Seraphin Seraphin komentáře u knih

Český jazyk do dlaně: pro ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií Český jazyk do dlaně: pro ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií Jana Eislerová

Velmi užitečná knížečka, která mi na základce hodně pomohla.

15.03.2014 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čapkovi knihy se mi asi nikdy nebudou číst dobře. Nevím, ale nějak zvlášť mě to nechytlo. Mohu říct, že jsou i lepší hry. Při čtení jsem si jenom uvědomovala, že se víc podobám robotovi než člověkovi, s tím rozdílem, že já mám smysl pro humor a umím se taky od plic zasmát. Stejně zpočátku jsem si přála, aby řekli, že Helena Gloryová je robot... nebo aby se aspoň něco stalo, ale bohužel jediná akce, která mě zaujala je ta, když se přátelé hrdině postavili robotům, aby ochránili jejich Helenu.

10.03.2014 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Docela mě to nudilo, celkově mi tady nesedl Čapkův styl psaní, mám raději klasické hry, ale i tak je tam ta stísněnost a smutek z lidské hlouposti. Nejlepším kus je asi Maršálův výstup po projevu, kdy zjistí, že i on má bílou skvrnu.

01.03.2014 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

V knize je obsažena celá tíseň i hrůza totalitního režimu. Nic víc k tomu už nemohu napsat.

01.02.2014 4 z 5

Osud člověka Osud člověka Michail Alexandrovič Šolochov

Kniha je hezky zpracovaná, ale poněkud smrdí propagací socialistického realismu :o)

23.01.2014 4 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Pane Bože, jak mám hodnotit takovouhle knihu... No jasně, že jsem ji četla... tedy alespoň to, co stálo za přečtení. Myslím, že kdo by se odhodlal si ji přečíst, tak by přišel na to, že většinu příběhů už zná. Čtenáře většinou odradí jen to že se jedná o obsáhlou náboženskou knihu, která obsahuje historii židů a křesťanů + jejich poučky o životě a příkazy, kterými se mají řídit.... tak tohle všechno jsem vynechala. Já nesnáším zaujatost, jak můžu kritizovat dílo, které neznám, ale když jsem řekla ve společnosti, že jsem přečetla Bibli, tak se po mně docela dívali a nevím jestli to bylo úctou nebo opovržením, ale mě na názorech takové společnosti příliš nezáleží. Přečetla jsem si ji, protože většina uměleckých děl vychází z Bible a biblických příběhů, které ve skutečnosti sedí i na náš život. Záleží na každém člověku, jak si příběhy vyloží, a vlastně i které příběhy si vybere. Nejvíc se mi líbila snad kapitola Proroctví, konkrétně Danielova.

21.01.2014 2 z 5

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Nejkrásnější příběh o lásce, který kdo kdy mohl napsat. Zamilovala jsem se do něj. Neexistuje nic krásnějšího.

19.01.2014 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem četla jako malá a nezanechala ve mě žádný dojem. Teď jsem si knihu přečetla znovu pozorně a už chápu ten smutný příběh. Ti, kdo ji hodnotí odpadem, si nejspíš stále myslí, že je to kniha určená dětem. Jak je vidět, tak ne všechny pohádky jsou pro děti (viz Němcová a Erben), zvlášť když jsou filozofické, předpokládá se od čtenáře jakési znalosti života.

19.01.2014 4 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Tohle je jediná kniha, kterou jsem četla od Dickense, ale ráda bych ji porovnala i s ostatními např. by mě velice lákala Malá Dorittka, po té, co jsem viděla její filmové zpracování. Nyní jsem mohla knihu porovnat s filmovým zpracování z roku 2011 a film je docela věrný knižní předloze. Kniha je neuvěřitelně dlouhá a zdlouhavá, než se tam něco stane... Taky ta složitá, rozvětvená souvětí. Občas mi dělalo docela potíže sledovat celou tu hlavní, propletenou dějovou linii. Ale každá kniha, která ve vás probudí jakýkoliv cit, nemůže být špatná. Taky jsem si poplakala ;o) díky podrobnému vykreslení pocitů vás donutí k pohnutí mysli a vytažení kapesníku.

