Jaymay Jaymay komentáře u knih

Smaragdové objetí Smaragdové objetí Shannon Drake (p)

Tajemný rod, mystické podzemí, záhadná minulost, vášnivý, charizmatický pán Creegan, a hrdinka, kterou to k němu táhne ale zároveň jí děsí, to vše okořeněno 19. stoletím, jo mně se to líbilo. Kniha ve mně vyvolala zvědavost, prahla jsem po zjištění, jak to skončí :)

23.02.2015 5 z 5

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Musím říct, že film je o hodně lepší. Na knihu jsem se těšila a čekala jsem parádní jízdu, jako byla ve filmu (nebo alespoň něco tomu podobného). Do půlky knihy to ještě šlo ale konec byl takový zmatený, nelogický a úplně odlišný, než jsem čekala. Možná jsem ovlivněna filmem ale nemůžu své hodnocení zvýšit, zvláště už proto,že postava Julie mi přišla divná. SPOILER.Nechápu, proč autor používal v jejím případě mnoho vulgarizmů, (nevadí mi, ale když se na jedné stránce několikrát zobrazí ku*va, tak už je to trochu moc). Nevím,ale do takové holky bez emocí by se ani zombík nezamiloval, natož aby ho ona dokázala přivést k životu. Abych jen nekritizovala kniha je čtivá, má spád má akci, zpočátku i vtipná,je to ten čistý průměr co je přečtený za jednu noc

22.11.2014 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Ne, ne a ještě jednou ne. Tahle série mě prostě neoslovila ani po třetím díle, který byl nejslabší. Chvílemi jsem uvažovala, že dám odpad. Tato kniha nemá děj, žádný příběh, postavy jsou nesnesitelně ploché, nudné, jednotvárné, i z toho despoty Christiana, na jehož chování bych si už zvykla, udělala nakonec zoufalého uplakánka. Ana je pořád na facku, min. teda na pár facek, jak bych to napsala výstižně....(omlouvám se za vulgarismy) "takovou bych jí jeb*a, že by ji ani google nenašel". Jak píši, Christian mi už moc krev nepil, až ke konci, kdy byl nesnesitelně milý k Aně, která je dobrá akorát na šuka*ku, a pak zahodit, protože opravdu nevím, co na ni Christian vlastně tak moc miloval, je úplně vypatlaná. V závěru se autorka fakt už pomátla, nebudu spoilerovat. 1* opravdu jen za pár závěrečných kapitol, kde byla nějaká akce a za část, ve které se Christian chopil slova. JInak by to byl 100% odpad. PS. čekám, kdy světlo světa spatří spin-off: Padesát odstínů: Z pohledu Christiana. Živote, to je řečnická otázka, ne VÝZVA!

26.09.2014 1 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tato série je ukázkou toho, jak by kniha vypadat neměla. Žádný děj, žádný duševní vývoj postav, tedy až na Christiana, který mi bohužel stejně nepřirostl k srdci. Autorka si nejspíš pletla postavy, protože rozpolceností podle mě trpěla ta naivní husička Ana, která na jednu stranu š*ká jako ďáběl a na druhou pořád rudne, protože se na ni Christian podívá svým "tvrdým pohledem". Ježiši Kriste....O opakování slov a s tím spojené malé slovní zásobě nemluvím, v tomhle nevidím žádné zlepšení ale co mi vadí je, že na více jak pětistech stránkách je pár, které stojí za to, a kde se děje něco víc, než že Ana čte Blackberry a šoustá s Christianem. Chápu, že je to erotický román ale i ten může mít příběh.

