Dětem

Zpěvné verše o sluníčku, ročních obdobích, přírodě a jejích tvorech, o zvířatech na venkovském dvoře, o dětských hračkách a hrách, dotýkají se dějů známých pohádek a dávají dětem hádanky. Prózy přinášejí vyprávění o životě na venkově a pohádky o tom, jak šel Honza do světa, jak sháněl kobylí vejce aj.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26062/detem-26062.jpg 4.476

dětem (1966)

Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:, Albatros

topi80

Houpy hou, husy jdou, s bílým peřím k našim dveřím... Tato a spousta další hezkých veršovaček, stejně jako další veselé pohádky čekají na děti v této knize.

Tereza.K91
24.06.2017

Moc pěkná kniha. Hezky se čte určitem si přečtu další knihy od pana Hrubína.

martas006
06.01.2017

Knížku jsem přečetla teprve nedávno poprvé a básničky mě bavily, jsou vážně pěkné.

Lucissia
05.11.2016

Když jsem ji teď synovi po dva večery předčítala, některé básničky mi hodně připomněly dětství. A i jeho některé básničky zaujaly, a i když si asi na většinu ani nevzpomene, bylo vidět, že pozorně poslouchá. :-)

Luccy78
15.01.2016

I tato knížka provázela mé dětství a čtecí začátky. Moc ráda na ní vzpomínám, básničky, říkadla a krátké pohádky se moc dobře četly. Velmi milá knížka.

veronie
27.10.2015

Další z krásných knížek, které jsem jako malá měla ráda a tak ji předčítám a předávám dál.

Kate.S
11.03.2013

František Hrubín zde píše krásné dětské básničky, které se snadno pamatují. Když jsem sbírku četla, tak se mi líbila.