Kráska a zvíře

Kráska a zvíře https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8710/kraska-a-zvire.jpg 5 73 12

Básnická pohádka Kráska a zvíře je dílo zvláštního osudu. Je to poslední práce, kterou F.Hrubín dokončil a která se před jeho očima dostala na veřejnost. V mnoha směrech běží o záležitost mimořádnou, i když napohled tu nic mimořádného nevyhlíží. Námět je dávno známý a třebaže do staré francouzské pohádky vložil Hrubín kus svého neopakovatelného vidění světa, na tom základním se nezměnilo nic. Naplnění došla pravda a spravedlnost, skutečná krása byla vykoupena skutečnou láskou. Co je na tom všem mimořádné, je fakt, že text, který Hrubín zanechal, byl vytvořen pro jedno konkrétní divadlo a to přírodní divadlo v krumlovském zámku. Hrubínovo zpracování pohádky nepostrádá humor, písničky odlehčují některé tísnivé okamžiky.... celý text

Kabuky
19.05.2023 5 z 5

Nádherný příběh.

martinaandulka
18.10.2022 5 z 5

V sobotu jsem viděla v Národním divadle a hned se pustila do knihy.Oboji je nádherné provedení stále při čtení jsem viděla jako Krásku Annu Fialovou a jako Zvíře Davida Prachař,kteří hráli naprosto famózně.Je to pohlazení po duši, čistá láska jak otci tak ke Zvířeti.

ivetka859
06.12.2020 5 z 5

Knžka, co má duši. Bylo pohlazení jí číst, je krásná a vznešená, i s ilustracemi.

SSTknihy
19.07.2018 4 z 5

Klasická pohádka v nádherném zpracování a navíc s filmovými fotografiemi. Pohlazení po duši.

Atanone
08.07.2018 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších pohádek vůbec

Slugterra
31.05.2017 5 z 5

Krásná moc se mi líbila...

Šampion1
02.06.2016 5 z 5

Byla moc krásná

Felsenberg
12.09.2014 2 z 5

Příběh Krásky a Zvířete mě asi jako více Krásek a Zvířat fascinuje. Bohužel musím narušit pochvalné komentáře místních Dam. Tak jako mě nadchlo filmové zpracování mistra Herze, tak mě zklamala hra pana Hrubína. Nesedí mi ten komediální prvek v díle a malá mužnost a zvířeckost pana Zvířete. Pardon.

olinka30
22.06.2013 5 z 5

Jedno slovo: nádhera

Jaymay
04.01.2013 5 z 5

Krásná kniha a ano, vztah mezi Kráskou a Zvířetem....to je něco pro romantické duše :)

Kate.S
28.12.2012 5 z 5

Krásný příběh, který mě nikdy neomrzí.:) Kráska a zvíře vždycky patřila, patří a bude patřit mezi mojí nekrásnější pohádku. Už jako malá jsem obdivovala Krásku za její odvahu.

bstejs
22.05.2012 4 z 5

Ta knížka je krásná, je relativně rychle přečtená a má něco do sebe ;) Ten vztah mezi Kráskou a Zvířetem mě bude vždycky fascinovat...