13.09.2014 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

V rámci hádek s kamarádkou, která bezmezně tvrdí, že kniha je úžasná jsem se namíchla a rozhodla jsem se jí dokázat, že se mýlí. Z mé strany jsem se nemýlila, kniha je brak. Anastasia je naivní kravka, která nemá vlastní rozum, nejdří jí Gray vy*uká mozek z hlavy a následně se červená, tedy pardon, rudne, že nemá kalhotky, WTF???? Gray je despota, kterého bych s chutí kopla do koulí, (chápu, že je psychicky nemocný, ale v tomto díle na to není kladen takový důraz, jen to autorka nastíní) ale on je stašně dokonalý, bo umí létat. WTF? Snad letadlo umí létat, ne, on pilotuje.....(Posledních pár vět vyžadují veliké úsilí psát slušně.) Uvažovala jsem, že vypíšu vše, co se mi na knize nelíbilo ale jen bych opakovala to, co tu bylo už nesčetněkrát uvedeno. Spíš napíšu, proč jsem dala 2* z původní jedné. Přestože má kniha přes 500 stránek, přečetla jsem ji za asi 4 dny. Ono se tam vlasntě nic neděje, takže když přeskočíte několik stránek, o nic nepříjdete, takže se to čte naštěstí rychle a mezi vším tím sexem, rudnutím, nesmyslným vzrušováním kousáním rtů a vnitřní bohyní tam byly části, které vzbudily trochu pozornosti včetně konce, takže 2*. Mimochodem, jestli je tohle světové čtení tak skuteční slavní světoví autoři se musejí v hrobě obracet (tedy pokud už umřeli a pokud neumřeli, tak po tomhle brzy umřou ;) )

02.09.2014 2 z 5

Niceville Niceville Carsten Stroud

Po přečtení obsahu jsem se těšila na kvalitní mysteriózní až hororovou zápletku, bohužel musím konstatovat, že jsem velice zklamána. Kniha začíná dobře, představuje několik příběhů a postav, atmosféra je napjatá, čtenář čeká, jak jednotlivé příběhy do sebe zapadnou a jaké bude rozuzlení, ovšem nic z toho se v závěru neděje. Namísto toho se postavy všemožně proplétají, v dějích je zmatek, čtenář se ztrácí v tom kdo je kdo, nemá přehled, co se tam vlastně děje. Vše je zamotané, chaotické, nepřehledné a na konci nedostanete žádné odpovědi, jen další otázky. Když už se rozhodnete ji číst, doporučuji ji přečíst najednou, neboť pak nebudete mít o ničem přehled. Místy byla zajímavá, ale po většinu času spíše nudná a jak píšu, vyvolala ve mně otázky a já chtěla odpovědi.

19.08.2014 2 z 5

Prokletí krve Prokletí krve Gwen Hayes

Nečetla jsem první díl ale po přečtení Prokletí krve to není potřeba. Lehce pochopíte příběh a i to, o čem byla předchozí knha. Tento díl nebyl špatný,ale přišel mi někdy moc přeslazený, místy zase brutální. Pravda je, že poslední stránky jsou nabité nějakou akcí ale jinak to je docela nuda. Postavy jsou vcelku sympatické ale k žádné jsem si nevytvořihla hlubší vztah. A nejsem si jistá, jestli představa kostlivců a příšer představuje nejhorší noční můry. Kniha je určena nenáročnému čtenáři, především teenagerům. Na mně byl styl knihy a samotný příběh moc jednoduchý, ale jako průměr dobrý. 1x přečteno a zapomenuto.

17.04.2014 3 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

s Dášeňkou jsem prožila krásné dětství.

24.03.2014 5 z 5

Tygře, tygře Tygře, tygře Margaux Fragoso

Nechápu, jak si někdo může koupit knihu o pedofilovi, a pak kritizovat, že je dílo zvrácené? Tak s tím se asi musí počítat, ne? No, to jen tak na okraj k některým zde komentujícím. Kniha nebyla špatná, dobře se mi četla, dobře napsána. Jistě, jisté sexuální pasáže byly víceméně šokující, ale zase ne tak, aby se to nedalo překousnout, pokud má čtenář trochu nadhled a neodsoudí takové téma po prvních stránkách. Bohužel mě kniha nepřesvědčila o větším hodnocení než 3*. Myslela jsem, že budu hlavní hrdinku litovat a pedofila nenávidět, ale přitom to bylo opačně. Všichni aktéři mi v příběhu nepřišli psychicky v pořádku. Na jednu stranu se ani Margaux nedivím, že vlastně Petera měla svým způsobem ráda. Matka labilní nervově vyšinutá schizofrenička, otec sobecky, egocentrický despota, který dceru psychicky týral. Ke konci ale kniha ztrácela dech a většina popisů vztahu senilního nervního starce a egoistické puberťačky už nebyla tak poutavá, a taky jsem čekala, že se Peterovou smrtí bude autorka více zaobírat.

