zde bylo všeho akorát. Postavy byly příjemné, hlavní hrdinové sympatičtí, příběh sice jednodušší, za to poutavě napsaný. Rozuzlení, co se tehdy doopravdy stalo, bylo nečekané. Po mírných zklamáních z předešlých knih, konečně příběh, kterému nemám téměř co vytknout. Snad jen, že si nemusela hlavní hrdinka nestále dokola omílat své trauma. Během těch tři sta stránek, čtenář tak nějak pochopí, co se v jejím nitru odehrává. Nemusí to číst téměř na každé druhé stránce. Tento fakt mě rušil při čtení, a kolikrát jsem si říkala, "tohle už jsem vlastně četla". NIcméně knihu vřele doporučuji.

23.07.2023 5 z 5

Skandální podvod Skandální podvod Lynn Messina

Nemůžu si pomoct, ale ani u tohoto dílu jsem se prostě nebavila. Myslím, že by to bylo zábavnější, kdyby autorka zvolila poutavější styl psaní. Takhle je to prostě nezajímavé a postavy se nikam dál neposunuly. Čekala jsem, že se romantická dějová linka rozvine víc a ono došlo jen "uvědomění si" . Jestli to bude pokračovat tímhle stylem, tak to vidím na min. 10 dílů... Styl psaní je bohužel nudný, opakující se a samotné rozuzlení mi přišlo uspěchané .

10.07.2023 3 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Tak já tedy půjdu proti proudu. Nejspíš nejsem ta pravá citlivá povaha pro tuhle knížku. První půlka, Alicinino dětství až po její útěk byla čtivá, drsná a nutila mě hltat stránku za stránkou. Druhá půlka, Alicina dospělost to vše pokazila. Hlavní hrdinka se chovala jako kráva, příběh je stejný akorát v bledě modrém, je to otravné. Bohužel jsem knížku nedočetla, a nejspíš ani nedočtu, neboť mě nezajímalo jak to s hlavní postavou dopadne. Nedokážu pochopit ženy, co tohle trpí (nebudu spoilerovat) a už vůbec, když se to děje dětem, nebo zvířatům. Což je další mínusy, kdy si autora asi libuje v ubližování zvířat, což pro mě jako pro pejskařku byl oříšek číst takové scény.

02.07.2023 3 z 5

Přízraky Brynn Wilderové Přízraky Brynn Wilderové Wendy Webb

(SPOILER) No mě tedy vůbec nezaujalo, nejsem na tenhle žánr. Zpočátku to bylo zajímavé, příběh vzbuzoval pozornost a udržoval moji dychtivou zvědavost, ale pak jak se ústřední postavy daly dohromady, tak to skončilo. Rozvláčné, nezajímavé, nudné, plné přeslazené romantiky, zbytečné popisy, opakující se výlevy hlavní hrdinky (smrt matky, která je skoro na každé druhé stránce aj.) a konec sice nebyl, tak moc překvapivý, ale celkem useknutý a urychlený. Nemůžu jinak, ale nebavilo mě to.

22.06.2023 3 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Popravdě, ta kniha je rozporuplná. Za prvé, není to horor. Zpočátku se to tak jeví, hlavně díky obrázkům, ale postupně se změní v psychologický thriller. Dále musím zmínit, že pokud si ji přečtete a nebudete přemýšlet nad logikou, tak vás bude bavit. Jakmile do toho zatáhnete logické návaznosti, (a již zdejší komentáře, nečíst, byla to chyba), tak nad tím začnete přemýšlet, a řeknete si WTF? Plusy, kniha se mi dobře četla, stránky rychle ubíhaly, žádné zbytečně dlouhé popisy, udržovala si tempo a vzrůstající napětí, nutila mě pokračovat, zhltla jsem ji rychle a bavila mě. Mínusy, v závěru jak se jeví konečné rozuzlení, tak si řeknete, že to všechno úplně nedává smysl a je to trochu, alespoň pro mě, zklamání. Očekávala jsem větší duchařinu. Jako by autor začal myšlenku, ale v průběhu psaní přeskočil k jiné myšlence. Závěr byl rozhodně překvapivý, ale trochu mimo. Celkové hodnocení tak 3,5*, ale pro mě je důležitější, že mě kniha vtáhne do děje, než jestli vše do sebe zapadá jak puzzle, takže na konec si ode mě vysloužila 4*.

08.06.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nevím, jestli mohu hodnotit, i když jsem ji nedočetla. Popravdě, zvládla jsem ji do půlky. Hned v úvodu na vás kniha vrhne stín deprese, a pokud si myslíte, že to je jen pocit, tak není. Kniha se v depresích a převážně negativních pocitech hlavní hrdinky ještě více vyžívá, a čtenář začíná mít pocit, že čte vlastně o sobě (s trochou nadsázky, pokud zrovna nežijete přešťastný život plný růžových motýlků). Ve výsledku mě pak přestalo zajímat, jak to s hlavní hrdinkou dopadne, ale přemýšlela jsem, nad svým vlastním životem. Navíc hlavní postava je na facku hned v úvodu,kdy vidí vše negativně ale vlastně za vše si může sama. Nevím, jestli to měl někdo podobně, a myslím si, že to byl záměr, ale já jsem to zkrátka nedokázala dočíst. 3* za ucházející psychologický rozbor, ale jako čtení na večer rozhodne ne

04.06.2023 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Na mě byla kniha moc chaotická, moc postav, moc "odborných" výrazů ohledně cestování časem. Já se při čtení ztrácela v tom, o co tam jde, kdo je ten špatný, kdo dobrý, kdo je tamto a proč dělají tohle atp. Nicméně dám šanci druhému dílu, na který mě navnadil závěrečný epilog

27.02.2023 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Miluji autorčiny knížky, "za zavřenými dveřmi, V pasti lží i tuhle. Námět je sice pořád podobný ale knížka udržuje vzrůstající napětí a nutí mě číst dál. Při čtení jsem měla až "motýlky v břiše" kdy jsem musela číst, abych věděla, co přijde. A takový pocit mi navodí málokterá knížka, takže vřele doporučuji pro ty, kteří hledají nenáročné ale velice působivé čtení.

10.02.2023 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Asi už opravdu nejsem "teen cílová" skupina, takže mě to úplně nenaladilo cist další díl, ale kniha má velké plus za to že mě nutila číst dál a vzbuzovala zvědavost, jak to skončí. Každopádně ten hlavní motiv mi přišel dost přehnaný takže závěr mě mírně zklamal.

22.01.2023 4 z 5