Seraphin Seraphin komentáře u knih

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásná kniha, která ve mě dokázala probudit emoce. Autorka skutečně dokázala předvést čtenáři, jak vypadá láska.

30.04.2013 5 z 5

Škrtič Škrtič Jason Dark (p)

Tak tohle byl nudný díl. Nesnášim, když od začátku víte, kdo je vrah a celý děj je o ničem, strašně zdlouhavý a snadno předvídatelný. SPOILER: Ten popis na začátku mi seděl spíš na párty náctiletých, než nějakých třicátníků. A jako motiv vraždy hození do bazénu nebo facka... dobře ujetý.

30.04.2013 1 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Překlad od Otty Frantiska Bablera je snad nejlepší, který se dá volně sehnat. Přesto je to Božská komedie, dost náročná na četbu, a ještě víc náročnější na pochopení. Nejsem si úplně jistá jestli narážky na Čechy nejsou až od Bablera.

01.04.2013 3 z 5

Nebojte se počítače Nebojte se počítače Josef Slowík

Kniha je dobrá pro člověka, který poprvé vidí počítač.

Používáme a využíváme e-mail Používáme a využíváme e-mail Jiří Hlavenka

Kniha je určená všem, kdo začínají s počítačema. Ale i ostřílený mazák se zde může přiučit něčemu novému.

16.03.2013 3 z 5

Fyzika do dlaně pro ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií Fyzika do dlaně pro ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií Vladimír Lank

Velmi dobrý tahák, který vám vysvětlí, vše co potřebujete vědět o fyzice.

Království faraonů Království faraonů Zahi Hawass

Nádherná kniha s ohromnými ilustracemi a fotografiemi. Je to klasická encyklopedie, ohromná a těžká, která vám ukáže život ve starověku.

Zvířátka z Malinové paseky Zvířátka z Malinové paseky Jiří Kahoun

Knihu jsem jako malá strašně ráda četla... jo, kde jsou ty časy...

16.03.2013

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Doporučuji každému, kdo viděl skvělý film Hayao Miyazakiho Zámek v oblacích. Postavy jsou sice stejné, ale děj je úplně o něčem jiném. Nuže přečtěte si knihu a nechte se mile překvapit :o)

Dóóóst dobrý zmatky Dóóóst dobrý zmatky Karen McCombie

Nato že jsem jako malá neměla vůbec ráda dívčí romány, bylo tohle dost snesitelný :o)

222 tajemných míst do kapsy 222 tajemných míst do kapsy Petr Dvořáček

Strašidelná kniha, která mi zpestřovala nudné výlety za kulturou :o)

16.03.2013 5 z 5

Mýty a legendy z celého světa Mýty a legendy z celého světa kolektiv autorů

Nádherná knížka, kterou jsem si musela nadělit k narozkám :o) Jestli taky váháte nad koupí, tak neváhejte mohu ji všem vřele doporučit rozhodně to není knížka jen pro děti. S nádhernými ilustracemi a slovníkem pojmů.

Sbohem, Čachtická paní Sbohem, Čachtická paní Andrej Štiavnický

Dojemný příběh, který má pramálo společného s Čachtickou paní.

Bestiář Bestiář Luboš Antonín

Z knihy jsem byla docela zklamaná, většinou se skládá z úryvků ostatních knih. Velmi mě zaujaly dobové kresby.

16.03.2013 2 z 5

O čem se dověděl kocourek O čem se dověděl kocourek Ludmila Freiová

Moc krásná dětská kniha o zvířátkách. S bohatou ilustrací.

15.03.2013 5 z 5