18.03.2014 3 z 5

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

Opravdu jsem se snažila dát alespoň 3* ale to zkrátka nešlo. Málokdy napíšu o knize, že je strašná, ale tahle opravdu byla. Námět dobrý ale styl zpracování hrozný. SPOILER! Neskutečně mně iritovala postava Meredith, panovačná, vztahovačná, umíněná, egoistická a nesympatická mrcha, která, když není po jejím, tak z toho všechny obviňuje. Zpočátku Sama do něčeho naveze, doslova ho k něčemu donutí a když se to nepovede, svede to na něj. Tohle je prozatím (a doufám, že poprvé a naposled) jediná kniha, při jejímž čtení jsem byla neskutečně ráda za smrt jedné z hlavních postav. Co se týče Sama, tak ten je neskutečně naivní zamilovaný blbec, kterému kdyby někdo řekl, "skoč z okna" tak on by skočil. A jestli mezi nimi měla být velká láska, no tak to nebyla ani za mák. Absolutně jsem z vyprávění neměla pocit, že by to měl být pár snů. Vůbec jsem si ke knize nevytvořila vztah a její četba mně unavovala. Způsob psaní mi nebyl po chuti, někdy autorka zbytečně děj prodlužuje, jindy všechno rychle ukončuje. Styl vyprávění je neosobitý a nedává čtenáři pocit, že by chtěl být součástí děje. Nebýt dobrého potenciálu, který byl bohužel velice špatně podán a smrti dané postavy, za níž jsem děkovala, dala bych odpad!!!!

01.02.2014 1 z 5

Fantom Fantom Susan Kay

Kniha ve mně vyvolala tolik emocí, že nedokážu řict, jestli se mi líbila, nebo ne. Autorka dala příběhu Fantoma od G. L. úplně jiný rozměr. Z původního díla vytvořila horor, jaký má být. Rozhodně zde nepopisuje Erika jako ubohého šíleného génia, ale jako sobeckého, bezohledného, bezcitného, arogantního vraha s geniální zvrácenou myslí závislého na drogách, a přesto stále zůstává mým literárním favoritem. Velice se mi líbil popis Erikova života, i styl, jakým byla kniha vypravována. Pohlédnu-li zpět, mohlo to vlastně všechno tak být, jak to autorka popsala. Kdo ví, jestli byl Erik skutečný šílenec nebo romantická politováníhodna legenda. Záleží na tom? Přesto si nadále uchovám příběh o znetvořeném nešťastném umělci žijícího v podzemí Pařížské opery. Nelituji, že jsem knihu četla, neboť i navzdory její chladnosti a vylíčení velice reálného chování hlavních postav byla perfektní.

28.12.2013 5 z 5

Oheň pomsty Oheň pomsty Ulrike Schweikert

Peter von Borgo moc prostoru, zdá se mi, nedostal a autorka se spíše zaměřila na Sabinin případ. Přesto se mi zdál druhý díl lepší než první, a už se těším na třetí. Petera von Borgo si i přes jeho cynismus nejde nezamilovat :)

18.10.2013 4 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

Abych pravdu řekla, čekala jsem rozhodně něco jiného. Myslela jsem, že Netvor bude fakt "netvor" a Gwendolyn nebude zpočátku tak úzkoprsá. Celý ten příběh mi nesedl, jakoby byl vyprávě v současnosti a ne v 18. století. Autorka kladla moc důraz na erotiku, a to není můj šálek čaje. Ne, že bych byla nějak pohoršená ale celé čtení je na můj vkus až příliš přeslazené. Na druhou stranu musím přiznat, že jsem se do toho začetla. je to působivý román. Avšak jednou přečíst stačilo. Podruhé by šlo hodnocení dolů.