02.01.2014 4 z 5

Výlet pana Broučka do XV. století Výlet pana Broučka do XV. století Svatopluk Čech

Člověk musí počítat, že je to kniha psaná v 19. století, takže trochu zastaralejší čeština hůře čitelná. Pro člověka, který ani jednou nebyl v Praze a má horší představivost je rozhodně ztrátou času. Já jsem zrovna měla to štěstí, že jsem v tý době, kdy jsem knihu četla plánovala výlet na Staré město :o) Dalo by se říct, že byl Macek mím staročeským průvodcem :o) Námět je úžasný - miluju cestování časem, a kdyby to bylo přepracované do dnešní češtiny (sice by to nejspíš ztratilo to kouzlo půvabu 19. stol.) bylo by to čtivější.

21.12.2013 1 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Kniha je strašně dlouhá a obsáhlá, hlavně po historických datech. Čekala bych více napětí a akce. Jediná vypjatá situace byla SPOILER když My Lady popravili. Jinak mě to docela nudilo. Rozhodně už jsem četla lepší knížky.

19.11.2013 2 z 5

Kolotoč smrti Kolotoč smrti Jason Dark (p)

"První" odstavec a hned jsem se pobavila... Ken Kovac, to je typické české jméno.

09.08.2013 2 z 5

Ubožáci I. (zkrácená verze) Ubožáci I. (zkrácená verze) Victor Hugo

Je to krásný příběh, ale moc rozsáhlý a někdy zbytečný.

04.08.2013 3 z 5

Evoluce Evoluce Alice Roberts

Kniha je velice obsáhlá. Dozvíte se vše o primátech a jejich způsobu života s podrobnými 3D fotografiemi umístěné bohužel na černém podkladu stránky, otiskům prstů se nelze vyhnout. Více by vám řekl jistě trailer knihy.

21.06.2013 5 z 5

Básně Básně François Villon

Četla jsem překlad Otokara Fischera a nelíbilo se mi tam počešťování jmen, místo Francois tak Františku, no to je přece strašný, takový přehnaně familiérní.

05.06.2013 2 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Docela zajímavý začátek pokračuje v humorných, poučných, smutných, svižných ale někdy i nudných povídkách. Momentálně bych ocenila, kdyby mě zaujal nějaký napínavý příběh z knih, které mi nabízí povinná četba.

02.06.2013 1 z 5

Matematika do dlaně pro ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií Matematika do dlaně pro ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií Jaroslav Eisler

Kniha dobře posloužila :o)

26.05.2013 4 z 5

Ďábelské lebky Ďábelské lebky Jason Dark (p)

Můj první sešitový román, který jsem četla jako malá holka. Až teď mi dochází jakou představivost jsem musela mít, když mi přišly strašidelný useknutý hlavy, které skákaly a zabíjely :o)

23.05.2013 4 z 5

Mrakodrap démonů Mrakodrap démonů Jason Dark (p)

Tenhle díl patří k těm lepším. Docela pobavila hláška: "Bylo jasné, že architekt patří k teplým bratřím." Strašný, ale je ten popis démona: kuželovitá hlava s předlouhýma ušima, nos podobný chobotu, dlouhou bezvlasou lebku, na čele zelené oči - to přece nejde, popis by měl být taky logický a napsaný tak, aby si to člověk dokázal představit, i když je to neexistující předmět.

11.05.2013 3 z 5

Marketing - Základy marketingu 1 Marketing - Základy marketingu 1 Marek Moudrý

Miluju tyhle učebnice, doufám, že mi pomůžou udělat maturitu.

08.05.2013 3 z 5