Jaymay Jaymay komentáře u knih

Srdce netvora Srdce netvora Andrew Davidson

Veliké zklamání, proč? Trochu to rozvedu. Z pohledu hlavního hrdiny - Netvora to bylo dobré, vtipné (ten hovorový jazyk a ironické pocity) ale jakmile začala mluvit Marianne tak to se opravdu nedalo. Do první půlky knihy jsem to hltala ale po jeho návratu z nemocnice se příběh stával čím dál více otravnější. Snažím se pochopit, že autor se pokoušel bláznivost Marianne nějak nejpodrobněji vystihnout ale její vyprávění ze 14. století, a o životě v klášteře a ty divné až přihlouplé (i pro blázna) řeči o kamenech a srdcích a já nevím o čem všem ještě....to bylo k nevydržení. Marianne mě zkrátka neskutečně iritovala. Bohužel....asi nejsem na tyhle filosofické úvahové romány, které se snaží....vlastně ani nevím o co.....zůstanu u klasiky...tohle na mně nezapůsobilo....nevím, jestli jsem tak náročná nebo ta kniha tak složitá....

04.03.2013 2 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Děj zajímavý, nápaditý, celkem i originální...co mi však vadilo, byl zmatený skok z minulosti do přítomnosti, a počáteční nuda...až na tajemného Johna, který se stejně opět objevil až skoro na konci, kdy to začínalo nabírat "grády". CHtěla jsem dá 4* ale chvíli mi trvalo, než jsem si uspořádal, kdo co jak a proč a po tom začátku jsem myslela, že to nedočtu..nic uchvatného...proto tedy jen 3*

13.01.2013 3 z 5

Alenka v říši divů Alenka v říši divů Walt Disney

jako dítě jsem Alence nemohla přijít na chuť

09.01.2013 3 z 5

Lví král Lví král Walt Disney

tu pohádku jsem viděla ve školce, moje nejoblíbenější hned po Krásce a zvířeti :)

Lady a Tramp Lady a Tramp Walt Disney

na ten jejich polibek u špaget nezapomenu :)

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Walt Disney

kniha mého dětství :) a ten námět mi vydržel až doteď :)

Kráska a zvíře Kráska a zvíře František Hrubín

Krásná kniha a ano, vztah mezi Kráskou a Zvířetem....to je něco pro romantické duše :)

04.01.2013 5 z 5

Besceler!!! Besceler!!! Ruda z Ostravy (p)

Tohle se nesmí brát vážně, já jsem se pobavila, při čtení jeho životopisu zvláště, když je psán "ostravštinou". Taková průměrná kniha, pochybuju, že se k ní ještě vrátím

02.01.2013 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Bohužel okolnosti mě přinutily tuto knihu přečíst a musím říct, že to byl docela oříšek a chtělo to velké sebezapření ji dočíst do konce..šokující? To ano. Zajímavá? Taky. Ale úžasná, dechberoucí? To rozhodně ne, 2* za tu jednu scénu v autě, hned na začátku, kdo četl, ví...jinak na ní nebylo nic výjimečného

01.01.2013 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

na mě až moc velká romantika a ještě k tomu ve verších....

01.01.2013 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Na mě ta kniha byla moc depresivní a kladla do popředí sebevražedné sklony..i přesto na mě zapůsobila, četla se mi dobře, i když jediná vypjatá situace byla ta sebevražda jinak to bylo dost ubrečené

01.01.2013 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pěkná kniha, dobře se četla, zajímavá...ovšem žádná vyhrocená scéna, proto 4*, klasická romanťárna z 19 století :)

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Lord Henry byl správný záporák a Dorian rozpolcená osobnost, zmítající se mezi dobrým a bohémským životem. Konec naprosto strhující.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásná kniha, jednoduchý námět ale skvěle napsaný, pan Rochester byl předobraz dokonalého anglického romantického gentlemana a Jana zobrazovala naivní dobrotivou, rozumnou dívenku objevující svět, fňuk :)

Zvoník u Matky Boží Zvoník u Matky Boží Victor Hugo

Upřímně, vím, že jsem ji četla již dávno ale u závěrečné pasáže, jak si Quasimodo lehl k mrtvé Esmeraldě a pak je společně našli, tak jsem brečela :) Já mám k těm ubohým, znetvořeným, nešťastným hrdinům vztah :)

01.01.2013 4 z 5

Pravdou je, že jsem se do knihy pustila po shlédnutí filmu (upřímně jako většinou) a musím s radostí říct, že knižní zpracování je lepší než film. Co ale vytýkám, je schizofrenické, nepochopitelné chování citově rozpolcené a psychicky labilní hlavní hrdinky Katniss, která mě stránku po stránce iritovala (když už po sté čtu, že musí zachránit Peetu a pak že ho zase nenávidí, a naopak, a podobné citové výjevy, kterých je v knich nesnesitelně mnoho) tak už to je fakt otravné. Byla jsem sice ráda, za konec ale představa, že tato emocionálně chladná a nevyrovnaná Katniss začne Peetu po pár měsících bezmezně milovat, přičemž celou trilogii se Kat chová jako bezcitný stroj, tak tomu fakt nevěřím. Chudák Peeta, moje oblíbená postava a nejvíc trpěl.

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Kniha i muzikál mají své kouzlo. Kniha je nádherně i když trochu složitě napsána, dojímavě a procítěně, nelze ubohému, nešťastnému Erikovi nefandit. Čtení knihy mi ještě více podnítil muzikál, který jsem shlédla, tak jsem si všechny scény, při čtení představovala. Kouzelně smutný, mystický, hororový příběh s kapkou romantiky...Erik je, byl a bude můj favorit :) kdo má srdce, nemůže jinak, než s jeho počínáním a bolestí cítit.... a Pařížská opera? Mé srdce ji touží spatřit...ach....:)