Seraphin Seraphin komentáře u knih

Zlatý tarot Zlatý tarot Ciro Marchetti

Krásné ilustrace! Karty si, ale nemůže koupit nikdo s ilustracemi, které by se mu nelíbili. Ciro Marchetti pro mě zůstane navždy tím nejlepším malířem 21. stol. Nedoporučuji pro začátečníky, doprovodná kniha je zcestná a výklad karet vám nijak neobjasní. U Velké arkány jsou výklady často strohé, jednoduché. Doporučuji doplnit knihami C. G. Junga, který se tímto zabývá.

10.07.2016 3 z 5

Příběhy tisíce a jedné noci Příběhy tisíce a jedné noci Eduard Petiška

Krásné, poučné příběhy, které jsou doplněny ještě krásnějšími ilustracemi Jindry Čapka. Myslím si, že by to nebyla dobrá četba pro děti.

10.07.2016 4 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Knihu jsem zařadila do své knihovničky, protože je to klasika. Nejkrásnějšími ilustracemi mě okouzlila Klára Trnková, která mě motivovala zařadit do knihovny i ilustrace jejího otce. Pan Trnka má na pohled jednoduché ilustrace, které jsou originální a tak překrásné. Přesto, že je kniha prezentována jako dětská literatura, já bych ji tam nezařadila. Dětská mohla být v těch dobách kdy každý občan byl věřícím a tudíž děcka musela být nějak vychovávána. To v dnešní době již neplatí. Proč bychom měli býti poslušnými, odevzdanými nebo smířenými se svým osudem? Mě pan Karafiát donutil k úvahám jak krásné by bylo být hmyzem a ne člověkem... :o) Vědět, kdo jste, čím budete, a zároveň vědět, že nic proti tomu nezmůžete. Pokud existuje Bůh, je jen otázkou zda je TAK hodný, když lidem nadělil Naději.

10.07.2016 3 z 5

Zvířátka z malinové paseky Zvířátka z malinové paseky Jiří Kahoun

Krásná dětská kniha s pěknými ilustracemi. Opravdu je mi líto, že jsem ji kdysi dala pryč.

02.05.2016 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Klasika, která patří do každé knihovny.

08.02.2016 5 z 5

Zlatý klíček aneb Buratinova dobrodružství Zlatý klíček aneb Buratinova dobrodružství Alexej Nikolajevič Tolstoj

Po přečtení jsem dostala chuť přečíst nebo zkouknout i Pinocchia.

09.06.2015 3 z 5

Prótagoras Prótagoras Platón

Už nikdy nebudu číst filosofické texty... :o(

10.02.2015 1 z 5

Filosofie pro každého Filosofie pro každého Karl Rahner

Filosofie nikdy nebude mým šálkem kávy, ale ze všech filosofických knih, které jsem kdy četla se tahle četla nejlépe.

03.12.2014 2 z 5

Sókratés Sókratés Jan Patočka

Byla jsem přinucena přečíst 1. kapitolu a stačilo mi to. Patočka je celkově nečitelný. Vhodný po pokročilé žáky - filozofy. Nevhodný pro laiky. Nejraději se knihy vůbec nedotýkejte a když už, tak jí rychle zahoďte hodně daleko a rychle utíkejte pryč!

30.10.2014 odpad!

Simpsonovi a Filozofie (Homer myslitel) Simpsonovi a Filozofie (Homer myslitel) William Irwin

Celkově mě to sklamalo, protože mě to nedokázalo zaujmout. Bohužel a to mám Simpsonovi velmi ráda.

29.10.2014 odpad!

SMS matematika SMS matematika kolektiv autorů

Jelikož mi tato kniha několikrát zachránila prdel, tak si nemůžu stěžovat. :o)

24.08.2014 3 z 5

Saláty - 66 nejlepších receptů Saláty - 66 nejlepších receptů Mari Lajos

Krásná kniha plná dobrých receptů a chutných pokrmů.

24.08.2014 3 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

To že jsem hodnotila knihu odpadem neznamená, že by byla nekvalitní, ale jen mi nesedl námět.

31.07.2014 odpad!

Mahábhárata – největší duchovní epos všech dob Mahábhárata – největší duchovní epos všech dob Krishna Dharma

Četla jsem převyprávěnou, zkrácenou verzi a ztratila jsem se hned na začátku knihy, ale postupně jsem přivykla indickým jménům stejně jako třeba anglickým a ke konci už jsem neměla problémy určit kdo je kdo. Pro mě bylo největším překvapením, že to bylo docela čitelné.

22.07.2014 3 z 5

Zajímavé na téhle knížce bylo jen to, že asi každý zde objevil něco co už slyšel od známých nebo četl jako hoax v emailu. Knížka mi vůbec nepřijde jako nějaké zvláštní umělecké dílo, jen obsahuje přepsané fámy co někdo někdy řekl a předlouhé vysvětlení, že se o žádnou historku nejedná a to může být pro čtenáře velmi náročné, zdlouhavé a nudné. Pokud si chcete přečíst něco strašidelného doporučuji kvalitní hororové knihy nebo pověsti českých měst, hradů, zámků apod. nebo časopis Enigmu.

21.07.2014 odpad!

Udexa přichází Udexa přichází Jason Dark (p)

I z žáby se dá vykřesat démonický přízrak požírající lidi.

16.07.2014 3 z 5

Upíří letka útočí Upíří letka útočí Jason Dark (p)

Některé příběhy Johna Sinclaira se čtou jedním dechem, ale tohle nebyl ten případ.

05.07.2014 2 z 5

Hrátky s čertem Hrátky s čertem Jan Drda

Kniha je stejně dobrá jako filmové zpracování.

09.05.2014 3 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Doufám, že už se nebudu muset k této knize vracet. Přečíst jí byla hrůza. Námět není špatný, příběhy o zbojnících jsou vždycky parádní, ale mě to připadalo tak nudný a zdlouhavý.

07.05.2014 odpad!

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Možná kdybych byla mladší, tak bych byla nadšená, ale protože jsem si knihu musela vzít do povinné četby, tak jsem si to tak neužila a kniha mi přišla nemastná neslaná plná archaismů a historismů. Čistý průměr, ale když si čtenář uvědomí, že to psal Karel Poláček těsně před odchodem do Terezína... Stejnojmenný seriál natočený podle knihy je zaměřen více na citovou složku, proto tam můžeme vidět scény, které diváka dojmou (odjezd Kristýny, smrt pana Fajsta...), ale zároveň se v knize vůbec neobjeví.

23.03.2014 3 z 5