04.10.2013 4 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Podle obalu kniha vypadala velmi slibně, avšak po přečtení prvních pár stránek mně zklamala. Přečetla jsem ji do konce, to jo, a posledních pár kapitol mě bavilo, ale příjde mi, že autorka se soustředila na hlavní myšlenku a zbytek odbyla. Děj je uspěchaný, stručný a cílem je dobrat se konečně ke konci. Osobně sice nemám ráda tlusté "bychle" ale trochu rozvést postavy, jejich fyzický popis a duševní vývoj (který žádná postava, až na hlavní hrdinku nezažívá) a trochu roozvést jednotlivé scény autorka mohla. Také mi chybělo podrobnější vysvětlení, co a proč se vlastně v minulosti stalo. Cituji uživatelku Posli, kniha ve mně nevyvolala žádné emoce. Přečteno zapomenuto. Škoda no.

10.09.2013 3 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Pro mě byla kniha dosti obsáhlá a náročná, a přiznávám, že jsem ji nedočetla do konce. Přesto kniha to je skvělá, bohužel jsem si k ní nevytvořila vztah a některé pasáže jsem přeskakovala. Nicméně, nemohu ji upřít, že je to jedno z těch lepších děl,co jsem četla.

07.09.2013 4 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

I přes utahaný začátek se mi kniha líbila, nezařadila bych ji sice mezi "srdcovky" ale ji mohu doporučit jako jednorázovou oddechovku pro nenáročné čtenáře. Lindy si mě sice moc nezískala, ale jak autorka popisovala citový vývoj Kyla Kingsburyho, to mě dostalo :)

01.06.2013 4 z 5

Dracula, má láska Dracula, má láska Syrie James

fandím záporným hrdinům a když Dracula zemřel, brečela jsem :/ Vztah Draculy k Míně mě nepřestane fascinovat a vždy bude Dracula patřit k mým favoritům. Romantický příběh s notnou dávkou napětí a mystiky. Originál jsem nečetla, takže nemohu srovnávat ale s tímto dílem jsem spokojená, až na zbytečné sáhodlouhé a nepodstatné popisy, které mohla autorka vynechat, bohužel to zapříčinilo 4* ale jinak doporučuji pro fanatiky jako jsem já :)

21.05.2013 4 z 5

Vůně krve Vůně krve Ulrike Schweikert

také souhlasím, věty jsou krkolomné, souvětí složitá a vyjadřování místy nelogické, což jednu hvězdu ubralo. Musíte se občas vracet k již přečteným větám, abyste pochopili, co tím vůbec autorka myslela. Toť ke stylistické stránce, doufejme, že je to chybou překladatele. Obsahově je to velmi povedené, troufám si říct originální. Upír, komisařka a vraždy. Žádny slaďák pro puberťačky, i když místy se mi zdálo, že při popisu upírských chutí autorka přeháněla a popis lidský celkem odbyla. Petera von Borgo jsem si zamilovala (naštěstí to nebyl žádný Edwy z Twilightu :D ) ale Sabine byla taková průměrná, neurazila ani nenadchla, možná jejím věkem, alespoň nevyšilovala, když zjistila co je Peter zač, to se mi líbilo :)

07.04.2013 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

nikdy jsem si k tomu příběhu nevytvořila vztah...vždyť to ani nejde, neboť tam žádný příběh není....z dnešního pohledu bohužel nuda, chápu, že napsala předobraz tehdejšího světa na vesnici a úctě ke starým lidem (a ne nejsem necita :) ) ale číst se to prosstě napodruhé neda...vlastně ani napoprvé...

12.03.2013 2 z 5

Sprechen Sie Deutsch? 1. díl Sprechen Sie Deutsch? 1. díl Doris Dusilová

němčinu jsem měla ráda, ale po čtyřech letech mě ta kniha doslov s*ala!!! a to nejen obsahem, že jsem se to musela učit :) ale především zpracováním...ty kresbičky byly děs!

07.03.2013 2 z 5